Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babája értelmileg lassabban fejlődött az átlagnál? Úgyértem nehezebben értett meg dolgokat, később kezdett beszélni, önállósodni! Volt ennek valami oka, előzménye? Vagy nem mondtak rá semmit?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én nagyobbik fiam ilyen volt, csecsemőként is mindent később csinált, 3 évesen kezdett csak beszélni, néha úgy tűnt nekem, hogy fele annyit sem tud mint a korosztálya.

DE: most 4 éves és egy nagyon okos, értelmes kisfiú cseperedett belőle:))Rohamtempóban fejlődött az utóbbi kb. 1-1,5 évben, ma már mindent tud amit a korosztálya, sőt a logikája kiemelkedő, ezt az óvónénink is megjegyezte.

Úgy látszik későn érő típus:)

2011. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy semmi oka nem volt, legalábbis nem jöttünk rá.Az orvosunk sem mondott soha semmi aggasztót a fiamra.
2011. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Jártatok valahova Vele?Mi járunk korai fejlesztésre,de nem tudom az a heti 1 alkalom tényleg segít e?!
2011. szept. 8. 16:36
 4/15 anonim ***** válasza:

Mi Dévény tornára vittük, mert azt mondták hipotónok a végtagjai.Egyéb foglalkozáson nem voltunk vele.

Azt tapasztaltam, hogy hiába siettetnék bármit is, a fiam a maga tempójában fejlődik, ki kell várni, türelmesnek kell lenni, például rajzolni sem akart egyáltalán, most 4 évesen fogott először ceruzát a kezében, addig hiába is erőltettem. Most viszont már élvezi a rajzolást, egész szép emberalakot rajzol, kisautókat, virágokat...szóval türelmesnek kell lenni, mert ha késve is, de megcsinálnak ők is mindent:)

2011. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Leírom mit tud a lányom,illetve mit nem tud

17 hónapos

nem beszél még,csak halandzsázik

kanálal még nem eszik önállóan

inni iszik önállóan,cumisüvegből

állathangokat nem utánoz még

kedvenc tárgyait ha kérem megkeresi,odahozza

apró utasításokat mint gyere ide,igyál egy kis vizet stb..megcsinálja

nem épít pl.tornyokat de rombolni lerombolja

babáját ha mondom neki hogy itasd meg,a cumisüveget nyomkodja oda neki

labdát 1-2 alkalommal vissza gurítja de hamar ráun

tapsikol,de nem pápázik,nem dob puszit

most ennyi jut eszembe,szerintetek nagyon elvan maradva?

A fejlesztőbe azt mondják igen,és kicsit elszomorít a helyzet!

2011. szept. 8. 16:50
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam is ennyit tudott,pár szót utánzott már(5-6)

2 évesen meg tudta értetni magát,most 3 évesen be sem áll a szája.

Nem mondta senki h le lenne maradva,bár én látom még mindig,de már nem zavar.

-nem szeret rajzolni

-nem tud páros lábbal ugrálni

-nem lépcsőzik váltott lábbal

-motorozni 2 éves kora után kezdett


Viszont 2,5 évesen szobatiszta éjjelre is


Ne aggódj,bármi lehet még,én is meglepődtem pl. mikor egy 18 hós kisfiut hallottam olyan szinten beszélni mint ahol most tart a kisfiam.(mondatokban beszél)


Szerintem az átlaghoz tartozunk,csak manapság már a piciktöl is egyre többet elvárnak sajna(nem szeretem épp emiatt a védőnőnél az évenkénti felmérést épp ezért)

mi is jártunk dévényre,2 hetente,sokat segitett.

2011. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Húú, mintha az én fiamról írtál volna:D

Na és az is igaz, hogy túl sokat várnak a mai gyerekektől, most voltam az öcsikével 1 éves státuszvizsgálaton, kérdezi a védőnő, hogy mutatja már a képeskönyvben a különböző állatokat?A hangjukat utánozza már?Teljesen kibuktam, hiszen most 12 hónapos, miért kellene ezeket tudja?

A nagyobbik fiam labdázni mai napig nem szeret, páros lábbal ugrani pedig nemrég tanult meg, illetve tud már egy lábon is ugrálni, ez is új tudománya:)

Szerintem a lányod teljesen jól fejlődik, én a kisfiamat egyszer vittem el egy fejlesztőbe, többet soha.Akkor volt 13 hónapos és kb. 5 perc után megállapítottak, hogy 6-7 hónapos gyerek szintjén van. Hát nagyon felhúztam magam, mert láttam, hogy ez amolyan hasraütés volt, jól pánikoljak be, aztán hordjam a gyerekem hozzájuk ha kell ha nem. Gondolhatod, többet feléjük sem mentem.

2011. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszaitokat:)
2011. szept. 11. 20:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nincs a lányoddal.

A fiam ugyan ennyi idősen több mindent tudott, de nem sokkal, hidd el. A játszón a kis barátnője egyidős vele, és háromszor annyi mindent tudott, mint a fiam. Most 2 éves és 2 hónapos, és teljesen egy szinten van a kislánnyal. Úgyhogy nyugi, hagyd a saját tempójában fejlődni.

2011. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én nem hinném hogy le lenne maradva. a lányom korababa lett 2 hónappal. ő hypotón volt. most 13 hónapos. amiket írtál megcsinálja ő is, de tudod hogy minden baba másként fejlődik. ha annyira nagy gond lenne akkor küldtek volna tovább titeket. játszatok sokat, tanítgasd őt, logikailag. meglátod egyszercsak megugrik a tudása.

és ne aggódj, ha nagy gond van azt észrevették volna már.

2011. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!