Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam sírni 3 hetesemet?

Hagyjam sírni 3 hetesemet?

Figyelt kérdés
Sajna ha ébren van nincs el másképp csak ha kézbe kerül, különben egyből sír. Nem tudom mi a jó nevelési szempont, tanácstalan vagyok. Elég nehezen is alszik el, mire sikerül elaltatni, és úgy tűnik mélyen alszik, lerakjuk, és egyből kipattan a szeme, és rosszabb esetben sírni kezd.
2011. szept. 9. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
NE! És tényleg ne, ő még nagyon pici, azt sem tudja hol van, mi történik vele, kicsoda ő, ráérsz még nevelni később! Most csak szeretgesd, babusgasd, ha nincs semmi baja ( éhes, tele a pelus, fáj a hasa, fázik, melege van, stb), akkor "csak" rád van szüksége, és meg fog nyugodni, hidd el! CSak ügyesen, kitartás, ha meg végre elaludt, pihenj Te is!
2011. szept. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hagyd sirni. Egy 3 hetes picur nem hiaba sir. Ha latszoalg nincs semmi baja (nem ehes, tiszta a pelus, nincs melege stb.) akkor a kozelsegedre vagyik. Kisfiam is ilyen volt mar a kezdetektol. En nem tudtam sirni hagyni. Ringattam, cipeltem a feneket. 4 honapos kor korul megis siman elvolt mar a jatszoszonyegen egyedul is amig ettem, vagy tettem vettem a konyhaba. Tehat nem lett felkapatva.

Probald egy vekonyka takaroval korbetekerni ahogy a kepen es jokat fog aludni. Igy olyan erzese lesz mint az anyamehbe. Arra vigyazz ne legyen tul melege. Az en kisfiam 4 orakat is kepes votl igy aludni ujszulottkent. Nekem a korhazba adtak ezt a tippet. Ha nem votl korbetekerve akkor felriadt mindig mert megijedt a sajat kezei mozgasatol.

[link]

2011. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Ez nagyon kimerítő lehet számodra. A tanácsom az, hogy sírni semmiképpen ne hagyd, mert elveszíted a bizalmát. Mivel még nagyon kicsi, a figyelmét se nagyon lehet elterelni még játékokkal, ezért szerintem az segíthet, ha mindig a közelében vagy, de nem veszed fel, viszont odamész, ha kell. Ha sírni kezd, menj oda és simogasd meg, suttogj neki, beszélj hozzá (altatásnál is ez legyen). De ne vedd fel! Az elején ez biztosan fárasztó lesz, mert gyakran kell odamenni hozzá, de szerintem egy hét alatt meg fogja szokni. És a kézben tartás még fárasztóbb. Kitartás, menni fog!
2011. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd! Rám az első 3 hónapban szinte rám volt nőve a gyerek, mivel amikor nem kézben volt, azonnal ordított. Nem mondom, h könnyű időszak volt, de egy végtlenül derűs, kiegyensúlyozott kis 3 éves manó lett belőle azóta :)
2011. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Csomóan azzal piszkálnak, hogy így lesz elkapatva, sőt már el is van! Pedig én is így gondolom mint ahogy Ti is írtátok. De akkor megnyugodtam. Az a baj ezzel kedves 14:23-as, hogyha sír és nincs kézben vigasztalhatatlan, nem lehet hozzá beszélni sem, olyan mintha nem is hallaná, a simi sem jön be, csak jobban üvölt.:(
2011. szept. 9. 14:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

14.26-os vagyok. Nem lesz elkapatva, ez tömény hülyeség. Aki ilyet mond, annak biztos nincs gyereke, vagy már túl nagyok a gyerekei és nem emlékszik rá mi volt, mikor az övé volt ilyen pici.


Ők ilyenkor még a biztonságot (anya közelségét) keresik. Az enyém, ahogy írtam 3 hónapos koráig hozzám volt nőve (kendőben, kézben, ölben, stb.) és sosem lett elkapatva. 5-6 hónaposan már más dolgok érdekelték, és még véletlenül sem akart a kezemben megmaradni :)

2011. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ugyan, egy ilyen picúrt nem lehet elkapatni, az enyém folyton kézben volt, vagy mellettem, most egy éves, és örülnék ha két percre megmaradna az ölemben:)! Amúgy nálunk a susogás, vagy bármi monoton hang bejött, illetve ha melléfeküdtem, és csak simogattam a hátát az is megnyugtatta. Nehéz időszak, de túl lesztek rajta!
2011. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon megnyugtató válaszok!:))) Máris jobban érzem magam!
2011. szept. 9. 14:41
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azon ritka esetek egyike, amikor az összes válasszal egyetértek. :)

Nekem 4 hónapos a kisfiam. kb 3 hónapos koráig csak kézben nem sírt. Egyébként egy angyal, alig sír, de ha nem volt kézben, akkor aztán teli tüdőből. Kb. 1 hónapja viszont elvan. Most épp a játszószőnyegen nézeget. Hülyeség, hogy ilyen picit el lehet kényeztetni. Ne hagyd, hogy befolyásoljanak. Testi közelségre van szüksége egy ilyen picinek. Amikor aztán már érdekli a környezete, elnézeget, akkor már mással lesz elfoglalva. Ne hagyd, hogy sírjon! Elrontani nem lehet!

2011. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
3hós korig nem lehet felkapatni egy babát sem. Szerintem is a bebugyolálás a megoldás erre. Egy sima pléddel (nem feltétel a linkelt képen látható) tekerd be, mert akkor tényleg úgy érzik, h fogják őket. Abban pedig lefogod tudni tenni aludni az ágyába is. (Csak vigyázz, h ne lazuljon ki a pléd mikor leteszed.) Azért szeretik a hordozókendőt meg az ölben tartást a babák, mert egész addigi életükben csak egy szűk helyen voltak, és ahhoz szoktak hozzá. Idő kell az átállásra. Ezért sír a tiéd is. Érezni fogod rajta, h mikortól nem igényli a bugyolálást. Ha már mozgékonyabb lesz, akkor ellehet hagyni.
2011. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!