Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is, akinek nagyon...

Van más is, akinek nagyon válogatós a párja? Problémát okoz ez a gyerek étkeztetésénél?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom és már sok mindent eszik. A férjem viszont alig eszik meg vmit. Se burgonya, se gyümölcs, vagy zöld félék. Csirkehúst, levest egyáltalán nem, főzelékből mindössze 2 félét. Eddig nem csináltam ebből problémát, a főzést is simán megoldottam, de mi van akkor, ha később jön a "nem kérem, mert apa sem eszik olyat" korszak. Van egyáltalán ilyen? Hogyan lehet ezt megoldani?
2011. szept. 10. 13:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen csodabogár a párom és már nekem rossz nézni, mikor én eszem a főttételt ő meg két szelet sajtkrémmel megkent kenyér közé csipszet rak. Nagyon szeretném, ha a gyerekem rendesen étkezne. Ezért is írok ide, mert még nem tartunk ott, de örülnék egy-két tanácsnak.
2011. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Akkor már ketten vagyunk nagyon kíváncsiak!

(Viszont már most megnyugtattál, hogy nem csak az én párom ilyen egyedül a világon:)

2011. szept. 10. 14:04
 3/26 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen,ha lehetne húst hússal enne. Nem eszik levest,főzeléket,tésztaféléket(pl túrós,mákos...)kiakaszt vele. A lányom 10 hónapos már próbáltam célozgatni,hogy majd neki is enni kell ezekből,de nem nagyon hajlik rá. Én is félek, nem tudom mi lesz így:(
2011. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a gyerek is válogatós lett, mint az apja, aztán házassági válság lett, kiakadtam nagyon, hogy ilyen finnyás férjem van (majdnem elváltunk, szerette volna, ha továbbra is csak a kedvenceit főzöm, én viszont a gyerek érdekeit tettem előre)... most már újra szent a béke, ő is eszik, igaz kis mennyiségeket, de megértette,hogy gáz, amit csinál. most már szépen, rendesen, hármasban tudunk ebédelni, vacsorázni.
2011. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%-os. Én is ettől félek, h durva harcra fog kerülni a sor, mert nagyon makacs férfi.
2011. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
14.15-ös! Bár az enyém is belátná, hogy a gyerek érdekeit nézze, és persze nekem plusz munka a 6 felé főzőcskézés is. De eddig semmi esély rá. Most nem válogat a kislányom, ezért azt mondja a férjem, hogy úgyis mindent meg fog enni ezután is. De ez akkor lesz probléma, mikor érdeklődik a gyerkőc, hogy kinek, mi van a tányérján. Ha olyan, lesz, mint az apja, lelövöm magam.
2011. szept. 10. 14:33
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még csak 6 hós, hasonlóan finnyás a férjem, nála megvan szinte a kétheti menü, amiket főzhetek.

Anyóséknál is ez van, após lókolbászt eszik, anyós gombát. Nálunk is vannak ilyen napok.

Kóstoltatni úgyis apa nélkül szoktam, hiszen nincs itthon napközben, akkor magától dönti el, szereti-e vagy sem. Apa pl. imádja a zöldborsót, a fiam egyelőre utálja. Talán később összejön.

Mi szoktunk külön kajákat főzni a férjemmel magunknak, szerintem később is lesz, hogy az enyémből kérhet vagy az övéből. A férjemnek kikötöttem, hogy ne mondjon olyan hülyeségeket, hogy ne egye meg pl. a brokkolit. Ha neki nem tetszik, amit adok a gyereknek, ne mondjon semmit. Majd a gyerek eldönti, mit szeret.

2011. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok a 14.15-ös.

nálunk is akkor jött rá, hogy ennyit azért nem ér a rigojája,amikor azt mondtam, hogy feladom. anyóssal is összevesztem, azóta sem vagyunk túl jóban. az,hogy ilyen lett a férjem, az ő hibája szerintem. Na mindegy, a férjem szeret minket és rájött,hogy neki sem túl jó, ha ilyen kényes és nekünk sem, így megpróbált változtatni a rossz szokásain, egyelőre úgy néz ki sikerrel :)

2011. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én variáltam az ételeket. Sok rakott dolgot készítettem, mert a párom nem eszik főzeléket, nem és nem! A rakott dolgokban viszont van hús, zöldség, rizs, minden. A zöldséges rizottó májjal és reszelt sajttal első számú kedvenc lett főzelék helyett. De lehet hússal is csinálni, minden tápanyag benne van, ami csak kell. A rakott krumplit utálta a férjem, azon is változtattam: kolbász helyett darált hússal készítem, így már imádja!

Tény,hogy a lányom sem ette meg a főzeléket, amint együtt ettünk, ahogyan apja sem. Ezért lemondtam a főzikről, végül is egészségesebb is a lisztes agyonfőzött zöldség helyett más formában készíteni. Én nem akartam apa étkezési szokásain változtatni, de pl. a mákos, egyéb tészta, palacsinta szerinte sem étel, ő attól egy óra múlva éhes lesz. Így aztán kap előtte egy nagy adag húslevest, és csend van. Ha tésztát nem kér utána, nem baj, majd mi megesszük a manóval. Legyetek kreatívak, variáljatok, próbálgassatok, és szent lesz a béke! Nálunk legalábbis így sikerült.:))

2011. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
De jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával! Hiába igyekszem kreatív lenni, a férjem semmilyen ételben nem eszi meg a zöldségféléket. :-( Emellett az olyanok, mint pl. egy sajtostészta neki nem étel, az édes ételek csak desszertnek jók, és 2-nél többször nem akar enni semmiből. Ráadásul akkora konyhatündér nem vagyok, hogy minden nap kétfélét főzzek. Kislányom már 2 éves, eddig ez nem volt gond, mert ha az apja nincs otthon, akkor esszük a főzelékeket, egyebeket, este és hétvégén pedig igyekszem a finnyás pasim kedvében járni. Én magam a zöldségeket enném szívesebben, de én már végképp háttérbe szorulok.:-(
2011. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!