Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol lehet adni a babáknak...

Mikortol lehet adni a babáknak glutén tartalmu ételeket? Láttam babakekszet amiben van glutén és babadeszertet amiben glutén tartalmu keksz is van ezeket 6 hotol irják. Sárgabarackot, körtét, szilvát, szölöt mikortol ehetnek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sárgabarackot,körtét,szilvát 5 hótól adok,de szőlővel a magja miatt még várok,igaz lében már kóstolta,9 hónapos most.

Én hat hónaposan a babakekszet megvettem neki,glutén mentes,de 7 hótól,mivel nincs érzékenység a családban én adom a simát is,most meg már babapiskótázik(hozzáteszem,kenyér,kifli is megy)

Szerencsére nincs gond.

Ha a gyümölcsöket kipróbálod,mindig óvatosan,mert sok babának a körtétől fáj a pocija.

Azért írtam le a saját példánkat,mert mindenki mást vall,minden baba másra érzékeny.

2009. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Babakeksz, vagy gríz 5-6 hónapos kortól mehet ha van már legalább két fog, háztartási keksz, akkor ha már hozzászoktattad a tojássárgájához, vagyis kb 10 hónapos korban, ekkortól lehet tojásmentes tésztát is adni, a mai nézet az hogy a tojásfehérjét csak 11-12 hónapos kortól adjuk, vagyis csak ekkortól ehet piskótát, kiflit és a legtöbb kekszfélét.

A fent említett gyümiket 6 hónapos kortól, a szőlőt persze mag és héj nélkül, a szilvát is hámozva, de ez kb minden gyümire igaz.

2009. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia! a babakeksz simán mehet 6 hónapos kortól. nem gluténmentes, de nem is kell annak lennie (a lisztérzékenységre hajlamos fiam most orvosi ajánlásra eszi!), viszont nincs benne pl. tojás, szóval jobb, mint a háztartási keksz.

a gyümi témakörben nem vagyok annyira otthon, de az előttem szólók tanácsa bizonyára helyes!

2009. ápr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!