Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet ilyen kicsi...

Mitől lehet ilyen kicsi gyerek rákos beteg?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim körében egy éven belül már a 3. kisgyerekről derült kis, hogy komoly betegsége van. Először egy 3 éves kisfiúról, hogy leukémiás, aztán egy 2 éves kislánynál találtak daganatot, és most egy 3 éves kislánynak szintén. Műtétek, kemoterápia, stb.

Mennyire gyakori az ilyen eset? Mivel segíthetnek ilyenkor a barátok, ismerősök? Az első esetnél segítettünk a lakást sterillé alakítani, a második esetben pénzt gyűjtöttünk, mindekettő nagy segítség, de ennél többet mit lehet tenni? Nagyon elkeserítő ez, és nagyon sok miért-et vet fel bennem, hiszen olyan picikék még.


2011. szept. 11. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nagyban befolyásolja ezt, hogy milyen volt a terhesség lefolyása, hogy az elején fenn állt-e a vetélés, vissza kellett-e tartani a babát gyógyszeresen.

A természet szelektál már embrio/magzati korban, ha nem egészséges a baba, akkor elmegy, viszont pár éve nagyon rágörcsöltek a tartsuk vissza bármi áron témára. Én ismerek pár orvost aki nem ad semmit, akik azt mondják, hogy ez a természet rendje, nem kell beleavatkozni, biztos megvan az oka, ha így történik. Rossz, amikor ezt hallja az ember, nekem 2 babám ment el, de így még mindig jobb elviselni, mint ha 2 v. 3 éves korában kiderül, hogy csak hónapjai vannak hátra. Azóta már született egy kisfiam, aki nemsoká 2 éves lesz, vele minden simán ment, fel sem merült a vetélés kérdése.

2011. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első ír, abban sok igazság van, már én is olvastam ilyenről, sajnos:-((
2011. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Amire kevesen gondolnak, pedig lehet benne valami: magasfeszültségű vezeték vagy egyéb környezeti ártalom a lakóhely közelében, túl sok műkaja, vízér a kisgyerek ágya alatt, vitamin- és nyomelemhiány. Kezdésként ezeket nézetném meg, mert az orvostudomány csak tüneti kezelést tud nyújtani.
2011. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!