Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikresek! Hova jártok sétálni...

Ikresek! Hova jártok sétálni vagy csak kimozdulni babáitokkal?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a 2 babával elkészülődni vagy egyáltalán csak kivinni őket? Mindennap mentek?
2011. szept. 13. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem ikreim vannak, csak egy év korkülönbséges gyerekeim, de ez ebből a szempontból szinte ugyanaz. Mindennap megyünk, a nagyokat iskolába kell vinni, értük menni. Szinte minden nap megyünk sétálni is pluszban. Ikerkocsit használunk, így azért egyszerű a közlekedés. A készülődés is hamar rutinná vált, csak a napirendjüket kellett összehangolni. Itt arra gondolok, hogy egyik se legyen éppen éhes, vagy álmos, ha indulni kell. Összekészíteni Őket elég gyorsan lehet, peluscsere, öltöztetés, indulás.
2011. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi falun lakunk. Télen nem mentünk minden nap, de egy héten 4-5ször minimum. Nem volt egyszerű míg kicsik voltak, vagyis olyan 6-8 hós koruktól sokkal könnyebb. Én 3 gyerekkel mentem és járok most is sétálni, 21 hónap van a lányom és az ikerfiaim között. A fiúk ma 13 hósak, lányom nov-ben lesz 3, most kezdi majd az ovit. Minden reggel megyünk boltba 4en a gyerekek meg én, aztán este is megyünk egy kört. Van hogy nap közben is sétálunk, attól függ milyen az idő.

Most már télen is fogunk menni minden nap, visszük a csajszit a buszra (azzal jár oviba majd, szomszéd faluba), bolt, aztán délben megyünk érte majd autóval.

Elég mobilak vagyunk a gyerekekkel, apával 5en már az elejétől járunk heti egyszer vásárolni, vagyis olyan 1,5-2 hós koruktól. Most már voltam egyedül is a 3 gyerekkel a városban, de az még elég izzasztó műsorszám.

Szervezés kérdése tényleg.

2011. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát nekem nem egyszerű. Belvárosban lakunk a körúton. 7 hónaposak egyébként a fiaim. A babakocsink nagyon jó, csak éppen a sportülés még nagy nekik,mivel olyan,hogy a vázra csak simán rá kell pattintani a hordozókat,amik 13 kg-ig elvileg jók. Gondolom ezért csinálták úgy,hogy a sportülés még mindig "ne legyen jó".(még csak 7-8 kilósak a babáim) Szóval még hordozóban vannak,de a liftbe sem olyan egyszerű ám, csak szétszedve tudom a babakocsit (ill. a babákat) berakni. Összehajtott váz,az egyik hordozó rátámasztva, a másik is valahogy, de az nem mindig sikerül,így sokszor fognom kell. Így babákkal együtt azért ezt már tényleg sportnak lehet nevezni,mire lejutok. A legjobb,hogy hiába is lenne jó a sportülés, úgy már nem fér be hosszában a kocsi. (Mert nyilván akkor már nincs hordozó, a gyerekeket bele kell rakni az ülésbe és úgy ugye nem csukhatom össze a vázat:)

Ezek után szinte nincs is hova mennem...Egy bevásárlóközpont van,ahova el szoktam velük sétálni,nyilván csak akkor,ha kell is vásárolnom valamit. Játszóteret még nem élvezik nyilván, de itt amúgy is katasztrófálisak. Park nincs. Messzebb szinte nem tudok menni,mert ugye ikerkocsit emelgetni az ember nem szokott lépcsőkön meg hasonló akadályokon. Még ha fel is szállok velük a 4-6-osra, hova menjek???

Megőrülök lassan,komolyan a sírógörcs kerülget néha, főleg amikor olvasom,hogy egy nap akár 2x is kiszaladnak anyukák sétálni vagy dolgokat elintézni....

Egymés melletti kocsik olyan batár szélesek,hogy azzal városban nem lehet közlekedni,egy ajtón sem férnek át.

Testvérkocsin kéne majd gondolkodnom talán,hátha az 5-10 centivel rövidebb,azzal beférnénk.

2011. szept. 13. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ikres vagyok. Szegénykém! Tudom milyen ez a bezártság érzés, de azt hiszem kocsit kéne váltani, és megoldódna. Nemrég láttam két nagyon aranyos kisebb fajta ikerkocsit is. Amúgy is már időszerű sportkocsiba rakni lassan őket, hét hósak, súlyuk is szép, háttámlát már kicsit meg lehet emelni, csak nem mindegy milyen a kocsi.

Én már a 3. ikerkocsit használom, és ez az ami bevált. Vannak olyan sportok, amik vízszitesig dönthetők, és nagyon kényelmesek a kisebbeknek is. Én használtan vettem, 15e volt. Ez igazából sport kocsi, de akitől vettem, az elejétől ezt használta, mert tényleg jó és téliesíthető.

A mi kocsinkat most mértem meg, szélessége 78 cm, hosszra 100 cm.

Mekkora a lift? Keress esetleg kisebb kocsit, a testvérkocsik kicsit hosszabbak, azok sem biztos hogy beférnek a liftbe, azt is nézd meg ha mégis amellett döntesz.

2011. szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, eddig csak az Auchan-ből nem fértünk ki, vissza kellett mennem velük a bejárathoz. Aldiból épphogy, de kifértünk, máshol nem volt gond eddig. Esetleg kis boltoknál van még galiba, de nálunk is 2 bolt van, csak akkor megyek oda ahova nem tudom őket bevinni, ha nagyon kell.
2011. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyesmire gondoltam, mit gondolsz?

2011. szept. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem a 3 kerekű sport cross ikerkocsi vált be. Az enyém ABD Design. Nem nagy durranás, 10000Ft-ért vettem a Vaterán, de külön, vízszintesig dönthető a támla, és még az ajtón is befér a szélessége miatt. Mégis kényelmesen elfér benne a 2 éves is.

A 4-es, 6-os vonalán én csak a Margit-szigetet tudom javasolni, de gondolom annál közelebb is akad egy valamirevaló park.

2011. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az egymás melletti kocsik azért nem jók nekem,mert minimum 75 szélesek,nálunk a liftajtón kb. 70 cm ami befér.

Jané twin two babakocsim van,ez 64 cm széles ha jól tudom, egymás mögötti. 120 cm hosszú,de a tesókocsikban láttam már 105-110 cm-eseket is. Az a 10 cm nekem számítana...de az az igazság,hogy nem szívesen cserélem le a Jané-t,mert nagyon drága és jó kis kocsi,ennél csak "gagyibbra" tudnám...Ez még nem is lenne baj, de azért nagyon rosszat sem akarok venni. Meg akkor rögtön autósülést is kellene vennünk,mert a hordozója autósülésként is funkcionál. Szóval sok pénz kellene még akkor is,ha ezt elöbb eladnám és vennék az árából másik kocsit.

Na mindegy,egyenlőre még megoldom a lemenetelt,de itt tényleg képtelenség bárhova is menni...

Azért köszi,aranyos vagy!

2011. szept. 13. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!