Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyerkőcös anyukák! Volt...

2 gyerkőcös anyukák! Volt olyan időszak hogy az egyik gyerkőcöt jobban szerettétek a másiknál? Lehet ugyanúgy szeretni mindkettőt ugyanolyan szeretettel?

Figyelt kérdés

mert én most elképzeltem ezt a helyzetet.

1,5 éves a kislányom és nem tudom hogy fogom -e tudni ugyanolyan szeretettel szeretni ( biztos csak most érzem úgy legfeljebb..)majd a másik gyermekemet mint őt.

hiszen ő az elsőszülöttem imádom a mindenem !


ti hogy vagytok ezzel?

lehet mindkét gyereket ugyanúgy szereti egyformán?!!


2011. szept. 14. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

na pontosan ugyan igy voltam ahogyan most te :) az elso szulottemet imadtam(imadom most is) es mikor teherbe estem a masodikkal es mar a szules fele jartam, egyszeruen belem jott egy olyan erzes Istenem vajonn fogom ugy szeretni ezt a gyereket is mint az elsot es hidd el lehet :)) akarmelyikre nezek azt imadom egyszeruen nem tudok ugy lenni hogy jobban szeretnem az egyiket mint a masikat, ha az egyik ujjadat vagod el az faj ha a masikat akkor az nem?:) szoval a kerdesedre a valasz: igen lehet ugyanolyan szeretettel szeretni az egyiket mint a masikat:)

ja es varom a 3 ikat most :)

12 hetes kismami

2011. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

szerintem ezen legtöbb anyuka elgondolkodik,amikor ebbe a helyzetbe kerül..!

Én is sokat agyaltam ezen.De amikor megszületett a 2.babám is akkor meg is tapasztalhattam milyen 2 gyereket szeretni. És a válasz az,hogy: ugyanúgy,de nem ugyanazért.!!

2011. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehet egyformán szeretni két gyereket. Hiszen mindkettőt másképp szereted. Nálam a nagyobbik 3,5 éves, gyönyörű, cserfes kislány, és nagyon büszke vagyok rá, hogy az oviba milyen ügyesen beilleszkedett. Jókat mulatok a beszólásain, ő már alszik rendesen, mindent meg lehet vele beszélni. Imádom.

A kicsi 1,5 éves, gyönyörű babaarcú tünemény, most kezdd el gagyogni, és 5 percenkét a nyakamba borul és puszit ad. Ő az én kicsikém, imádom őt is, de egész másképpen, mint a nagyot.

2011. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat :)
2011. szept. 14. 20:19
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem már kamaszok a nagyobb gyerekeim. Soha, de soha nem volt olyan, hogy valamelyiküket jobban szerettem volna! MÁSKÉPP lehet, de jobban vagy kevésbé nem. Az elsőszülöttem az Első, a kicsikém meg a Kicsi :) MÁS. Imádom mindkettőt! :) Mindig :)
2011. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Hú, én is nagyon paráztam a második gyermeknél. A nagyobbik egy éves múlt, mikor a kicsi megfogant és borzasztóan pánikba estem. El nem tudtam képzelni, hogyan tudok két gyereket szeretni. De miután megszületett és nőtt, teljesen elmúltak ezek a gondolatok. Mindkettőt lehet szeretni,de nem ugyanúgy. Az egyiket így-a másikat úgy. És nem szeretem jobban egyiket sem, mint a másikat. Nincs két egyforma gyerek és nincs egyformán szeretés sem.
2011. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Hát én is elgondolkoztam ezen, ráadásul nekem 3 fele kellett szakadni rögtön, mert másodjára ikreket vártam. Mikor kiderült hogy fiúk, örültem, de nagyon furcsa érzés volt, hogy bennem fiúk növekeszenek. (első lány). Aztán mikor megszülettek, sajnos nem láthattam őket csak pár percre, aztán 3 nap múlva, de alig vártam hogy a karomban tartsam őket. Nagyon szeretem őket, és persze a lányomat is. Mindegyiket egyforma mértékben, de máshogy, mert mások. A szeretet megsokszorozódik, ha lesz még gyerekem, még több lesz belőle, ez mindenkinél így van szerintem. Fogod tudni annyira szeretni a másodikat, harmadik is, mint az elsőt. :-)
2011. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Jé, mindháram ugyanazt írtuk lényegében. :-)
2011. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a hozzászólásokat :))


jóéjt !!

2011. szept. 14. 22:15
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
De örülök hogy itt többen is irták hogy MÁSKÉPP. Már azt hittem velem van a baj. Mivel a picivel többet foglalkozok, egy éves, sokszor gondolom én is azt hogy Úristen, őt jobban szeretem mint a nagyokat. Aztán mikor osztálykirándulásra ment a nagy akkor éreztem hogy jaj mennyire hiányzik és hogy mennyire szeretem. És ugyanez volt mikor a 2. baba is megszületett. Imádom őket, de valóban mindet másért, máshogyan, de egyforma szeretettel.
2011. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!