Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kisfiam túlságosan...

15 hónapos kisfiam túlságosan barátságos a felnőttekkel, a játszótéren időnként engem észre sem vesz. Elrontottam valamit?

Figyelt kérdés
Kiegyensúlyozott,kedves,okos,érdeklődő baba. Itthon állandóan a sarkamban van,szopizik is még. De közösségben odamegy az idegen felnőttekhez,játszik velük,nagyon aranyos,de nekem elég rosszul esik,hogy néha rám sem hederít. Olyan,mintha nem is lenne szüksége rám :( Persze annak örülök,hogy nyitott,kezdeményező,de sokszor ez már nekem kínos. A többi gyereket nem ilyennek látom...
2011. szept. 15. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ilyen,ő két éves,mondjuk ő ha engem nem lát akkor sírni kezd és keres.De nekik még nincs félelem érzetük,szóval nem rontottál semmit.
2011. szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek inkább örülni kéne, hogy nem anyámasszony katonája. De nem is tudom elképzelni hogy valakinek ez komolyan probléma, és nem inkább örül neki, hogy a gyerek ilyen nyitott és értelmes..
2011. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mintha az Én gyerekemről írtál volna. Szintén 15 hónapos, szopizik, barátságos, imád ismerkedni.

Engem különösebben nem zavar ha a játszótéren odamegy más gyerekekhez, szülőkhöz játszani. Nálunk sűrűn előfordul, hogy más gyerekei velem játszanak, míg az enyém 2 méterrel odébb focizik másnak az Apukájával. Budapesti vagyok, szinte mindennap ugyanazok járnak le a játszóra. Természetesen időnként vannak új Manók is, de egy-két nap alatt ők is ide-oda csapódnak! :D


Szerintem ezzel nincs gond, több inger éri a kicsit, több tapasztalata lesz. Nyugi nem rontottál el semmit, épp fordítva jól csinálod a dolgokat!!!!!:D

2011. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze,örülök hogy ilyen,de vannak kínos helyzetek. Amikor nem hagyja békén a padon üldögélő bácsikat,folyamatosan adogatja a felnőttek kezébe a játékokat,gondolom ők szívesebben játszanának a saját gyerekükkel/unokájukkal... Én meg csak álldogálok ott,mintha nem tudnám lekötni a gyerekemet.

Ringató foglalkozáson sem ül az ölembe mondókázni,ott hagy és mászkál :(

2011. szept. 15. 13:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok


Azért ilyen a kicsi, mert kezd önállósulni, szeretné próbálgatni a kis "szárnyait" és lehet, hogy már picit sok vagy neki. Ezt úgy értem, hogy sokat vagy vele ami nagyon jó, de szeretne kicsit távolabb merészkedni!


Elhiszem, hogy rossz, Én is ilyen kis Anyatigris vagyok ha a gyerekemről van szó, de ez az élet rendje. Én is egyik kezemmel engedném, a másikkal húznám magamhoz, de már nem pici baba, kellenek neki az új infók, és nem mindig tőlem szeretné már megkapni. Ennek ellenére reggelente és a déli alvásnál más nem jöhet szóba csak Én. Fürdést csak Apa csinálhatja viszont este megint csak engem KÖVETEL a kicsi. Játszón meg egyenesen kerül a gyerekem. Vicces, de ezen mindenki keresztül megy. :D

2011. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akárcsak az én fiam, csak ő már lassan 3 éves lesz. A játszón mindenkivel játszik, csak velem nem. Nekem is nagyon kínos, hogy másokhoz megy oda, kérdezgeti, hogy mi ez, mi az, miért van így,stb. Én meg nem tudom, hogy mit tegyek. Legutóbb mondtam a fiamnak,hogy ne menjen oda másokhoz, mert ők a saját gyermekükkel szeretnének játszani. Az eredmény, kb két percig homokozott velem, aztán odament egy másik anyukához.
2011. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Annak is örülök persze,hogy önállósodik,így is szeretném nevelni! Alvásnál,ébredésnél és éjjel is csak én jöhetek szóba,nappal is gyakran követeli a szopit... Otthon ha játszik,igényli,hogy a közelében legyek.

Imádja zenét,a foglalkozásokon mégsem cicázik velem,mint a többi gyerek az anyukájával...

2011. szept. 15. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!