Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már megint butaságot mondott...

Már megint butaságot mondott a védőnőm? Hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés
Mondtam neki, hogy szeretném, ha 6 hónapos koráig csak anyatejes lenne a babám. Erre azt mondta, hogy 4-6 hónap között lisztet kell neki adni (gyümölcs levébe keverve) hogy ne legyen lisztérzékeny. Ez tényleg így van? Ilyet még nem hallottam.
2011. szept. 15. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Pedig igaz. A legújabb tudományos álláspot szerint a gluténnal 4-7 hós kor között kell megismertetni a babát, mert a szoptatás miatt kisebb az allergia esélye.
2011. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

A legújabb ajánlás valóban az, hogy 4-7 hónapos kor között a csak anyatejes babáknak is be kell vezetni a glutént. És igen, azért, hogy csökkenjen a cöliákia kialakulásának veszélye. Ugyanis minél később találkoznak a vékonybélbolyhok a gluténnel, annál kevésbé tudják majd később tolerálni azt.

Hozzáteszem: az a baba, aki genetikailag lisztérzékenységre "van ítélve", az nagyon valószínű, hogy az is lesz, tök mindegy, hogy mikor vezették be nála a glutént.

2011. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Igen, el kell kezdeni a gluten bevezeteset 4-7 honapban.
2011. szept. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :) Így fogunk tenni. Ez esetben örülök, hogy ilyen tájékozott a védőnőm.
2011. szept. 15. 22:43
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez jó. Még kb. egy éve az volt a védőnénim meg a gy. orvos tanácsa is, h ameddig lehet, glutént ne.

Másfél éves volt, amikor először adtam neki, de nem lett lisztérzékeny.

Egyébként szerintem is, ez genetika kérdése, ha vkiben eleve benne van a hajlam, mindegy hogy 2 hetesen, vagy 2 évesen kap először! (bocs a tág határokért, csak szemléltettem!)

2011. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
9 hónapos kormoig anyatejet kaptam. Hiáb kínálta anyukám se teát, se gyümölcsöt, se zöldséget és húst nem fogadtam el. Ebből következik, h lisztes, tejes dolgokat sem. És lám, felnőttem úgy, h nem vagyok sem glutén, sem tejérzékeny. Ennyit a legújabb kutatásokról. Sztem nemcsak én voltam az egyetlen, aki így nőtt fel.
2011. szept. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Majd jövőre jelentkezik megint egy kutatási eredmény, hogy nem szabad adni. Olyan jó, hogy ennyi kutató van. Egymást tudják felülkutatni.
2011. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

nekem is mondta,nem adtam neki,6hónapig csak cicizett,most már 1éves még mindig cicizik,persze eszik már mindent és nem lett allergiás.

én nem hiszem,hogy liszttel kéne terhelni egy pici baba szervezetét

2011. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Második vagyok. Egyébként soha ne mondd, hogy soha, a lisztérzékenység BÁRMIKOR jelentkezhet életünk folyamán. Az, hogy egy baba 1 évesen még nem az, az nem jelent semmit. Tesómról 2,5 évesen derült ki, hogy cöliákiás, most már 31 éves lesz, nem nőtte ki. Nála későbbi vizsgálatok igazolták, genetikai eredetű a betegsége. És mivel genetikai eredetű, még rajtam is bármikor kijöhet, pedig már 35 éves elmúltam. De emiatt nem csak én, hanem kisfiam is veszélyeztetett, úgyhogy 6 hónapos korában be is kellett vezetnem neki a glutént, és erről egy csecsemő belgyógyásszal konzultáltam.
2011. szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
igaza van, de nem lisztet kell bevezetni hanem a glutént. sima kekszet eláztathatod anyatejben az is megfelel a célnak. vagy kiflivéget anyatejbe áztatva... :)
2011. szept. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!