Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól elég a...

Mennyi idős kortól elég a babáknak az egyszeri nappali alvás?

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom egyre inkább tiltakozik a nappali alvás ellen. Eddig aludt délelőtt és délután is másfél órát, de egyre inkább azt veszem észre, hogy több időt bír ébren maradni, és borzasztóan sír, ha le akarom tenni délután. Én úgy gondolom, hogy szüksége van a pihenésre, de ráerőltetni sem akarom. Nálatok hogyan van/volt mindez? Lehet, hogy már csak egy alvás kellene napközben?
2011. szept. 18. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon babafüggő. Lányom pont ennyi idős volt mint a tied, vagyis 9 hós, amikortól már csak 1x volt hajlandó aludni egy nap, de akkor aludt 2-3 órát. (nekem jobb is volt, mert amíg 2x aludt, addig egyszer fél, egyszer 1-1,5 órát aludt.

Fiaim 13 hósak, még most állnak át az egy alvásra. Ma még csak egyszer aludtak, azt is délelőtt, de még nem mutatják hogy álmosak lennének. Ha így próbálnám letenni őket, akkor csak kiröhögnének, szépen ketten játszanak a szobájukban.

2011. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, babafüggő, és nem lehet pontos hónaphoz kötni. Lányom 10 hónaposan állt át egy alvásra, bár ő nem alszik akkor sem sokat, max. csak másfél órát, de egyszerűen nem igényel többet.

Ő is szenvedett már 9 hónapos kora körül a délutáni alvással, volt is hogy kihagyta, aztán 10 hónapos korára teljesen elhagyta.

2011. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ebben biztos voltam, hogy babától függ, de akkor ezek szerint elképzelhető, hogy elég lenne már Neki egy alvás napközben. Amíg háromszor aludt, akkor csak nagyon rövideket, aztán ahogy átálltunk a két alvásra, másfél órákat szuszogott végig. De most tanácstalan voltam, ezért is írtam ki a kérdést. Megpróbálom mindenesetre, aztán majd látjuk, mit igényel. Köszönöm nagyon a válaszokat!!!
2011. szept. 18. 16:52
 4/10 anonim ***** válasza:
én akkor szoktattam át 1 alvásra, amikor két alvás mellett este 10-11 óra előtt nem lehetett letenni aludni. Ha napi két alvás mellett este 8-9 óra felé le tudod tenni aludni, akkor sztem még kell neki a 2 alvás. A fiam 1 évesen állt át.
2011. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13 hónapos aludt egyszer. Szépen fokozatosan magának húzta ki az időt, hogy ebéd után aludjon. Értem ezt úgy, hogy ugye amikor 2x aludt, (de. 10-11 körül, és du. 2-3 körül). Na, amikor már csak egyszer aludt akkor maradt a 10-11 óra, akkor a délutáni szunya nem volt, így már este 7-kor kidőlt. Kb. 1 hónap alatt szépen elhúzta magának, és kibírta 12-ig. Fél 12-kor már ebédelt.
2011. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tényleg, az esti alvásra is tekintettel kell lennem! Akkor szerintem még kell Neki az a két alvás, mert estére ugyanúgy elfárad. Lehet, hogy csak valami mozgásfejlődési ugrás miatt lázadozik a délutáni alvás ellen, szeretne még játszani, de ugyanakkor még igényli a szervezete. Kíváncsi vagyok, hogy a következő héten hogyan alakulnak a napjaink. Köszönöm!!!
2011. szept. 18. 17:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt is vedd még figyelembe, hogy ha összeadod a két alvás mennyiségét, akkor az több v kevesebb mintha egyszer aludna. Értem ez alatt azt, hogy a lányom ugye 9 hós korától egyszer aludt, de ez az egy alvás hosszabb volt, mint az előtte levő kétszeri alvás összesen.
2011. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad van! Jövő héten maximálisan oda fogok figyelni, hogy mit is igényel valójában, és mi az, ami csak egy kis lázadozás. :)
2011. szept. 18. 20:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, az enyém 8-10 hónaposan kezdett átszokni a napi egyszeri alvásra. Az esti alvás nálunk mindig 8-fél 9 között van, így a amikor már csak egyszer akart aludni, a délelőtti alvást segítettem neki áttolni ebéd utánra. így kibírta 7-8 ig.
2011. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy eltoljuk az alvását. Nem tudom, sikerül-e és fogja-e bírni, de néhány napig megpróbálom. Kíváncsi vagyok, meddig alszik, nyűgös lesz-e és este mikor álmosodik el. Köszönöm szépen mindenkinek!
2011. szept. 19. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!