Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák fülét hogy kell...

A babák fülét hogy kell takarítani, tisztán tartani?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a fülkagylót lehet. De a fültisztító pálcikával be lehet nyúlni a hallójáratba? A kislányomnak nagyon sok zsírt látok ott és hát mit ne mondjak, elég csúnyán néz ki. De nem merek benyúlni, mert nem tudom, hogy lehet-e, és nem akarok bajt okozni.
2011. szept. 19. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
én kimosom vízzel, aztán babafültisztító pálcikával kitisztítom. azzal nem lehet mélyre nyúlni, viszont a macskakakit kiszedi
2011. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy csepp parafinolaj nagyon szépen kitisztítja. A gyógyszertárba lehet hozzá venni pipettát is! Csak ezt használom!
2011. szept. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Belecseppentesz a hallójáratába? Vagy hogy csinálod? Köszönöm!
2011. szept. 19. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. A lyuk szélére irányítom a cseppet,majd finoman belemaszirozom.Több tényleg nem kell egy cseppnél!
2011. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindig hajmosás után pucolom biztonsági fültisztítóval. A felázott trutyi szépen kijön.
2011. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A napokban olvastam egy babamagazinban a fültisztításról egy cikket! Leírom! :-)


"Óvatosan a fültisztítással!



A túlzott tisztogatás sokkal gyakoribb hiba, mint a piszkos fül. A két véglet között van az arany középút. A mindennapos tisztogatás a fülzsírtermelő mirigyeket fokozott váladékozásra készteti. Tehát minél többet törölgetjük, annál több termelődik. Újszülöttek és csecsemők esetében nem ajánlott a fültisztító pálcikák használata, mivel megsérthetik a hallócsatornát. Gyakran előfordul, hogy ezek használatakor a viaszdugót, a hámsejteket és más szennyeződéseket egészen a dobhártyáig taszítják. Ugyanez érvényes minden más tárgyra, amellyel megpróbálnánk kitisztítani a csecsemő fülét. A gyerekorvos erre a célra az otoszkóp mellett speciális eszközt használ, amelynek segítségével könnyedén eltávolítja a fülben felgyülemlett viaszt. Ezt rutinvizsgálatok esetén is elvégzi, vagy akkor, ha valamilyen fülbetegség miatt fordulunk hozzá segítségért. Fürdetés közben víz mehet a baba fülébe. A szűk kis csatornában bennreked a víz, a bőr felázik, a savas kémhatású felület neutrális vagy lúgos irányba változik és ezzel védtelenné válik. így a hallójáratban is lehetőséget teremtünk a baktériumok támadásának, ott szaporodni kezdenek, és tipikus hallójárat-gyulladás lehet a következménye. A megelőzés nagyon egyszerű. Az újszülött fülét a fürdetés után alaposan, de óvatosan töröljük ki. Erre a célra kiváló a törülköző összecsavart sarka. A körkörös mozdulattal nem okozunk sérülést, a nedvességet pedig felitatjuk a fülből."

2011. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szuper,köszi! ezt nem is tudtam, h a gyerekorvos megcsinálja, sosem mondta :)
2011. szept. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!