Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1év alatti babák anyukái,...

1év alatti babák anyukái, mennyit alszik babátok napközben? 5hós kislányom fél órát alszik, azt is mindösszesen 3x egy nap, fenn van akár 3órát is.

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy lehet éhes és azért kel fel olyan hamar, mielőtt elaludna megpróbálom cicire rakni, de nem kér, aztán mikor felkel ismét, akkor már rögtön elfogadja. Éjjel alszik rendesen általában, de mostmár egyre többet kel fel, de a cicin visszaalszik, ezt a fogzásának tudom be, a gyerekorvos is megerősitette, hogy még 1hónap és kinn lesz szerinte a kis foga. Jövő héten megyünk a védőnőhöz és ha hizik rendesen még várnék vele 2hetet, hogy elkezdjem kóstoltatni vele a gyümiket. Ja, azt hozzáteszem néha 2óránként szopizik a babám. Kiváncsi vagyok, kinek mennyit alszik a babája, csak az én kislányom ilyen éber!?
2011. szept. 19. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:

az enyém 4hós,és délelőtt alszik 1vagy 2órát.

délután 2-3órát. ha nagyon fáradt akkor még fél5körül szoktam hagyni fél órát aludni.


nem irigyellek,hogy csak ennyit alszik.ez mindig így volt vgy csak mostanában?

2011. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam 4 és fél hónapos, 3.baba. Én már múlt héten védőnőhöz vittem, mert nem bírtam nézni mennyit alszik. Szerinte minden ok, azóta is változatlan a helyzet. Megjegyzem a másik két gyermekem is jó alvó volt, de hozzá képest mintha nem is aludtak volna. AZért leírom a mi napunkat:

7-kor kelünk, 1/9kor szopi, aztán 3/4 9-12ig alszik

fél 1-kor megint kaja, majd fél kettőkor alvás. Ha itthon vagyunk akkor alszik fél ötig.Majd hétkor kaja, és 1/2 8-tól éjjel fél 5-ig alszik. Ha esetleg a másik kettőt viszem edzésre, és nem tudja magát délután kialudni, mert általában öltözködés közben felkel 3kor utána nem alszik vissza, hanem akkor este fél6-kor fekszik le, és utána már nem kel fel.

Szóval ez a mi napunk.

Lehet hogy a tied csak valami miatt felébred, a kaját azért nem fogadja el, mert nem éhes, hanem inkább még álmos, és aludna tovább.

2011. szept. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem volt mindig igy, csak folyamatosan csökkent az alvásigénye ahogy nőtt, aztán kb 2hónapja megy ez igy, hogy fél órákat alszik csak. Nyár elején volt, hogy 2órát is aludt, ahhoz képest ez a fél óra semmi, mire előkészülök a főzéshez vagy mosogatáshoz már fel is kel.

Második válaszoló:nem alvás után nem fogadja el a cicit hanem előtte, ébredés után cicizik rögtön, csak előtte nem akar, akkor még nem éhes. Nálatok ilyen átmeneti időszak se volt, hogy keveset aludna? Én csak ebben bizok, hogy majd később többet alszik.

2011. szept. 19. 19:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, az enyém hét hónapos lesz és kb. két hós kora óta 3x30 percet alszik, ha korán kel, akkor néha 4x, ha nagyon későn, akkor csak 2x30-at. Eltérő az alvásigényük, nekünk ilyen baba jutott.:) Többen mondták, hogy a fogzás után ez változhat, szóval én még reménykedem.:) Kitartást!
2011. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én 7 hós kislányom is ilyen. Kb 4 hónapos kora óta nála is az van, hogy átlag 3x30percet alszik. A rekord a 3x20 perc volt!!! Ők ilyenek. És alvásra nincs napirendünk, akkor alszik, mikor elálmosodik. Néha azért van, hogy sikerül aludnia 1 órát is, és nagyon hébe-hóba másfelet. Este 1/2 8körül alszik el, nem tudom tovább ébren tartani, és reggel 1/2 6 -1/2 7 között kel. Nekik úgy látszik elég ennyi alvás. Foga még nincs, bár én nem hiszem, hogy ha lesz neki, ez befolyásolná a nappali alvását.
2011. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az én kisfiamnál is ugyanez volt, aztán egyre nyúl t az alvása. most már másfél-2és fél órát alszik általában délelőtt, délután kevesebbet. nagy ritkán de megébred 30 óra alvás után, és vagy visszaalszik vagy nem. lehet hogy nálatok is változni fog. fáradt, amikor lerakod aludni? lehet, hogy nem elég fáradt a hosszú alváshoz. most kb, 3 órát fenn van, és utána egy jót alszik.
2011. szept. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de az én fiam 4 hónaposan kezdte ezt, most 11 hónapos és az elmúlt 1-2 hétben 2-3x volt, hogy tovább aludt mint fél óra...

Próbáltam mindent, hidd el, előtte etetés, kifárasztás, időhúzás, melege van, fázik, kint alatatás, de semmi!!!Fél óra után felkel....annyit "javult" a helyzet, hogy ebéd után a fél óra után kiveszem a kiságyból, és visszaalszik az ölemben.Ekkor én is pihizek kicsit....De nem tudok mit csinálni.

Nehéz így takarítani, főzni, de már hozzászoktam....

2011. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kisfiammal ugyanez volt. Pont 6 hónaposan megtörtént a fejlődési ugrás, és azóta (1,5 hete) kétszer alszik: de. 40 percet, du. 1,5 órát.
2011. szept. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát én már csak abban bizok, hogy mikor elkezdem hozzátáplálni többet alszik vagy hátha rájön milyen jó sokat aludni!:-) Amúgy nemrég aludt másfél órát, de csak mert lefeküdtem mellé és mikor kinyitotta a szemét beraktam a szájába a cicit és aztán azon is aludt tovább!:-)
2011. szept. 20. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!