Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog már beállni 1...

Mikor fog már beállni 1 évesem nap közbeni alvása?

Figyelt kérdés

A védőnő hónapok óta azt mondja, hogy 1 éves korára beáll majd nagyjából, hogy nap közben mikor alszik. na, én várom a csodát, kislányom 13 hós, de nem hogy nagyjából, de még csak kb. sem tudom sosem, hogy mikor, és hányszor alszik.

Pedig van napirend, és főleg estére nagyon szépen be is állt, 20.30-21h közt alszik el, és általában reggel 7-8 tájt ébred.

Onnantól is mindig mindent ugyanúgy csinálunk, és mégis van hogy de. is alszik, de az is totál változó, hogy mennyit. (30-90perc )

Ha alszik de. egy picit, az nem baj, mert akkor ebéd után is alszik, és okés.

de ha nem alszik, akkor tiszta hiszti, nem akar ebédelni, mert fáradt, elájul, felkel 1 óra múlva, mert éhes, és akkor meg este már 18h-kor aludna...

segítsetek már légyszi, hogy mit bénázok el...

köszi


2011. szept. 20. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem bénázol el semmit nagyon ügyi vagy sajnos az alvás még nálunk sem mindig ugyanakkor van most 20 hónapos!Már egy ideje délben alszik erre ma délelőtt tízkor alszik!Én mikor egy éves volt délelőtt sétáltam vele 10 körül és elaludt aztán még délután is séta és 4 körül még egy alvás!Nálunk sok függött attól milyen volt az éjjeli alvás fogak miatt sokszor volt fenn!Azt mondják minden babának mások az alvás igényei.Remélem hamarosan nálatok is beáll a rend! :)
2011. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves és éppen 2 alvásról 1-re vált. Most az átmeneti időszakban össze-vissza időpontokban dől ki. Arra figyelek, hogy kaja előtt ne legyen fáradt és 5 után már ne aludjon. Olyankor este 11-kor még a fejünkön ugrál, + nem szeretném ha megszokná a késői fekvést. Hagyd, hogy akkor aludjon, amikor szeretne, viszont valamilyen szinten irányítsd az alvását. Fél órákat lehet tologatni. Idővel majd beáll magától.
2011. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam rettenetes rossz alvó már születése óta.Pontosan az 1 szülinapja óta alszik csak 1X.Viszont sokszor van hogy 10-kor kidőlne,de én olyankor inkább picit még lefoglalom játékkal és így van hogy fél 12-ig is huzzuk az időt.Ha éhes és tud még előtte ebédelni akkor kap ha nem akkor majd alvás után eszik.Nekünk (az én megfigyelésem szerint)ez a jobb megoldás ,ha alszik de.és du.is akkor az este kész kabaré.Igy általában 2-2.5 órát alszik és este fél 10-10-től van alvás.
2011. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenki válaszát, akkor ezek szerint más is szenved ezzel a témával...

Nekem az a gond, ha nem hagyom de. aludni, akkor meg mire ebédelnénk, már tök hisztéria, nem eszik, csak minimálisat, kidől, és fél-1 óra múlva fenn van:-((, és nyüglődik egész estig...áá, tök gáz, semmit nem tudok megbeszélni időre, mert sose tudom mikor hogy...köszi

2011. szept. 20. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!