Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6.5 hónapos babámat elrontottam?

6.5 hónapos babámat elrontottam?

Figyelt kérdés

Hasfájós volt ezért mindig ölben volt.Most ha le is rakom,nagyon kevés ideig van el a játszószőnyegén vagy a kiságyában,azonnal sírni kezd. Tudni kell róla még,hogy hasra szépen fordul,de a hátára még csak kétszer láttam a 3 hét alatt,de hason sem szeret hosszú túl ideig lenni(bár egyre hosszabb ez az idő),mert azért is sír.Vannak neki a játszószőnyegen + játékai,de ha nem éri el akkor keservesen sírvafakad megint,de nem küzd azért,hogy érte is kússzon,csak repülőzik egyhelyben..néha körbe-körbe forog hason,ha jókedve van,de ez sajnos ritka,mert elég sokat sír ugye.Az ölünkben jól elvan,de nekem itt a háztartás és a férjem éjszakáig dolgozik.Próbáltam már,hogy etetőszékbe és hordozóba belerakom és ott van velem amíg csinálom a munkám,de 5 perc után keservesen sír,ugye fel kell vennem,tehát nem jutok előrébb a feladataimmal.Járókában is sír és a játszószőnyegen is ahogy írtam,ha esetleg más dolgom van..Igyekszem sok időt foglalkozni vele,énekelek neki,mondókázok,képeket nézegetünk,stb. De amint lerakom keserves a sírás. Mit tegyek,hogy több időt töltsön el magában mint 5 perc?

Elnézést a hosszú írásért.


2011. szept. 20. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Megtanulta,hogyha ölbe akar menni akkor sírnia kell. Ezt mindíg meg is erősíted benne,ha ilyenkor felveszed.

Ne vedd fel. Esetleg menj oda, mutass neki valamit, rakj egy játékot elé, simizd meg, de ne vedd fel. Pár nap alatt megtanulja, hogy nem veszed fel.

2011. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Egyetértek az elsővel, szerintem is megtanulta, és szoktatni kell hozzá, hogy ne tudja kierőszakolni. Nehéz lesz, de hajrá! :)
2011. szept. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Úgy, ahogy az előző válaszolók írták. Amikor anyóséknál vagyunk pár napot, akkor nekem az a következő napi programom, hogy leszoktatom 7 hónaposomat arról, hogy nyüszizzen, ha leteszem. Szerencsére okos, fél nap alatt rájön, hogy itthon más rendszer van, mint mamáéknál.

Ilyenkor nem veszem fel, mutogatok neki minden féle játékot, átviszem a másik szobába, adok neki olyan dolgokat, amiket nem ismer (papírtörlő guriga, műzliszelet papírja, bármit, ami zörög). Ezekkel szépen le is foglalja magát.

2011. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Viszont én nem rétek egyet az előttem szólókkal. A babád nem lett "elrontva", csak vágyik a közelségre, mert ő ilyen típus. Sok mindent nem tudsz tenni ellene, majd elmúlik.

(Esetleg kipróbálhatod a hordozást, hogy a babád rajtad lehessen, amíg te csinálod a házimunkát. Nekünk ez bevált - és nem lett "elkapatva" a gyerkőc.)

2011. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Előző vagyok: *értek.
2011. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Remélem erős leszek és sikerülni fog. :)

De volna még egy kérdésem,kb. 1.5-2 hete elkezdett(nem is tudom hogy írjam le)dünnyögni vagy mormogni..kb olyan mintha mi felnőttek egyenletesen zárt szájjal torokból hosszú ideig az "m" betűt mondanánk.Bocsánat nem tudtam szebben megfogalmazni.Ez mitől lehet?

2011. szept. 20. 19:03
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Gyakorol. Kezd rájönni,hogy különböző hangokat tud kiadni. Az lesz a szép hét,amikor rájön,hogy tud sikoltozni.És gyakorolni fogja 1 hétig.
2011. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia.Nem akarlak elkeseríteni de mintha csak én írtam volna 8 hónapos de nálunk is ugyan ez van annyi külömbséggel hogy már megtanult kúszni a játékokért,okosat nem tudok mondani de legalább tudod hogy nem vagy egyedül.Már próbáltam én is hogy nem veszem fel de ha fejre álltam volna az sem érdekelte,nekem meg nincs szivem bömböltetni.Felveszem amíg tudom aztán egyszer majd csak abbahagyja és lefoglalja magát.Kitartás!!!!
2011. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A babák igényei szerintem is nagyon eltérőek. Van ilyen és olyan gyerekem is.

Amit még megpróbálhatnál: egy hinta. Esetleg a lakás több pontján is felszerelhetsz kampókat, és akkor ott van ahol Te vagy, látja mit csinálsz, de közben mozgásban van anélkül, hogy kézben lenne, és "ő csinálná".

Még egy lehetőség ugyanerre az autós babahordozó. A mienk pl. úgy van kiképezve, hogy elég jól ringatható, én abba is sokat raktam, és könnyen vittem magammal bárhová. A fülére pedig lógós játékokat szereltem, vagy színes szalagot stb. Ha még nincs foga, adhatsz neki nyers sárgarépát. Amolyan "élő rágóka".

Amúgy pedig már nem sok idő, és ha megtanul helyet változtatni, akkor leköti majd a sok dolog, és oldódik ez a helyzet.

2011. szept. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rugós hinta van,azt szereti is kb.10 percig bírja benne aztán vége.A hordozó autósülés az neki is ringatható,de azt gyűlöli,csak az autóban tűri meg...
2011. szept. 20. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!