Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos oltás után akinek...

Két hónapos oltás után akinek belázasodott a babája délutánra, annak kellett még később kúpot adni az éjszaka folyamán?

Figyelt kérdés
Hány óránként lehet adni?
2011. szept. 20. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Most őszintén szólva erre nem emlékszem, hogy épp két hónaposan mi volt a gyerekeimmel, de annyi biztos, hogy csak 38 fölött kell csillapítani, csak dolgozzon a kis szervezete, szóval "előre" ne adj neki újabb kúpot, csak ha felmegy a láza. Itt a leírás:


"3 hónapos korig: naponta 3x1/2 végbélkúp. Magas láz esetén 3-4 óránként 1/2 végbélkúp, maximum naponta 5x."


A magas láz 39 fölött van. (És persze mindig le kell vonni a 0,5 tized fokot, ha popsiban méred)

2011. szept. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt vele hőemelkedése. Nekem a gyerekorvos mondta, hogy oltás után azonnal és este is automatikusan adjak neki kúpot, másnap csak láz esetén. Estére már éreztem is, hogy meleg volt a kicsi. Én estére egyébként is adtam volna neki, mert az orvos javasolta. A négy hónapos oltás után ugyanígy kell a kúpot adni, az is lázasodós oltás. Néhány oltás után nem jó, ha belázasodik a gyermek, mert akkor még az immunitás kialakulása előtt elpusztítja a szervezete a legyengített kórokozókat. Tehát ilyenkor indokolt a kúp adása, megelőzés céljából is.
2011. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is azt mondta a doktornő, hogy este lefekvés előtt: 0,5 Germicid C

Amúgy minden oltásnál este 6 körül elkezdett lázasodni. A 7 órási fürdetés után mindig beadtam a kúpot.

2011. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, ha jól emlékszem délelőtt kapta meg, este kúp olyan hat körül és hajnal egykor hívtam az ügyeletet mi legyen és mondták adhatok megint kúpot neki. akkor azt mondták 4 óránként lehet kúpot adni. a négy hónaposnál szintén lázas lett a lányom.
2011. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!