Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám lassan...

Hogyan szoktathatnám lassan 4,5 hónapos babámat arra, hogy másnál is megmaradjon egy picit, ne csak nálam?

Figyelt kérdés
Második gyerek, van egy 2,5 éves bátyja. Már az elején látszott a picin, hogy sokkal anyásabb mint a tesója volt valaha is. Nem bánom én, ráadásul még nagyon picike és azért vagyok, hogy nálam megnyugodjon, DE van egy tesó is, akivel azért foglalkoznom kell. A pici senkinél, de igazán senkinél ( apánál sem ) marad meg 2 percet sem. Tehát: ha nem lát, ha nem hallja a hangomat akkor teljes kiborulás. Amint átadom másnak, hogy fogják kicsit, már a levegőben elsírja magát, amint visszaveszem, mintha elvágták volna. Ha elmegyünk valahova ( nagyik, látogatóba...stb. ) végig a kezemben van, ugyanis az idegen környezettől még inkább a közelségemre van szüksége. Nagyitól, nagypapától egyenesen zokog....:)) ha itthon vagyunk hármasban ( gyerekek és én ), akkor azért néha elvan a pihenőszékében, de nem sokáig. Nos, nem akarom én lepasszolni és otthagyni sem sehol, csak jó lenne, ha kicsit megszokná, hogy mondjuk a nagyi ölében is szuper lenni néha....:)) hogy csináljam?
2011. szept. 21. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Lányomnál ez 7 hónapos koráig tartott, aztán kifordult önmagából és ma már az utcán is felkéredzkedne a vadidegen emberekhez is olyan barátságos lett másokkal.

Amúgy mi sokszor vittük őt emberek közé, sokszor jöttek hozzánk is, így lehet, hogy ez is segített neki, hogy megbarátkozzon a nagyvilággal.

Bocs, hogy más megoldást nem tudok írni, de ez most egy ilyen időszak, csak kinövi idővel.

Lányom fél évig leordította a nagymama haját is...nagyon nem szerette a társaságot, de azóta bepótolja a kimaradt időt!

2011. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudod szoktatni. Nálunk is így volt, és sokat segített a mei tai. A kicsi is nyugodt volt és a naggyal tudtam foglalkozni. :) Kb. 6 hónapos korában már egész jól elvolt mással, most már 1,5 éves, és akárkivel/akárhol elvan. :)
2011. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!