Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babák anyukái! Nem...

Anyatejes babák anyukái! Nem akar tejcsin kívül mást eszegetni a 8 hónapos kisfiam, miért? Másnak is csinál ilyet? Többi lent.

Figyelt kérdés

5 és fél hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,kóstoltatást.

Eddig eljutottunk(most 8 hónapos),hogy tízóraira már elég jól eszi a gyümölcsöket,de a főzelék egyáltalán nem csúszik neki.Mindig a cicit szeretné,de abból is csak 3-4 percig szopik és elfordítja a fejét,hogy elég.Mindenféle főzit próbáltam már,konzerveset,főzőcskézek neki minden nap.Husival,husi nélkül mindenhogy.Tanácsokat,tapasztalatokat várnék.


2011. szept. 21. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

gondold végig és ha kell írd is fel a napi étkezéseket. ebben minden falat és csepp cici legyen benne.

és nézd végig miért nem akar enni.

szerintem nem kellene neki tízórait adni vagy legalább is nem egy nagy adag gyümölcsöt. vagy akkor az ebédet 2-3-ra elcsúsztatni. Adj olyan dolgokat neki ami érdes, pl répa, sütötök, krumpli,cékla. akár almával keverve is.


Èn pl tízórait nem adok lányomank. reggel tápszert kap aztán még délelött egy keksznyi mennyiségü valamit. majd délben szinte mindig mindent megeszik, és alvás után van gyümölcs, az szinte egy adagnyi. ez így megy már kb 6 hós kora óta. ha 11kor éhes már akkor kap enni, de általában hogy 1x alszik már csak 11:30-kor muszáj ennie tovább nem bírja.

2011. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem sem ette meg a főzelékeket. Aztán sógornőm mondta, hogy az édesekkel próbáljam, mert az anyatej tulképp édes.

És láss csodát, az univer banános-csirkehúsos étele, az almás-csirkehús, a kecskeméti barackos-csirkés bejött.

Amikor azokat már szépen megette, azután ismerkedett meg a sós főzelékekkel.

Simán a krumplit, a sárgarépát nem ette...csak az almapürét.

És szépen felnőtt, már 5,5 éves.

Szóval nyugi, eszik az a gyerek annyit, amennyi neki kell, nem kell parázni!

2011. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tanácsot sajnos nem tudok adni, de tök hasonló cipőben járok. Elmúlt 6 hónapos a fiam. 4,5 hónaposan kezdtem el a kóstoltatást. Ő még a gyümölcsökből is nagyon keveset eszik. Egyedül a sütőtök - szilva kombináció ízlett neki. Visszautasít mindent pár kanál után, és utána úgy szopik, mint aki majd éhen hal...

2 napja nem is kínálom ilyesmivel, mert jön a 2 felső foga. Annyit elmondhatok, hogy egy csomó íz/kaja be van vezetve, de érdemben nem eszik.

2011. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!