Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első hajvágás egy kislánynak...

Első hajvágás egy kislánynak szükséges ahhoz hogy erősödjön, sűrűsödjön? Ha igen, mikor érdemes?

Figyelt kérdés
16 hónapos lányomnak gyönyörű vállig érő, a vége tüneményesen felkunkorodó haja van, és sokan mondják hogy le kell vágni hogy sűrűbb és erősebb legyen. Igaz ez? Tapasztalatokat kérnék, hogy tényleg érdemes-e, mert a szívem belesajdul ha csak rágondolok, hogy levágjuk, olyan szép. Kisfiúknak egyszerű, de a lányoknál mi a jó megoldás?
2011. szept. 22. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam ismerőseim körében, hogy ez a "vágd le, sűrűbb lesz" csak urban legend.. egy ezt megerősítő páldát sem tudnék most neked mondani, és, ha logikusan végiggondoljuk, attól, hogy levágod a hajvéget, mitől lenne több hajhagyma? Az erősebb hajban van logika, de a sűrűbb hajban nincs.
2011. szept. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
urban legend, baromság
2011. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ovis, később osztálytársam is, akinek a szülei először talán ovi végén, vagy iskola elején vágták le a haját. Fenék alá ért már. De egyszerűen annyira szép haja volt/van a mai napig is.. Sosem volt derékig érőnél rövidebb haja.

Ugyanakkor olyan ovistársam is volt, akinek oviban végig pár centis haja volt, mégsem lett dús haja felnőttkorára.


Szóval, ha nem vágod le, akkor is lehet szép haja, ezt a genetika határozza, semmint az első vágás.

2011. szept. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ez egy hülye tévhit, onnan ered, hogy amikor lenyírsz valamilyen szőrt, és újra elkezd nőni, akkor nem a puha vége bújik ki először, mert azt levágtad, hanem a közepe, ami erősebb. köze nincs a hajvágásnak az erősödéshez, légyszi ne vágd le a haját, mert nekem is emiatt a hülye legenda miatt volt elbaszott frizurám egész gyerekkoromban.
2011. szept. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nem nem nem


biztos hogy nem nekem három lányom van és nem használt az első kettőnél úgyhogy elhatároztam hogy a harmadiknál nem fogom levágni :D

2011. szept. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az erősödéshez annyi köze van, hogy a szervezet érzékeli a roncsolódást (hajvég eltűnését), így több tápanyagot küld a hajba a roncsolódás megszüntetésére. De ez tényleg nem látványos, és, ahogy írtam, sűrűbb sem lesz tőle, az tuti.
2011. szept. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Le ne vágjátok! Egész gyerekkoromban fiúnak néztek ugyanezen hülyeség miatt. Ugye nem kell mondanom, van hajam, de olyan vékony szálú, hogy semmit nem lehet kezdeni vele. Ezért a kislányomnak soha, de tényleg soha nem vágattam le a haját. Gyönyörű vastag, sűrű, hosszú haja van, pedig már 20 éves. (Na jó, ő már vágatja, de tényleg csak a fazonja miatt.) Aki okoskodik, azt légyszi küldd el a fr@ncba a nevemben, köszi. :)
2011. szept. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a hülyefrizurásokhoz, engem a nagypapám vitt (csupa jószándékból) a fodrászához, így mindig nagyon rövid frufrut vágtak nekem, egyáltalán nem volt kislányos kinézetem. Most 31 évesen végre hosszú hajam van, hurrá!!! :-) Mi sem vágtunk még az 1 éves lányunk hajából, nagyon édes a feje búbján lévő copfjával, de apósom is akárhányszor látja, mindig mondja, hogy vágassuk le, hadd erősödjön a haja. Hát nem.
2011. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy vékonyszálú a hajam, egyedül a terhesség alatt volt olyan dús és élettel teli, hogy mindig kibontva hordtam, annyira tetszett. :-))


(utolsó voltam)

2011. szept. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ellenpélda: vékonyszálú,kevés hajam volt.(láttam fotót róla) 2éves koromtól vágták havonta.10 éves koromig tüsi hajam volt. Utána kezdtem növeszteni. Most hátközépig érő,nagyon erős és dús hajam van. Páro hugának oviig nem vágták a haját,mert szép hosszu haja volt. Most is vékonyszálú haja van.
2012. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!