Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy átlagos ovis csoportban...

Egy átlagos ovis csoportban mennyi a roma gyerek?

Figyelt kérdés

A mi kerületünkben (XX.) elég sok a kisebbségi, akik közül rengeteg nem hogy viselkedni nem tud, de igénytelen is.

Oviba fog járni a lányunk és nagyon féltjük, mert riogatnak, hogy ma már egy 12-15 fős csoport fele biztos, hogy roma, rendszeresen kapnak fejtetűt a gyerekek stb.


Akinek van tapasztalata, megírná, hogy ebből mi az igazság?


2011. szept. 24. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem főváros, hanem egy megyei jogú város egyik (szinte falusi) városrészének kiscsoportja: 18 kicsiből 1 roma.
2011. szept. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Igaz nem pesti vagyok, de dolgoztam már putri szélén lévő óvodába (szerencsére gyes után nem oda tettek vissza). Szóval ott 80-90 %-a a koszos, tipikus putris, neveletlen cigány gyerek. Ahol most vagyok, ott is van egy pár. De ők tiszták, és próbálják őket nevelni is valamennyire. De azért lopni ők is lopnak:-)
2011. szept. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csepel, voltam pár oviban, úgy láttam itt, hogy csoportonként van 1, max 2.

Nálatok hallottam, hogy több van (vannak erzsébeti barátok) romából, így volt olyan barátom, aki átjelentkezett másik lakcímre, hogy másik ovi legyen a körzetes, ahol kevesebb a roma.

Vannak mindenhol nyílt napok, de amúgy is be tudsz menni bármikor és körbe tudsz nézni!!

Oviválasztás előtt érdemes megnézni az ovit, és ha minden jól megy, még csoportot is választhatsz.

2011. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Egy átlagos óvodai csoport közel sem 12-15 fő, ennyit meg se enged a törvény...

De az, hogy hány roma gyerek jár a csoportba, nagyban függ a teleülés/kerület roma lakosságának létszámától is. Én egy kisvárosban dolgoztam óvónőként több óvodában is. Volt, ahol volt 3-4 roma gyerek is egy csoportban, de volt, ahol 1-1 akadt. Tehát helyileg is más-más, hiszen nálunk is úgy van, hogy körzetekre van osztva a város és az ott lakó gyerekek élveznek előnyt a felvételkor. És ugye a város egyes részeiben is más-más az eloszlás.

Most kezdte a pici lányunk az ovit (3 éves) egy egyházi óvodában. A csoportjukban nincs roma gyerek, de az egész óvodában sincs 3-nál több ők is elmennek év végén iskolába). Mondjuk, most vette át az egyház az óvodát és ők már 1-2 éve ebbe jártak, így nem akartak a szülők váltani.


A fejtetűs dologhoz meg csak annyit fűznék, hogy nem csak roma gyerek vihet be az óvodába/iskolába fejtetűt (SŐT!), az ilyen sajnos olyan helyeken, ahol sok gyerek van kis helyen, sok köztük a testi kontaktus, szinte elkerülhetetlen. De ha a szülők jó előre gondolkoznak, könnyen megelőzhetik a gyerek tetvességét különféle, patikában vény nélkül kapható szerekkel. egy óvónő anyuka

2011. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
28 gyerekből nulla roma. Bp,16.kerület
2011. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Bp-től 15 km-re városi óvodában kb 20 fős csoportból 2-3.


Vidéken sógornőméknél pedig 20-25 főből kb 15 roma.

2011. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
én roma vagyok két gyerekem van.az egyik ovis. diplomás vagyok és felsőfokú angolom van. a gyerekeimen tiszta vasalt ruha van. kulturált életet élünk a párommal. dolgozunk mindketten.soha nem voltunk tetvesek. gondoltam a másik oldal is szólaljon meg.
2011. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Utolsó, roma válaszoló. Sajnos belőled van igen kevés. Tudod mennyi a roma diplomás???? elenyésző, ezrelékben mérhető.

Erzsébeten nem a diplomás romák vannak túlsúlyban, hanem az aljadéka.

Egy csepeli anyuka, aki Erzsébeten nőtt fel.

Legyél büszke magadra és a családodra, hogy nektek sikerült kitörnötök.

Csak így tovább:)

2011. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 26 fős csoportjában ha a származást nézzük akkor van egy roma és egy fél-roma kisfiú. A "teljesen" roma kisfiú is csak kinézetre az, bár a szülei elég "butácskák", tanulatlanok, de tiszták, ápoltak.

A másik kisfiúnak inkább csak az anyukáján látszik, hogy roma, de ő is az ápoltabb fajtából. Nem ez a két fiú a legroszabb és legkoszosabb a csoportból.

Amúgy ez egy nagyvárosi ovi. 2 éve jár a lányom, tetü még nem volt.

De van egy falun élő ismerősöm, ahol az anyuka (bár nem értek vele egyet) azért vágatta rövidre a gyerek haját, mert a "cigány" gyerekek kilopják a csatot a hajából és így legalább nem kell csatot tenni bele. Szóval gondolom ott más a helyzet, mint nálunk. Azt is mondta, hogy a kinőtt bugyikat beviszi az oviba, mert egyszer meglátta, hogy mit hordanak a roma kislányok.

2011. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 besjudit ***** válasza:
55%

Mi egy kisebb településen élő jó egzisztenciájú magyar család vagyunk. Az én fiam olyan oviba járt ahol az egész oviban 90 gyerekvolt összesen ebből a fiammal együtt 4 magyar. most elsős és egy magyar osztálytársa van. Sosem volt tetves vagy hasonló.

Megjegyezném ez nem cigány magyar kérdés mert cigány között is is van normális és tiszta de sajnos van magyar is aki koszos tetves és bunkó.

2011. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!