Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ez idegrendszeri problém...

Lehet ez idegrendszeri probléma, vagy csak egyszerűen ilyen a természete?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kislányom. 4 hónapos korától kb. 1 éves koráig rémálom volt elaltatni, egyszerűen nem tudott lenyugodni, csak forgolódott és mocorgott össze-vissza, sokszor 1 órába is beletelt míg elaltattam. Ez mára elmúlt, de alvásból nappal gyakran ébred sírva, de kb. 5 perc alatt megnyugszik. Korábban is a sírósabb, hisztisebb babák közé tartozott, de könnyen meg lehetett nyugtatni. Hónapok óta fél egyes férfiaktól,pl. a dédnagyapjától. Ordít ha a közelében van. Mozgásfejlődésben gyorsan haladt, 10 hónaposan már egyedül járt. Értelmileg szerintem nincs lemaradva, most kezd formabedobózni. Beszélni ugyan, még csak pár szót beszél.
2011. szept. 26. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem idegrendszeri probléma, csak álmodik.

Bár itt olvastam, ha gyerekek csak 2 éves koruk körül álmodnak, de tapasztalatom alapján tudom megcáfolni.

Az enyém nagyon nehezen született, én is-ő is "megszenvedtük." Születése után pár hónapig felsírt néha alvás közben, aztán visszaaludt. Gondolom szegénykém "újraélte" .

Egyébként mostmár okos, ügyes 2 éves fiú, de a ffiaktól egy ideig ő is tartott. Főleg a nagypapáktól. Ez el fog múlni, nyugi!

2011. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi gond, csak egy kicsit érzékenyebb lehet az átlagnál. Az én lányom is ilyen, 2 évesen még sajnos mindig gond az alvás nála, sokszor felsír ok nélkül is. Van hogy altatáskor is sírdogál, vagy éppen hogy csak nyöszörög. Szerintem nálunk is álom okozza az alvás közbeni felsírást, a napközben történteket akkor dolgozza fel. Amióta beszél, úgy ébred hogy mond valamit, éppen valami olyat, ami előtte nap történt meg vele, tehát azt álmodhatja. 1 éves kora körül volt hogy ő is félt az öreg bácsiktól, de ez már elmúlt, most már senkitől nem fél.
2011. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!