Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legjobb babavíz és...

Melyik a legjobb babavíz és tápszer?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik az első közös babánk a párommal,de nem tudom,hogy milyen babavizet és tápszert vegyek neki...


Melyikek a legjobbak?

Az nem lesz baj,hogyha majd a tápszert babavízzel készítem?


2011. szept. 27. 16:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Mi egy ideig Jana babavizet vettünk, majd áttértünk a Szentkirályira. Mindkettő teljesen jó. A tápszert én is azzal készítettem, mert nálunk nem lehet a csapvizet használni, annyira silány. De a legtöbb helyen az is jó forralás után.

A tápszerekből mi a Milupa Milumileseket használtuk (Start Optima, majd Pepti hasfájás és allergia gyanú miatt).

De sokan dicsérik a Bebát is.

2011. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%
Babavízből mi szentkirályit vettünk. Nem baj ha abból készíted a tápszert, sőt! Tápszert úgyis a háziorvos fog felírni receptre. ( Mi Mildibé 1 használtunk, nagyon finom tejes íze van, és 600 Ft. egy doboz)De miért akarsz tápszert, nem akarsz szoptatni?
2011. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Mi is Jana vizet, majd Szentkirályit használtunk sima itókának, és a tápszerhez is. Tápszerből a Humana HA plus vált be, kb 2 hónapos koráig megitta a Milumilt is, aztán 7 hónapos koráig csak anyatejes volt, ezután viszont már nem kellett neki a Milumil. Igy maradtunk a Humana-nál.
2011. szept. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Mi Jana vizet vettünk, majd később forraltam neki a csapvizet.Milupa Milumil HA start optimával kezdtünk, majd a Mildibé 1-re tértünk át, mert a HA tápot a keserű íze miatt nem akarta megenni a fiam.De lehet, hogy tudsz majd szoptatni, ha lesz tejed, és nem lesz szükség tápra.Persze az más, ha egészségügyi okból nem szabad valakinek szoptatni.Sajnos nekem pedig nagyon kevés tejem volt.:(
2011. szept. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Recept nélkül nem lehet venni tápszert?

Csak mert már többször láttam bevásárlóközpontokban,gyógyszertárakban...

Igen,azért veszek majd tápszert,mert nem szeretnék szoptatni.

2011. szept. 27. 16:16
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Lehet venni tápszert, csak durván kétszer annyiba kerül. És elég sok elfogy egy hónapban. Szerintem gondolkodj el ezen a szoptatáson, ha nincs más egészségügyi oka, ez lenne a legjobb annak a pici babának.
2011. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

A pénz nem gond...

Azt pedig már eldöntöttem,hogy nem szeretnék majd szoptatni,szóval ezt a döntésemet senki nem változtathatja meg.

Szerintem a tápszer sem lehet olyan szörnyű,hiszen rengeteg baba kap tápszert.


Vegyek neki egyszerre több fajta tápszert és kísérletezzem ki,hogy melyik ízlik neki a legjobban?

2011. szept. 27. 16:31
 8/26 betta55 ***** válasza:
52%
Szia!Az én kisfiam 3 hetes koráig kizárólag anyatejet evett.Kevés lett a tejcsi, így kellett a tápszer!A kórházba nekünk a millumilt írták 0+-ost(900 Ft. támogatva).Ezt ette kemény 3 napig.Nem kakilt tőle a gyerek!Vittem orvoshoz, írt neki millumil komfortot hajfájós és szorulásos babáknak valót!Azt eszi most is!A kaki még most sem teljesen állt be nála! 2.5 naponta van kakija a gyereknek!A második napon már nagyon sír a kincsem, mert nyom, de nem jön semmi!Amíg anyatejes volt kakilt rendesen, minden pelusban volt!Más tápszert nem ihat valami miatt!Ezt azért írtam le, hogy amig tudsz szoptass, mert ezek nagyon szar érzések, mikor néz rád a gyerek, hogy segíts neki, mert fáj és te nem tudsz és a te hibádból!Ha tápszerezni akarod mindenféle képpen az orvos írja fel!Én nem mernék neki adni bármilyet!Remélem megváltozik a gondolkodásod a szoptatásról!A szopiztatás nem fáj, nem ereszkedik meg tőle a cicid és mindig készen van!Az éjjel közepén felkelni és pepecselni a tápszerrel nem olyan egyszerű!Felforralod, lehűtöd 40 fokra kiméred az adagot, lehűtöd a gyereknek, megeteted vele (nálunk 30-40 perc)és utána elmosod a cumisüveget, mindezt 3 óránként!Megerőltető!Pedig a fiam mégcsak 5 hetes, de ebből már most elegem van, sajnos én nem tudtam tovább szoptatni, pedig baromira jó érzés volt, ahogy néz rád! :-))
2011. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Lehet boltban is kapni, de az egészen kicsiknek valót (0, 0+ hó) szerintem csak a gyerekorvos receptjére gyógyszertárban.
2011. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
Az én kislányom az elejétől fogva tápszeres volt.Ő Beba Ha Prot kapott,a vizet pedig forraltam.De ő azért volt tápszeres mert nem volt tejem,ha lett volna eszembe se jutott volna tápszerezni.Persze hogy nem szőrnyű a tápszer,de azért az anyatej az anyatej.De te már eldöntötted hogy nem a babád a legfontosabb,hanem gondolom az alakod.Bocsi de nem tudtam megállni hogy ne írjam le.
2011. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!