Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi is az a szeparációs szorong...

Mi is az a szeparációs szorongás? Mikor kezdődik a babáknál?

Figyelt kérdés
Első babás vagyok, 3 hónapos a kislányom! Szinte minden nap találkozok ezzel a fogalommal itt az oldalon,de nem igazán tudom mivel jár ez???? Köszi....:)
2011. szept. 28. 07:26
 1/4 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
2011. szept. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A link elég jó. A szeparációs szorongás azt jelenti,hogy a kicsi rájön,hogy van saját akarata,amit érvényesíteni akar. Ha nem sikerül,akkor hisztizik. Ilyenkor nem szabad engedni a hisztinek,hagyni,hogy egyedül játsszon,ebben segíteni neki. Ha olyan dolgot akar,amit nem lehet megengedni neki,akkor azt megtiltani.

Arról viszont lebeszélnék minden anyukát,hogy az aludni nem akaró picit a saját ágyába vigye. Hagyni kell a saját ágyában,símogatni,beszélni hozzá,megnyugtatni. Egy-két éjszaka után újra fog aludni. (Persze,ha nem beteg) Ha beviszed az ágyadba,akkor nem tudod erről leszoktatni.

2011. szept. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

úgy mondják, hogy az, amikor rábébred, hogy anya és ő nem egy. külön mozog anya, így néha el is tűnik. és a nagy világ ijesztő lesz. ált fél év után, 8 hó körül jön elő, ekkor már kúszva, mászva eljut olyan helyekre is ahova eddig nem, így még ijesztőbb a nagy világ.

valamint az idegen emberektől is megijedhet. a baj az, hogy akit egyből nem ismer fel, az is idegen az ő szemében (nagymama, nagypapa, de van, aki még apától is megijed.)


de gyerekenként változó, mennyire viseli meg. nálunk az utcán idegenektől többször megijedt és sírt, meg néha, amikor kimentem wc-re. de csak néha kezdett sírni és hamar elmúlt (kb.1hónap volt).

2011. szept. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek! Olvastam a linket is! Szép napot Nektek! :)
2011. szept. 28. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!