Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hónapos lányom unja a...

12 hónapos lányom unja a játékait. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Most kapott újakat is a szülinapjára.Csomószor leülök vele játszani a fa puzzle-val, de eldobálja a darabkáit.tudom, még nem neki való,de a csörgő sem már..Sokszor észreveszem, hogy unatkozik.Bújócskázni, kukucsozni szeret, és kúszni-mászni a lakásban.Naponta kétszer viszem sétálni, azt imádja.Kipakolni, fiókot kihúzni, rámolni szeret, de bepakolni még nem nagyon láttam.Szereti eldobálni a játékait, és tanácstalan vagyok, hogy mivel kössem le.Nálatok volt ilyen időszak?
2011. szept. 28. 07:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hagyd,hogy azzal és úgy játsszon,ahogy szeret. Lehet,hogy a pakolás tetszik neki,vagy éppen a Pet-palack vagy tejfölös doboz. Azzal nem kötöd le,ha te játszol a játékaival helyette.
2011. szept. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen, azt észrevettem, hogy egy üdítős palack, egy újság, egy OTP-s levél hatalmas kincs!:))A hétköznapi egyszerű dolgok sokkal jobban érdeklik.
2011. szept. 28. 07:47
 3/12 anonim ***** válasza:

AZ én 11 hónapos ikreim szekrényeket pakolnak, fiókokból szednek ki mindent, ásványvizes üvegekkel játszanak, a mobiltelefonommal, egy dunsztosüveg tetővel. Pedig annyi játékuk van, hogy 10 gyerek között elosztanád, úgy is sok lenne az 1 gyerekre jutó játékok száma:-)

Hagyd, hadd pakoljon:-)

Nálunk olyan szempontból jó, hogy egymással kukucsoznak még fél órát is:-)

Ja, és hifitornyot, dvd lejátszót nyomkodnak:-)

2011. szept. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Váltogatni kell a játékokat! Ha mindig minden ott van előtte, akkor persze, hogy megunja. El kell tenni egy részét, és elővenni 2-3 hónap múlva, akkor már érdekes lesz neki. Után meg azokat tedd el, amik addig elöl voltak.
2011. szept. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2-3 játék elég egy kisbabának bőven!Mindig csak ennyit tegyél ki neki,így nem jön zavarba,hogy melyikkel is játszon! Légy kreatív,tehetsz gyöngyöt vagy kavicsot is a petpalackba,hogy zörögjön.Persze miután jól rögzítetted a kupakját
2011. szept. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is!Váltogatni szoktam őket, egy idő után elrakom, ami előtte van, és kihozom a többit.Kész játszótér a nappalink.Próbáltam rizst tenni ásványvizes palackba, volt benne egy csepp víz, na, ennyi elég volt a rizsnek, hogy ne csörögjön..Annak idején a távirányítóért fordult hasra először, mászni meg egy palack után kezdett.Nesze neked, drága játékok!:)
2011. szept. 28. 08:17
 7/12 anonim ***** válasza:

pontosan! az sokkal érdekesebb, ami a nagyoké. egy blokk, toll, kulcs sokkal érdekesebb mint a "dedós" játékok. ezért nem kell sok játékot venni.

én a játékait eldugom, csak 3-4 van elöl.


legszívesebben ezekkel játszik: műanyag poharak, nagy dobókockák, műanyag ételtartó dobozok, és újabban a bábokra kapott rá.

2011. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ne akarj kirakóval játszani egy egyévessel.

ők még nem igazán játszanak semmivel ugy ahogyan elő van írva...hagyjad hadd pakoljon,legyen valami pakolós játéka inkább...

2011. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:)) Ez így van.Ha kimegyünk a konyhába, remekül elvan bármivel, amit a kezébe adok.Annyira szeretem ezt a babákban, hogy nekik egy kupak, egy törölköző, egy kis cipő hatalmas érdekesség!:)
2011. szept. 28. 08:44
 10/12 anonim ***** válasza:

A legjobb játék a világon:

Szerezz különböző méretű dobozokat, legjobb, ha nem átlátszó, hogy ne lássa rögtön, mi van benne. Pakold őket egymásba nagyság szerint, és a legkisebbe tegyél valami apró tárgyat, pl. kulcscsomót, kanalat stb. Imádni fogja sorban kiszedegetni egymásból a dobozokat, aztán a kis tárggyal eljátszadozik egy darabig :) Legalábbis nálunk ez volt, igaz, akkor már másfél éves volt a gyerek. Közben lehet a számokat tanítani neki (be is számozhatod a dobozokat), meg a nagyobb-kisebb, kívül-belül fogalmakat.

2011. szept. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!