Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba kaki probléma!?

Baba kaki probléma!?

Figyelt kérdés

Lányom 2 hónapos. Anyatejet + tápszert kap. Mind a kettőt cumisüvegből (nem hajlandó szopni). Amíg szopott (6 hetes koráig) minden nap volt min. 3× széklete. Ahogy kikellett pótolni az étkezéseit tápszerrel, elmaradoztak a székletek. Ez örökös probléma (volt?!).

Próbálétunk mindent, csak a hőmérőzés maradt.. Ezt 2 naponta csináltuk, akkor szép mennyiségek jöttek ki belőle. Sárgás, túrós (szerintem inkább magos kinézetű darabkáknak tűnnek), széklet szagú.

Tegnapelőtt 10óra környékén adtam neki Laevolacot (2,5 ml-t). Akkor estére hisztizett, látszott rajta, hogy kakilna ,de nem tud. Segítettünk neki és folyékony volt a széklete, mintha öntöttük volna ...

Most, hogy etettem 13:10-kor, kakilt magától. Aranysárga színűt, alig volt úgymond darabos (túrós), állagát tekintve pedig se nem híg, de se nem sűrű nem volt.

Emellett pedig reggel 9kor evett, akkor evés után büfizés közben jött belőle ki kaja, ami megrémísztett, mert olyan volt, mintha öntöttem volna pohárból.

Ez most is előfordult az 13:10-es evésnél is.

Kedélyállapota jó, mosolyog,gagyog. Láza nincs, nem meleg a teste, átlagos a hőmérséklete.


Esetleg valami vírust elkapott? Bár a székletnek elvileg ilyennek kéne lennie ...


nem értem :(((


2011. szept. 28. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál kb ugyanez a helyzet, a gyerekorvos szerint kb 3 hónapos korára fog rendeződni, amikor már jobban izeg-mozog és ezzel segíti az emésztését.

7 hetes baba anyukája

2011. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy elkapott valamit.Inkább vidd el orvoshoz,mert én pl.múlthéten estem bele ebbe a hányós-hasmenős dologba és a doki mondta h én vagyok a 10.beteg aki ezzel jön..Szóval ez most lehet h járvány,de az is lehet hogy csak olyat evett ami hasmenést csinál.
2011. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én 3 hónapos babám nem bírta se a tejet se a tápszert.

Nóta végén anyatejet kaptunk a védőnő segítségével.

Mi is így bajlódtunk a kakilással és etetés előtt minden alkalommal a tápszert kihányta.

Szinte semmi nem maradt meg benne csak az anyatej.

Ahogy vissza állt az anyatej táplálás akkor napi 2X vagy 1X kakált,,de magától,segítség nélkül.

2011. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden renben van vele. Az en lanyom kepes volt addig "zabalni" amig vissza nem jott minden. A cumis babak nem erzik, hogy mikor eleg, annyit esznek, amennyi a megszokott adagjuk, igy elofordulhat, hogy mar nem is ehesek, de azert megeszik a felesleget, ami aztan visszajon.
2011. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kislányom is így volt.Nem volt hajlando cicilni 6 hetes kortó. Kakilni is csak egy héten 1x kakilt. Ugy dontottem, hogy csak tápszert fog kapni, nem kevertem az anyatejet a tápszerrel, mert valoszínuleg már nem volt neki elég. Ahogy csak tápszert kapott helyrejott minden. Ninden nap legalább kétszer volt széklete. Bufizésnél sokáig vissza jott a tej és utána csuklott is. Vagy 6 hónapos korára maradt ez el. Ugy tudom, hogy a piciknek mén nem zár rendesen a gyomorszáj és ezért jon vissza a tej. A csuklás meg azért volt,mert vissza nyelte a tejet.

Szerintem meg próbálj meg neki csak tápszert adni. Nem jo az sem, hogy rászokik a homérozésre, mert akkor nem fog magátol kakilni.


9 hos kislány anyukája

2011. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ha estig nem változik, akkor megyünk az ügyeletre, ha nem vészes, akkor meg holnap reggel a gyerekorvoshoz.


Bár előre tudom mit fog mondani: 'Anyuka, inkább hívjon fel. A semmiért nem érdemes lejönni!'

2011. szept. 28. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Többször is elolvastam a kérdést, de igazán nem értem, mi is a probléma..

Az, hogy kissé túrós a kaki? Ez normális, anyatejes babáknál nem egyszer előfordul, hogy emésztetlenül távozik a felesleges tej.

A Laevolac utáni hígabb kaki? Mivel a laevolac hashajtó, így nem csoda, ha hígabb volt a kaki.

Az, hogy a böfizés után bukott? az is normális, ha nem túl sűrűn bukik, a súlya szépen gyarapszik és nem marja a nyelőcsövét. Mivel evés közben valószínűleg sok levegőt nyelt, így a gyomra tele volt levegővel. Ez távozott a böfivel. A picik gyomorszája még nem zár biztosan, így gyakran a levegővel némi emésztetlen vagy félig emésztet (túrós) tej is visszajön.

Amíg a babád nyugodt, jókedvű, nem lázas, ne aggódj :)

[link]

2011. szept. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, a laevolac hatása a hígabb kaki, csak 2 héttel ezelőtt 3× is kapott és semmi hatása nem volt.

Sosem jött ki belőle evés után ennyi felesleg. Most sugárban jött ki.

Tisztában vagyok vele, hogy normális amit leírtam, csak ilyen sűrűn lőfordulva a lányomnál még nem volt és nem is fordult elő még soha, hogy szó szerint kihányta az ételt..

2011. szept. 28. 15:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelgesd és ha bármi gyanúsat látsz, menj vele orvoshoz! De egyszeri erősebb bukás még nem indokolja az orvost. Megesik, ha túleszik magukat, hogy ijesztően sokat buknak. De ez nem csupán tej! Már gyomornedvekkel, nyállal van keveredve. Ha utána mosolygós nyugodt volt, akkor nem lehet beteg. A laevolac nem mindig segít, de az én lányomnál is volt néha híg kaki utána.
2011. szept. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!