Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3 hónapos babám bőre foltokb...

A 3 hónapos babám bőre foltokban száraz, hámló. Kialakulhat ebből ekcéma?

Figyelt kérdés

Csak anyatejet kap a kisfiam, és születése óta gyógyszertári mosakodókrémet használunk. A gyerekorvos gyógyszertári hidratálót írt fel, azzal kenegetem, de ennek ellenére előjönnek a száraz, hámló területek. Hosszú öblítésű programmal mossuk a ruháit, illatmentes öblítővel, baba mosószerrel.

Mit lehet még tenni?


2011. szept. 30. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Öblítésre: öblítő helyett fél dl ecet, bele 6-8 csepp levendula illóolaj. Mosószer helyett mosódió.

A gyógyszertári popsikrémeket, fürdetőket én soha nem használtam, tele vannak kőolaj-származékokkal.

Fürdéshez ami viszonylag olcsó és "tiszta" termék: DM-ben Babylove fürdető. Ami tuti jó, de általában csak netről rendelhető, az a shea vaj. Én csak ezzel kenem születése óta, gyönyörű a bőre. Nagyon keveset kenek rá, egy tégely hónapokig elég.

Nem fűződik érdekem a reklámozáshoz, de én pl. innen rendelem:

[link]

2011. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket!!!!

Az ecetes öblítést és a mosódiót kipróbálom. A Shea vajról már hallottam, mindjárt átnézem a linket!

Köszönöm!

2011. szept. 30. 23:29
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Ne aggódj, elmúlik. Hámlik ''bababőr'', ez minden újszülöttnél természetes folyamat, most alakul a bőre. Nekünk nem is ajánlottak éppen emiatt semmit, mert szárazon hamarabb elmúlik, a kenegetés pedig csak hátráltatja. A babát nem zavarja, mert nem viszket, csak a felnőtt szemnek nem tetszik a látvány.
2011. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem ebből alakul ki az ekcéma.

ha csak hámlik akkor nyugi. viszont ha nem tudjátok mi lehet ez akkor elképzelhető, hogy ekcéma, az ugyanis allergia ami foltokban száraz.... :S


az első válaszoló jól írta, felejtsd el az öblítőt nagyon gyorsan. az védőréteget képez a ruhán, nagyon sok mosásra jön ki, tehát ha arra lenne allergiás is nagyon sokára fog kiderülni, leginkább ha kinövi a ruhatárát.

hidegpárásítót kapcsolj be esténként egy órára, pár napig csak 2 naponta fürdesd, csak gyors mosakodás, 2 perces elegyen mert a klóros víz is szárít. ha elmúlik lehet pancsolni.


te pedig pár napig ne egyál semmi allergizálót, pl. tejtermék, déli gyümölcs, csonthéjas, aprómagvas, olajos magvak, stb.

nem lesz könnyű, de ha ezzel megvagytok akkor szépen visszavezethetsz mindent az étrendedbe és ha újra előjönne akkor legalább tudni fogod mire.


a mosóporra is figyelj, arielt ne használj, semmi mosópor csak mosószer vagy amit írt az első válaszoló, mosódió.

de addig is dreftet használj, nálunk az vált be

2011. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2011. szept. 30. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!