Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tehéntej káros, a tejterméke...

A tehéntej káros, a tejtermékek (joghurt, kefír, sajt) egészségesek, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Én 1 éves kora óta adok 2,8 %-os tejet a kisfiamnak, nagyon szereti és persze tejtermékeket is eszik. Sokat írják itt anyukák, hogy nem adnak tejet, csak tejtermékeket a babájuknak, mert a tej nagyon káros. Hát akkor miért lennének jobbak a tejtermékek, hisz azok is abból a tejből készülnek, igaz?
2011. okt. 1. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
tehéntej közelében sem volt soha az a joghurt vagy sajt amit te a boltban megveszel. És a 2,8 %-os tej sem tehéntej
2011. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%
2011. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Tej ügyben sok mindent leírtak már pro és kontra és fogalmam sincs, hogy pillanatnyilag melyik térfélen pattog a labda. Nem túl régen munkából hazafele jövet hallgattam a kocsiban a rádiót, ahol azt fejtegették, hogy 3 éves korig tejitalt kell adni a gyereket mert csak az tartalmaz annyi vasat amennyire a gyereknek szüksége van. Én azt mondom, hogy mindenki bízza a saját józan ítélőképességér a kérdést megítélését, és nem feltétlen muszáj mindent elhinni abból a "maszlagból" ami az egészet övezi.
2011. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A tej és a tejtermékek között sok különbség van. Igaz, hogy tejből készülnek, de különböző eljárásokon esnek keresztül, hogy az legyen belőlük, ami. A tejet amúgy manapság azért nem annyira ajánlják 3 éven aluli gyermekeknek, mert magas a fehérjetartalma, ami az ő szervezetüket kicsit megterhelheti, ugyanakkor az ásványi-anyag tartalma alacsony. Ezért is van az, hogy a tápszer, vagy tejital táplálóbb, mint a sima tej. Egyébként az nem jó szó rá, hogy káros, mert nem az, de előnyösebb lehet a tejital. Legalábbis a mai felfogás szerint, bár én ebben látok némi üzletet is a tápszergyártók szemszögéből, ugyanis az nekik azért jó kis bevétel, ha 3 éves koráig veszed a drága tejitalokat, mint hogy a bolti tejet veszed. Szerintem kicsit túl van reagálva ez a tej dolog. Nekem most 1,5 éves a kisfiam, és még tejitalt iszik, de csak azért, mert a tejet egyenlőre nem fogadja el csak kakaónak.
2011. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a bolti tejes dobozban tej, hagyjátok már ezeket a hülyeségeket. el kell menni gyárlátogatásra, akármelyik tejgyár (és szinte mindegyik gyár) szervez ilyeneket, meg lehet nézni.
2011. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: szóval "tej van" - elírtam.
2011. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krisztivan ***** válasza:
79%
Kisfiam is egy hónapja tehéntejet iszik.13 hós.Imádja a sajtot,túrót,joghurtot,tejfölt is.A tápszert(tejitalt)nem fogadja el.Kb. 6.hósan elutasította a tápszert és azóta sem kell neki a dobozos.Én 3,5-ös tejet veszek neki ami Cserpes címerű.Teljes tej és házi de hőkezelt.Szerintem is elég jó üzlet a babás dolog,hiszen minden anyuka a legjobbat akarja.Persze mindenki el tudja dönteni hogy mit tesz,de azért nem fogom lehurrogni mert Ő nem tejet ad a babájának.
2011. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én sem ítélek el senkit, csak azért kérdeztem, mert nem volt számomra minden világos. Én még most adnék neki tápszert, de már egyáltalán nem fogadja el, bármivel is ízesítem.
2011. okt. 1. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
A tej Káros ? 100 000 éve isszuk.
2017. nov. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!