Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Hivatalosan" meddig tart az...

"Hivatalosan" meddig tart az az időszak, amíg fenáll a csecsemő halál veszélye? Ti féltetek ettől? Hallottatok ilyen történetet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 18:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%
Nem csecsemőhalál, hanem bölcsőhalál.
2011. okt. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ a kérdésemre...
2011. okt. 1. 18:44
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
A bölcsőhalálnak úgy tudom az első 6 hónapban állhat fenn a veszélye és sajnos hallottam már ilyen esetről és olyanról is, ahol "megmenekült", mert pont észrevették. Kékült a baba már az oxigénhiánytól. Ez utóbbi családban volt! :( Én jó minőségű légzésfigyelőt vettem és állandóan figyeltem, hogy vesz-e levegőt. Egy kicsit már túlzásba is vittem... Amúgy én 1 éves koráig használtam a légzésfigyelőt.
2011. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan 12 hónapig mondják, de a legveszélyesebb a 2-4 hónapos, kisfiúk esetében (ezt sok helyen olvastam). Igazából a legtöbb bölcsőhalál (70-80 %) az első 6 hónapban következik be, de igen ritka esetben előfordul 1 éves kor után is. Magyarországon amúgy sokkal jobbak a statisztikák, mint sok európai országban.


Én rettegtem tőle, itt is tettem fel kérdéseket a témában. Végig használtam légzésfigyelőt, illetve a mai napig használom, kisfiam pedig már 13 hónapos.


Ird be a keresőbe itt az oldalon, hogy "bölcsőhalál" és rengeteg kérdés és persze választ is fogsz találni a témában.


Mindenképpen használjatok légzésfigyelőt és tanuljátok meg a csecsemő újraélesztést. Nagyon valószínű, hogy nem lesz rá szükségetek, de jobb félni, mint megijedni.


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=OA0Ftt-qR6g

2011. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

És még némi olvasnivaló is:



[link]

2011. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Én nem féltem tőle. Akkor ennyi erővel attól is tarthattam volna, hogy fogyatékos csak nem derült ki. Annak is ugyanannyi az esélye. Én badarságnak tartom normál méretű egészséges babáknál, nem is vettem, nem is használtam így nem is idegeskedtem. Bíztam az anyai ösztönökben és be is vált. Arra is felkeltem ha lassabban vette a levegőt vagy ha átfordította a fejét. Ha koraszülött lett volna, lehet hogy meggondolom a használatát, de így nem. A következőnél sem tervezem.
2011. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ajánlom, megnyugtató. Aki szerint felesleges, abban a percben nem. Állítólag, ha nagy csend van, annyira betudnak aludni, ez főleg a külön szobában lévő babáknál van, hogy nem vesznek levegőt, de ha megszólal akkor felriadanak.
2011. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vettem légzésfigyelőt. Nem mertem a rugós matrac alá venni, aztán kiderült, hogy lehetne, de már nem érdekelt, mert... nem is tudom, megnyugodtam.

Lehet, ha az elején tisztában vagyok a matrac-dologgal kapcs., vettem volna, de nem úgy, hogy akkor mindenáron kell. Én annyira nem féltem ettől.

2011. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mi sem vettünk, mondjuk még csak 4 hónapos. Néha-néha eszembe jut, de agyon nem aggódom magam. Szép, jól fejlett baba, azt mondták, ne aggódjak. Csak hát ott van az a "de"... Köszönöm mindenkinek! :)
2011. okt. 1. 20:49
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
Én félek, bár van légzésfigyelő és minden nap imádkozom, de én néha nagyon mélyen alszom.
2011. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!