Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Hivatalosan" meddig tart az...

"Hivatalosan" meddig tart az az időszak, amíg fenáll a csecsemő halál veszélye? Ti féltetek ettől? Hallottatok ilyen történetet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 18:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

20.46 vagyok.

Megértelek, az én fiam már 6 és fél hónapos, mégis néha eszembe jut. De nem fogok már venni.

2011. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi béreltük, ikrek, 6 hónapos korban adtuk vissza.

Azt hiszem 12 hónapos korig írják a használatát, de lehe, ez csak reklámfogás?

Most 11 hónaposak, de még mindig 5 percenkétn berohangálok, hogy lélegeznek-e.

2011. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

én iszonyatosan rettegtem. Főleg mert alányom koraszülött lett két hónappal. Lélegeztetni kellett, illetve a PIc-en a szemem előtt állt le a légzése neki is és még más babának is. olyankor mindig meg kellett őket paskolni. ráadásul ha ott bent cumit kapott akkor is elfelejtett lélegezni, viszont mivel nem lehettem vele, így a cumika lett a vígasza.

14 hónapos lesz pár nap múlva a csajos és még mindig van légzésfigyelőnk. két éves korig tervezem.

a szomszédunk lánya négy gyereket szült és egyiknél sem vett figyelőt. a sógoromék is nem hazsnálnak sokszor a 3 hónapos babánál. Én ezt annyira irigylem. ezt az aggodalom nélküli életet.

Szerencsére sosem riasztott be a lányomnál, viszont a baby control nem bírta a kókuszmatracot, olyan pici volt a babám hogy nem érzékelte. így venni kellett egy sima matracot.

egyébként én úgy tudtam hogy 4-6 hónapos kor között nagy a kockázat.(vagy 2-4 között???)

2011. okt. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a rémem.A lányom elmúlt 2 éves hogy kivettem alóla.Akkoriban volt a fókuszban h egy 2 éves kisgyerek halt meg így.Elfért a matrac alatt,így sokáig használtam.A fiamnak most ugyanaz van,7 hónapos.Ha babakocsiban alszik kint,folyton nézem h vesz e levegőt.Hiába normál méretű,időre született,egészséges,bizony hogy ott a de,és abszurd a vonatkoztatás,de a temetés többe kerül(nem csak anyagilag!!!),mint egy figyelő készülék,és sajnos ez valós veszély,és nem csökken a civilizáció fejlődésével sem.:(
2011. okt. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A kockázat a legnagyobb 2-4 hónapos kor között,koraszülötteknél,beteg gyermekeknél,kisfiúknál,és hason altatott babáknál.A legtöbb SIDS-es babát így találták:(:(
2011. okt. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Fősulin volt egy csoporttársam,egy nagyon kövér és férfias lány,link életet élt,sokat ivott,folyton fiúkkal lógott.Persze,ahogyan leni szokott,gondolom megkomolyodott(nem beszéltünk egymással),de iwiwen ismerősöm.Nemrégiben nagy megdöbbenésemre láttam,hogy kisbabája született,megrökönyödtem rajta,de nagyon örültem neki.Kisvártatva azt vettem észre,hogy egyetlen babás kép maradt,felé volt írva h X fiúnk,élt 3 hónapot.1 hétig nem tudtam túltenni magam rajta,pedig már a suliban sem sokat beszéltünk egymással,abszolút nem az én világom volt.Nagyon sajnáltam őket,bölcsőhalál volt..Iwiwen fogadták a kép alatt a sajnálkozó gyászköszöntéseket(mondjuk nekem ez is kicsit furcsa,de ez nem lényeg).

Amúgy én is használtam légzésfigyelőt,kb. 7 hónapos korig,de nem féltem a b. haláltól,csak azért biztos ami biztos.Én úgy vagyok minden ilyen babás cuccal,hogy örülök h 2011-et írunk,és már létezik mindenféle ketyere,és nem egy ökör ára volt,akkor hát miért ne használjam(ésszerű határokon belül persze,pl. azért törlőkendő melegítő készüléket nem vennék meg:))),a hasznunkra válik csak.A legtöbb ilyen cucc nem ördögtől való,és nincsenek olyan összeesküvés elméleteim,hogy a gyártóknak csakis és kizárólag az én pénzemre fáj a foguk(mint itt sokaknak a tápszer kapcsán pl.)

2011. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Na neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.TÖRLŐKENDŐ MELEGÍTŐ KÉSZÜLÉK??????????Betojok....:D:DNem kommentálom.Bocs az offért.
2011. okt. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 krisztivan ***** válasza:
100%
Mi kaptunk kölcsön egyet.Én azt mondtam hogy nem félek tőle,de az első héten nem volt még itt,és mindig néztem a fiam hogy vesz-e levegőt.Aztán két hónaposan nem volt hajlandó aludni csak a babakocsiban,oda meg nem rakhattuk a légzésfigyelőt,így meg is nyugodtam hogy nem lesz semmi baja.
2011. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Bizony,törlőkendő melegítő készülék,ez az egyik kedvencem:DDD Hogy ne sírjon az újszülött baba,mert hideg a popsitörlő.

De az "apatáska" 72000 (!) ft-ért,még ezt is felülmúlta nálam!:DD

2011. okt. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
29%
Az enyém koraszülött volt, 7 hónapra született! Nem használtam légzésfigyelőt, mellettem aludt, én nem gondoltam a bölcsőhalálra, tudatosan! Koraszülöttön sokszor tévesen riasztott be a készülék, és én arra gondoltam, hogy nekem nincs arra szükségem, hogy tévesen riasztgasson be!
2011. okt. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!