Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segíthetnék, hogy a 13...

Hogy segíthetnék, hogy a 13 hónapos kisfiam kutacsa gyorsabban csontosodjon? Elég nagy neki még mindig, de a gyermekorvos szerint ez "még normális".

Figyelt kérdés
Viszont a hasonló korú babáknak már sokkal jobban benőtt. Kezdek aggódni.
2011. okt. 1. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ezen nem kell aggódni.Minél később forr össze annál jobb.A vezető védőnő mondta.A lányomnak 18 hónaposan csontosodott be.Okos is:)
2011. okt. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, akkor jó :)
2011. okt. 2. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk egy ideig 3 csepp Vigantolt írtak elő éppen ezért, utána 2 lett, majd 1.

Ezt nyilván a gyerekorvosnak kell eldöntenie, hogy a jó, s ha a tiétek normálisnak mondja a piciét, akkor nincs miért aggódnod! :)

2011. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam is vigantolt szedett! Egy éves koráig, mert akkor már benőtt neki! Egyébként nem hiszem hogy összefügg ez azzal hogy mennyi esze van. Csak mert most 15 hónapos és szerintem nagyon okos baba!
2011. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fél éves kora óta 2 csepp Vigantolt kap, addig egy volt. Ezek szerint ezt még tovább lehet emelni? Erre rákérdezek, hátha a több D vitamin segítene. Bár napon is elég sokat vagyunk, kertes házban lakunk.
2011. okt. 3. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:

De miért akarod gyorsitani ezt is?ez nem verseny!

kisfiamnak 2 évesen nőtt be,nem mondták h gond lenne.

2011. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erről ne te akarj dönteni! Benő, amikor itt lesz az ideje! Ha csak nincs valami csontképzési problémája a kisfiadnak vagy nincs erős D-vitamin hiánya, akkor időben be fog nőni.különben is a kutacsnak fontos szerepe van az agy növekedésénél, így teljesen fölösleges siettetni a benövését. A lányomnak is kb. 2 éves korára nőtt be. Neki 1 évesen még bő két ujjnyi volt és senki nem mondta, hogy ez nem jó...
2011. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondta, hogy normális, akkor az, és nem kell aggódni, és más gyerekekhez mérni.
2011. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is nagynak találom, szinte még semmit nem nőtt neki, és egy éves lesz! Kérdeztem a gyerekorvosunkat, azt mondta, teljesen természetes ez még, kb. 2 éves korukra kell benőnie, úgyhogy ráér még! Én hiszek neki, és már nem aggódom! Én is azért aggódtam, mert sok velünk egy idős anyuka mondta, hogy az ő gyerekének már benőtt, meg alig van, stb.! De én úgy gondolom, ha a dokink úgy látja, gond van, úgyis szól!
2011. okt. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!