Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kislányunkkal...

11 hónapos kislányunkkal hónapok óta tortúra az altatás, miközben korábban semmi gond nem volt. Nagyon nagy kárt okozunk vele, ha néhány napig hagyjuk sírni? Mit ronthattunk el?

Figyelt kérdés
7 hónapos koráig letettük aludni, kijöttünk, és szépen lassan elaltatta magát. Aztán valamiért ez megváltozott. Eleinte csak úgy aludt el, hogy fogtam a kezemben (most már 9 kiló), de most már ott is egyre nehezebben, izeg-mozog, nem találja a helyét. Ha leteszem, megfogja a kezem, és nem akarja elengedni, megvárom, amíg elalszik, csak akkor jövök ki. Egy ideje bevetettük a hintát, abban szokott ellazulni, de most már ott is egyre hosszabb időt kell eltöltenie ahhoz, hogy elaludjon. Délután is tortúra kezd lenni az alvás, mert minimum fél óra, de van, hogy egy óra az altatás. Éjjel egyre gyakrabban felkel (miközben 7 hónapos korától simán este 8-tól reggel 6-ig átaludta az éjszakát). Éjjel bemegyek hozzá, megsimogatom, a cumit visszateszem a szájába, de nem enged el, fogja a kezem, amíg elalszik. Most már van, hogy 3-4-szer felébred éjjel. Tudom, hogy a szeparációs szorongás miatt is lehet ez, de most már hónapok óta tart ez az áldatlan állapot. Megpróbáltuk, hogy leteszem, megsimogatom a hátát, suttogok neki, kicsit dédelgetem, aztán kijövök, de természetesen nagyon rossz néven vette, ahogy kijöttem, rögtön állt fel a kiságyban és elkezdett bömbölni szegény. Hogyan tudnánk úrrá lenni a helyzeten?
2011. okt. 1. 21:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
És a linkeket is nagyon köszönöm, máris olvasom!
2011. okt. 1. 22:54
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a babák onnantól alszanak át egy (vagy több) éjszakát, ha megérnek rá. Ha vmiért felsírnak, annak oka van. Nekem nagyon rossz alvó a babám (13 hós), de nem hagyom sírni. Én nem hiszek abban, hogy a "fejemre nő", meg csak megszokás, meg ilyenek. Az első hónapokban egyébként még jó alvó volt, de amióta jönnek a fogai, illetve amióta áll és jár, azóta már sokszor, sokféleképpen változtak meg az alvási szokásai, és azóta alszik szarul. Ezért is gondolom, hogy azért kel, mert vmi baja van. Mivel már megszoktam, és egyszer úgyis eljön az az idő, hogy átalussza újból az éjszakákat, én nem hagyom sírni, kibírok még 1-2 évet?!? :)
2011. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem rontottál el.A kisgyereknek természetes ösztöne hogy anyával akar lenni.Ott érzi magát biztonságban.

Nem fog ez mindig így lenni.

Nekem 4 gyerekem van míg kicsik voltak mellettem aludtak.Ahogy nőttek egyre kevésbé volt rá szükségük hogy mellettük legyek.

A legnagyobb 15 éves,nagyon örülök annak hogy bár tudatlanul de a kötődő nevelést választottam,már lassan beérik a sok energia amit a gyerek nevelésébe fektettem.

2011. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!