Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babát lehet újszülöt...

2 hónapos babát lehet újszülött szűkítő betét nélkül hordozni csatos hordozóban?

Figyelt kérdés
Kisfiam ma töltötte a 2 hónapot és pont ma kaptam kézhes a csatos hordozómat de kiderült, hogy az újszülött szűkítőbe már nem fér bele. Gondolom azért mert már 67cm és 6770g. Hordozhatom a szűkítő nélkül? A fejét szépen megtámasztja csak attól tartok, hogy túl nagy neki a terpesz amibe így kényszerül bár nem tudom, hogy a szűkítővel kisebb lenne-e a terpesze...
2011. okt. 3. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem fér bele miért ne:)
2011. okt. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
35%
legalább megtanul spárgázni
2011. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert gondolom csak van valami értelme a szűkítőnek, nem? Vagy csak annyi, hogy ne csússzon bele nagyon a baba ha még pici?
2011. okt. 3. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Beco csatosunk van, és kb én is 2 hónapos kora óta használom, de már az elején sem raktuk bele a szűkítőt, mert nem fért azzal bele. Viszont nekünk nem is kellett, mert elég nagy volt a babám terpesze. De mondta a boltban az eladó lány, h azért van a szűkítő, mert az ilyen kicsi babáknak még nincs ekkora terpeszük.

Szerintem az én babámnak azért volt nagy terpesze, mert már egy hetes kora óta hordoztam rugalmas kendőben.

Szóval szerintem rakd bele, és figyeld, h kényelmes e neki, vagy eleinte csak kicsi időre rakd bele, majd növeld az adagot, h lazuljon a csípője.

Jó hordozást :)

2011. okt. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem használhatod anélkül!

Az a lényeg, hogy a feje meg legyen támasztva, de az oké, ahogy írod.

2011. okt. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az enyém Liliputi márkájú. Mit jelent, hogy kis időre? 10-15 perc kb? És mennyi idő után növeljem az időtartamot?
2011. okt. 3. 23:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Hú, hát ezt így nem tudom neked látatlanba megmondani, hogy menyi ideig rakd bele a babádat. De mekkora a terpesze? Ha beleteszed úgy látod kényelmetlen neki?

Én úgy csinálnám, hogy elején 10-15 perc, akár napi 2x is, majd egyre tovább. Először csak otthon rakd bele, majd menjetek le a boltba, így fokozatosan, de ha azt látod, h egyből kényelmes neki, akkor hajrá, csapj bele és indulj vele hosszabb időre is akár.

2011. okt. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!