Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha húsos ételt főzök a 7...

Ha húsos ételt főzök a 7 hónapos babunak, előre megfőzzek több husit és fagyasszam le vagy nyersen fagyasszam? Meddig áll el a fagyasztóban?

Figyelt kérdés
2008. márc. 13. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Nyersen fagyaszd le úgy jobban eláll. Amikor a fiam kicsi volt, akkor mi vettünk csirkemellet és kicsi darabokra, olyan egy adagosakra vágtam és úgy tettem be a fagyasztóba. Amikor főztem pl húslevest, akkor az ő husiját is beletettem. Vagy ha bármi mást főztem neki, akkor is könnyű volt így a husit kezelni. A májat a fiam nem szerette, a csirke azért volt jó, mert viszonylag hamar megfő, így nem kellett sokáig vacakolni az ételkészítésénél.

Két gyerekem van. Amikor már a lányomnak is kellett főznöm, akkor már ő is azt ette, amit mi, csak kicsit jobban odafigyeltem az étel elkészítésre. A másodiknál már sajnos nincs annyi ídő külön főzni.


A fagyasztóban sokáig eláll a husi, de mi ennyi ídősen a babának egy hónapra kb 1 kg husit vettünk. Addig eláll a hűtőben nyugodtan!

A legjobbakat!

2008. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő azt ajánlotta,hogy főzzek meg egy adag húsit és turmixoljam le. Majd jégkocka tartóba adagolva fagyasszam le,így mindig ki tudok venni egy adagot.

Én mindkét babánál így csináltam (más-más védőnőnk volt,mert költöztünk és mindketten ezt mondták)

2008. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindkét babinál főzve tettem el, csak nem jégkockatartóban. Megfőztem a csirkemellet, ledaráltam apróra, és folpackba kis gombóc-adagokat tettem el. Én azért nem jégkockatartóba tettem, mert nekünk nincs teteje, és az úgy olyan furi. Nem szívesen adtam volna úgy.......
2008. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!