Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legkorábban mikor hagyhatja...

Renaaa kérdése:

Legkorábban mikor hagyhatja el egy baba a délelőtti alvást? Egy éves kor előtt lehetséges?

Figyelt kérdés
Kisfiam öt hónapos, és nagyon nem akaródzik neki délelőtt aludni. Alszik, alszik, de keveset...
2011. okt. 5. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

erre nincsen szabály! minden baba más.

az én lányom 16hós koráig aludt délelőtt 1,5órákat

2011. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges persze. Az én fiam 9 hónapos volt, amikor áttértünk arra, hogy kihúztuk ebédig, és utána 1 nagy alvás délután 3-ig, fél 4-ig. egyébként a 2 alvással szenvedés volt a nap, nem volt elég fáradt, de nyűgös igen. :) Ha úgy látod, nem igényli már a délelőtti alvást, bátran húzd ki ebédig vele. Nálunk volt, hogy emiatt már fél 11-kor ebédeztünk. Aztán kialakult pár hónap alatt, 1 éves korára már egy nagyot aludt magától, nem kellett rásegítenem.
2011. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, megfogadom a tanácsodat :) Ma délelőtt ugyanis majd öt órát bírt alvás nélkül (a reggeli ébredéstől számítva), aztán végül beszunyált a babakocsiban, háromnegyed órára :) Emiatt a délutáni álommanó csak három után érkezett meg.
2011. okt. 5. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
A 11 hónaposom most kezd nagyon küzdeni az álommanók ellen. Eleinte 3-at aludt napközben, a késő délutánit kb 2-3 hónapja hagyta el, és úgy látom kezd elég lenni neki egy pihi. Egyelőre szenvedünk, hogy ez lehetőleg ebéd után legyen, de remélem hamarosan beáll a rend. Én még ezt is kicsit korainak hittem, de a baba meg az én jó hangulatom érdekében inkább az ő igényeit nézem a leírások helyett. Ha te is ezt teszed, azzal biztos nem ártasz, sőt... :)
2011. okt. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lányom 7 hónapos, éppen mostanában áll át a napi egyszeri alvásra. Ma éppen fél 11-től sikerült aludnia 3 órát. Aztán persze 5 körül már majd leragadt a szeme, de ilyenkor már nem akar elaludni.

Szóval nála a délutáni alvás maradt el, és a délelőtti kezd kitolódni. Valamelyik nap már majdnem sikerült ebédig húzni, de ebéd közben elaludt, így nem evett csak pár kanállal, a maradékot ébredés után. :)

Tudják ők, mennyi alvásra van szükségük. Szerintem ha elmarad az egyik alvás, azt pár nap, max. 1-1,5 hét alatt megszokja a szervezete, és nem lesz nyűgös.

2011. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!