Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok tanítani 7 hónapos...

Mit tudok tanítani 7 hónapos kisbabámnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem a pápát párszor mutattuk neki, és már csinálja, nagyon édes, lehet esetleg mást is?
2011. okt. 6. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne trükköket taníts neki, hanem biztosíts ingergazdag környezetet. Ha kezébe raksz valamit, nem fogja meg? Rakj mindenféle alakú dolgot, szerintem például az is tanulságos neki. Stb...
2011. okt. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Beszélgess vele: ha kiad valami hangot, bürrög vagy egyebek, utánozd le és tegyél hozzá valamit, és hagyd, hogy válaszoljon. Én hosszasan szoktam ezt játszani a babánkkal.

De igaza van az elsőnek is!

Fejleszteni úgy tudod még, hogy sokat beszélsz hozzá, megmutogatod neki a dolgokat, tárgyakat, kommentálod a mindennapjaitokat.

2011. okt. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van, nem trükkök kellenek neki, nem kiskutya ő...

/az hogy pápázik csak egy dolog, de agyilag még nem tudja felfogni, hogy mire is való ez/ Aztán később elfelejti, mert új dolgokra jön rá magától(!) és még bosszankodni is fogsz majd emiatt. Adj neki kistükröt, csörgőzörgő dolgokat, ezek valók neki, ne terheld le a kis agyát különböző mutatványokkal.

2011. okt. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Töltsd le a netről az Anya taníts engem c. könyvet, és abban vannak 7 hónaposnak való dolgok, miket lehet nekik már tanítani :) Akartam ide másolni belőle neked azt az oldalt, de sajnos pdf-ben van, és csak képként enged belőle másolni, beilleszetni viszont már nem tudom. Elküldeni se tudom, mert nagy a mérete.. asszem valami 26 MB.
2011. okt. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még csak tapsolni tanítottam meg, pápázni még nem tud. De nem erőltetem, szerintem ez is tök jó, hogy érti: tipsi-tapsi és akkor tapsol :)
2011. okt. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sokat beszélgessetek, énekeljetek, táncoljatok.

direkt nem kell tanítgatni! tanul ő magától többet, mint gondolnánk!

2011. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!