Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek két gyermeke van,...

Akinek két gyermeke van, könnyebb, szebb az élet amióta van tesó? Én most várom a másodikat, de eléggé magam alatt vagyok

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 10:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Baratnom most nemreg szulte a masodikat babajat (5 hete) az elso 19 honapos kislany a masodik kisfiu. Haaat konnyebbnek biztos nem konnyebb talan kesobb az lesz amikor mar kicsit megno a picur is es ketten eljatsznak. Mint mindennek a ketgyerekes csaladnak is megvannak az elonyei es a hatranyai. A lenyeg az, hogy te hogyan alsz hozza. Minden kezdet nehez meg az 1 gyerekes is aztan az ember szepen hozzaszokik es mar el sem tudja kepzelni az eletet nelkule. Baratnom szerint ez ugyan igy van 2 gyerekkel is. Mi emberek alkalmazkodoak vagyunk es kepesek vagyunk helyt allni a olyan helyzetekben is amit sosem hittunk volna. Ne izgulj menni fog. Nem tudom, hogy mennyire van segitseged mert a baratnomnek az edesannya minden hetfon es csutortokon delelott elviszi a kislanyt es igy az anyuka csak a babaval van kettesbe. A kislany imadja a nagymamat, nagyon jol elvannak.
2011. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szeb az élet 2 gyerekkel.

Nem, nem könnyebb.

De a helyzet szépsége nagyobb, mint a nehézsége:)

Miért vagy magad alatt?

2011. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
* bocsi, szebb
2011. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
ez azon múlik ,hogy a tesót ,hogy sikerült felkészíteni a kicsi fogadására!
2011. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Én az első lányomat nagyon akartam, a másodikat nagyon nem akartam...sokkal nehezebb két gyerekkel, mint egyel, nem is értem akkor miért nyafogtam mikor csak egy volt. Viszont sokkal szebb így, hogy ketten vannak, semmi pénzért nem lennék újra egy gyerekes anya. Imádják egymást, a kisebb istenként tekint a nagyra, a nagyobbnak is az első dolga reggel vagy ha máshonnan jön haza, hogy hol a tesó 28 hónap van közöttük.
2011. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Néha könnyebb, néha nehezebb, bár nálunk 4,5 év a korkülönbség, sokat segít a lányom. De akárhogy is, sokkal-sokkal szebb!

Mikor terhes voltam a fiammal, attól féltem, hogy képtelen leszek még egy gyereket úgy szeretni, mint a lányomat, lelkifurdalásom volt már előre amiatt, hogy mi van, ha őt majd kevésbé szeretm, amiatt is, hogy mi van, ha miatta nem tudok eleget foglalkozni a lányommal. De ez az érzés abban a pillanatban elmúlt, hogy Ő megszületett. Megláttam és beleszerettem :)) Azóta is pont egyformán imádom mind a kettőt! :))

2011. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nem

minél nagyobb a gyerekszám, annál több a gond és a kiadás


ha kicvsi korkülönbség és 2-val van otthon az ember oda még kötélidegek is ekllenek


nálunk nagy korkülönbség (9 év) nagy kezd kamaszodni, a kicsi a dackorszak közepén, nőnek mind a bolondgomba, úgyhogy van"program" és kiadás


de lagalább a testvérféltékenység kimaradt

2011. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 év a korkülönbség, mindkettő fiú.

Vannak az életünkben könnyebb és vannak nehezebb időszakok. Ahogy a gyerekek nőnek és változnak, hol imádják egymást, hol elegük van egymásból, és szerintem, ez már így is lesz mindig.

Nagyjából ilyen volt eddig:

- Első 1-2 hónap: Csak a gyerekekre jutott időm, a háztartásra, főzésre szinte semmi. A nagyobbik iszonyatosan hisztis, és dacos volt, újra bepisilt, bekakilt, őt is megint pelenkázni kellett, meg etetni, mert azt mondta, most ő is kisbaba. Ez nem volt könnyű időszak.

3-6 hónap: A kicsi már nem volt sírós, na meg elkezdtem hordozókendőt használni, így sokkal több időm jutott mindenre, a nagyobbik gyerkőcre is. Ez jót tett a 3 évesemnek, abbahagyta a bepisilést, és etetni sem kellett. Az öccsével is egyre többet foglalkozott, énekelt, mondókázott neki, játszott vele (vagy inkább neki). Öröm volt nézni őket. Ez egy könnyebb időszak volt.

6hó - 2 év: A kicsi lassan elkezdett mozogni a lakásban, egyre több mindent elért, és ekkortól kezdve megint nehezebb lett, mert persze mindig ugyanazt az egy autót, vonatot stb. akarják mind a ketten. Eleinte a nagyobbik gyakran püfölte a picit, ha az elvett tőle valamit, erről nagyjából már sikerült leszoktatni.

Ahogy nőnek egyre többet játszanak együtt, egyre több a közös pont közöttük. A rendszeres "enyém, nem a tied" veszekedésektől eltekintve, imádják egymást. Mivel a nagy (most már 5 évesem) egyre több játékába bevonja a kicsit, így nekem is több időm jut mindenre. Már nem kell folyamatosan a sarkukban lennem. Főzés közben, ha a másik szobában játszanak és fülelek, meg néha rájuk nézek, az is elég. Sokszor nem is engedik, hogy ott legyek velük, a nagy kizavar "Anya te csináld a dolgodat, mi most játszunk" :)) Persze nekik is vannak zizis napjaik, amikor olyanokat csinálnak, hogy a hajam égnek áll tőlük, és persze, ha rosszalkodnak, akkor azt is duplán csinálják. Elég kreatívak tudnak lenni ezen a téren is, meg persze a butaságot, hülyeséget rögtön leutánozzák egymásról.

2011. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem 2 barátnőm is ahogy 2 gywerekes lett azt mesélte, hogy sokkal jobb 2vel! biztos vannak dolgok, amik nekezebbek, de megéri küzdeni!


én is most várom a 2.at nagy örömmel!

2011. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 alaszka ***** válasza:
Nekem most 3 hós a kicsi, és 4 a nagy, de nem mondanám, hogy könnyű. A nagylányom amúgy se könnyű eset, benne van nagyon a dackorszakban, elég hisztis, és öntörvényű néha. A kicsimmel se könnyű, mert hasfájós baba, sokat van ölben, de azt meg a nagy nem viseli el, így ha nincs oviban, akkor egy ide-oda rohanás az életem. De amúgy természetesen szebb így az élet, csak semmiképp sem könnyebb...
2011. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!