Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek, ha 2 év...

Hogyan kezelitek, ha 2 év körüli gyermeketek hiszti rohamot kap?

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, csak akkor válaszoljatok, ha voltatok hasonló helyzetben gyermeketekkel. Már sok kelletlen tanácsot kaptam, olyanoktól is, akiknek még gyermekük sincs, ezért most tapasztalt anyukák véleményét, esetleg sikeres taktikáját várom!

Köszönöm előre is!


2011. okt. 6. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha otthon vagyunk, akkor fogom,berakom a szobájába és megmondom,hogy ymajd kijöhet ha befejezte. Ha nem vagyunk otthon,akkor ignorálom. Ha játszótér, vagy yvalami ahol ő szeretne lenni,akkor elindulunk haza,ha pl.bolt akkor vásárolok tovább.
2011. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém még csak 1 éves, de igazán tudja a hisztit müvelni akár egy bolt kellös közepén is.


A hiszti = dackorszak, ez a pubertáns korig is kiterjedhet.


Egyszerüen az ilyet észre sem kell venni. Neked tartanod kell magadat az elhatározáshoz, de ha már kialakult akkor egyszerüen nem szabad engedned, szépen fizetsz és kiballagsz a gyerekkel. Nálunk meddigre a boltból kiérünk már vigyorog. Amit én teszek, hogy mikor látom, hogy ellenkezös hangulatban van nem megyek vele olyan helyre ahol cikibe lehtnék, vagy marad a babakocsiban.

Nálunk ez 2x volt még csak. egyszer 3 napig tartott aztán kb 1,5 hónapig semmi, majd most megint elöjött.


èpp külföldön családi napközi tanfolyamra járok és itt a 3 év alatti gyerekekröl tanulunk. elmondtam a problémámat és eddig mindent jól csináltam, de nagyon nehéz. a szakember szerint ez temperamentum és ekkor jön, hogy a szülö hogyan viselkedik vele. a gyermek minden egyes reakciót megnéz, tárolja és késöbb felhasználja.

èn felveszem a hisztikor, mondom, neki hogy látom hogy neki ez baj, de anya akkor sem akarja az x dolgot, és egyszerüen fizetünk és kimegyünk, vagy pl a játszótéren elmegyünk a játszótér másik felébe. Nyugodt maradok és határozott és marhára nem érdekel ki mit gondol.

2011. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Kb úgy, mint az első. Attól függ mi miatt kapott hisztirohamot, vagy épp hol vagyunk.

Itthon büntibe ül, vagy büntibe rakom egy kedvenc játékát, amit csak másnap kaphat vissza.

Játszótéren megfogom a kezét, elmagyarázom a dolgokat, ha nem érti indulunk haza.

Boltban, ha babakocsiban van, bekötöm és visíthat, észre sem veszem, ha babakocsi nélkül vagyunk, akkor nehezebb, próbálom ölbe venni, akkor rugdos, ha kezét fogom, akkor húzni kell magam után, úgyhogy próbálom kerülni a bolti hisztiket, amennyire csak lehet. Ez nem azt jelenti, hogy mindent megveszek, amit szeretne, de nyugodtan elmagyarázom neki, hogy 1 valamit elvehet, de akkor ha mást is választ valamelyiket vissza kell raknia.


Nálatok mi a baj?

2011. okt. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

2.nak, én nem akarok okoskodni, és megbántani sem akarlak, de egy 1 évest még fel tudsz venni hisztikor, de egy 2évest már nem, az úgy kirúgja magát a karodból, hogy öröm nézni.


Én nem foglalkozok a lányommal, ha hisztizik, konkrétan tojok a fejére, így abba szokta hagyni. Ha túl sokáig tart, akkor hátraküldöm a kisszobába, hogy ott sírjon, ne itt a fülembe.

Lent az utcán pedig állok mellette, és várom, hogy befejezze, és pár után szoktam szólni, hogy már legyen elég.

2011. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 20 hoanpos. Ha hiszti rohamot kap akkor fel szoktam kialtani, hogy " Peterkem hol vagy, hova tuntel???". Erre annyira megszeppen, hogy abbahagyja. Vagy egyszeruen jo hangosan elkezdem mondani, hogy; Huuuu mit latok, te jo eg mi mit latok" es abbahagyja mert elkezdi keresni, hogy vajon mit latok amit o nem. Persze mindig talalunk valami erdekeset pl. az utcan egy eppen arra jovo autot, egy repulo madarat, sargulo falevelet... Es ugye rajon, hogy amit lattam az nem annyira erdekes de addig elfelejti mar, hogy elotte hisztizett es folytatni kene.
2011. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
15:47-es vagyok, bocsi csak veletlenul elkuldtem. Szoval nallunk meg mukodik a figyelem eltereles ha nem otthon vagyunk hanem utcan, jatszoteren vagy boltba mert itt gyorsan cselekszem. Otthon le szoktam melle gugolni (felvenni vagy lefogni en sem tudom mert tiszta erejebol rug, kapalozik ahogy itt irta az egyik valaszado) es mondogatom neki, hogy "latom nagyon merges vagy", "nagyon szomoru vagy", de kerdezni nem szoktam, hogy miert es kiaktatni sem. Sokat szamit ha egy kisgyerek latja, hogy komolyan veszed es megerted az erzeseit. Sajnos a hiszti korszaknal a gyerekek meg nem tudjak kontrolalni az erzeseiket, mi felnottek mar megtanultuk. Ha bosszusak vagyunk akkor csendben turunk es tudunk uralkodni magunkon. Egy 2 ev koruli pici ezt meg nem erti de azzal, hogy mi tudatjuk vele, hogy tudjuk mit erez sokat szamit. Kisfiamnak kb. 3-4 szer kell nyugodt hangon elmondani, hogy latom nagyon haragszol, latom nagyon merges vagy. Es erre azt valaszolja, hogy igen es elkezd panaszkodni a sajat kis baba nyelven amit mi nem ertunk persze, de gondolom elpanaszolja, hogy mi a gondja. :)
2011. okt. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A figyelem elterelés sajna nálunk már nemigen működik és felvennem is nehéz ilyenkor - bár gyakran ölbe kapom mégis - ,rugdos a lábával ami rossz a pocakomnak (33 hetes kismama vagyok). A "figyelmen kívül hagyást" még nem próbáltam, mert valahogy mindig az lebeg a szemem előtt, hogy minél előbb meg kell szüntetenem ezt a helyzetet, pedig ez a módszer, ahogy írtátok is, hatásosnak tűnik.

Sarokbünti nálunk is van, de ilyenkor már csak olaj a tűzre, ott mégjobban sír és toporzékol a kisasszony.

A kiváltó ok, ha akarata ellen teszek, nemet mondok, nem kap meg valamit stb. Csak az utóbbi 2 hónapban lett ilyen mazsola, remélem múló állapot, mert egyébként egy kis tündér (ha nem jön rá a bolondóra).

2011. okt. 6. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:
a 15.47-es tanacsat vedd figyelembe! en nem ertek egyet sem a figyelmen kivul hagyassal sem a buntivel! ok nem szandekosan hisztiznek! nem azert teszik hogy teged bosszantsanak! csak gondolj bele hogy ha te szomoru vagy es nem erdekel senkit akkor mit erzel es raadasul meg meg is buntetnek!!!! es mondjuk nem ismered a nyelvet es meg el sem tudod mondani mi az ami bant! ebbol indulj ki!
2012. márc. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyanoknak mint ti minek gyerek,a sok anya.. hanyigerek vagytok.

Leszarjatok a gyereket,úgy biztos majd megérti..

2021. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!