Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hónapos babátok napirendje...

Alaszka kérdése:

3-4 hónapos babátok napirendje hogy alakul? Mennyit sír és mikor?

Figyelt kérdés
Leírnátok hogy telik egy napotok, főleg ahol esetleg ovis tesó is van?
2011. okt. 6. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A pici 7-8 közt kel, eszik, közben a nagy (5) mesét néz. Majd mikor vége a szopinak, öltözünk, és elindulunk. Így ha én viszem oviba, akkor legkorábban fél 10re érünk oda, ami elég késő már... Ezért általában más viszi.

Napközben sokszor nem akar aludni... Max a hintájában fél órákat... Ha ébren van, utál feküdni, csak az ölemben akar ülni. Nagyon féltem a kis gerincét, de remélem nem lesz baja. Ha nem hagyom magára, akkor csak akkor sír, ha éhes. Délután tápit eszik, így tudunk menni a tesóért. Aztán játszóra, majd 6 körül haza. Vacsi, 7kor fürdés. Majd míg eszik, addig a tesó mesét néz.

2011. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

3 hónapos kisfiam napjai:

-6 körül ébred, 8-ig eljátszik a kiságyában (nézegeti a kiságy oldalára rögzített játékokat, vagy a zenélő forgót)

Addig én lezuhizok, megreggelizek, előkészítem a ruhácskáit, etetéshez előkészülök.

-8 h-kor eszik

- ezután visszaalszik, 9-ig kb.

Ha felébred, elvan köv. etetésig (addig kitakarítok, főzök, vagy amit kell) Ha mégsincs el, akkor a játszófotelben kihozom magamhoz a konyhába és elnézelődik, beszélek hozzá.

- 11h-kor evés

ezután alszik egy kicsit (félóra, egy óra), aztán ölben van, foglalkozok vele, jövünk-megyünk a lakásban, beszélgetek vele, mutogatok neki, tükörjátékot mindig játszunk a ház kül. pontjain.

- 14 h evés, ezután séta kb 16h, vagy 16:30-ig, ahogy alakul...

-ezután jön haza apa, kicsit elvannak, de tul.képp egész estig ölben van már ilyenkor.

-20 h fürcsi, evés, alvás

reggel 6, fél7 ébred....

2011. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azt a napirendet próbálom idöben kialakítani a 3 hónapos babámmal, amit az elõttem szóló. (Egyébként nincs tesó.) Nálunk nem az a kérdés, MI legyen a napirend, hanem a HOGY. Igyekszem idöhöz kötni magunkat, de egyszerüen nem megy. Egyik nap hatkor kel, másnap 8-kor, harmadnap meg már 4-kor fönt van. Persze az éhsége is kb ehhez igazodik, de ez sem egyszerü, mert néha 4 óránként, néha 2,5 óránként éhes... Ha minden nap ragaszkodnék ezekhez az idöpontokhoz, akkor csak ordítás lenne. ( Meg hát nem is akarom éhezni hagyni)

HOGY lehet ilyen fix dolgokat bevezetni, mi a trükkje? Vagy ez egyszerüen adottság néhány babánál, hogy müködik a belsö óra?

Már több ilyen napirendes kérdés volt, de szerintem (talán) a fele a HOGYAN trükkje miatt tétetik fel...

Szóval én is kíváncsian várom a további válaszokat. :-)

2011. okt. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia, kedves utolsó!


Ez nálunk úgy alakult, hogy egyik reggel nem kaptam ki az ágyból, hanem megnéztem, hogy meddig van el egyedül így. Így alakult a 8 óra. De akkorra már mindennel kész kell legyek :D Még van pár percem...:))

2011. okt. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, a hogyan kérdés miatt tettem fel, mert gyakran úgy érzem, ez csak nekem nem sikerül. A délelőttökkel nincs probléma, sőt nagyjából + - fél óra eltéréssel ugyanúgy megy a napunk kb. délután kettőig, na onnantól még kétszer nem sikerült ugyanúgy. Mert van hogy már délután nem álmos (ez a gyakoribb), és nem alszik el, viszont van hogy másfél óránként enni kér, aztán hazajön a tesó fél 5-kor, és onnantól már nem tud aludni, mert nincs csend. a fürdés még egy biztos pont az 7-kor van mindig, aztán szopi, de ezek után neki esze ágában nincs aludni, elszunyókál a cicin, de az kb. addig tart, míg le nem teszem, és ez így meg 11-12-ig, akkor tudom letenni, hogy úgy is marad, de tegnap pl. negyed 1-ig sírt, nem tudom miért. Szóval irigykedek a napirendesekre. :)
2011. okt. 7. 08:17
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, és éjjel max. 3 óránként eszik, de van mikor 2.
2011. okt. 7. 08:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A napirendes vagyok.:) Bocs, hogy belekot-kot, igaz nekem csak 1 gyerekem van, de megpróbálnám, hogy menjen a tv napközben is, hogy ne szokja meg a síri csendben alvást. Később még jól jöhet.

Nálunk ez bejött. Mindig megy a tv, hiszen egyedül vagyok vele itthon, nem beszélhetek, zajonghatok egyfolytában :D

Persze csak normál hangon megy és beszélgetős hírműsorok mennek, abba nincsenek hirtelen zajok.


Megvan az eredménye: tegnap szereltek nálunk és a fúró mellett is békésen aludt :D

2011. okt. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Éjszakai alvás:

Megint csak azt írom, ami nálunk bejött. Egyszer jó lefárasztottuk (értsd: nem hagytuk fürdés előtt aludni), és 9-kor fürdettük meg. Ekkor aludta át először az éjszakát. Majd volt(amikor mg nem volt napirendünk), hogy 8-kor fürdettünk, ettünk, és akkor felkelt éjszaka. Úgyhogy igyekeztem mindig 9-re tenni a fürdést (ugye a éhség nagyúr, amiatt nem lehetett ezt mindig tartani)...


Néhány 9-es frdetés és végigaludt éjszaka után pedig már mindegy lett végül, hogy 8-kor fürdünk is, végigalussza az éjszakát.


Mondjuk én betartottam azt, hogy éjszaka nem teszem tisztába, ha nem szükséges és csak éjjeli fény mellett evett ilyenkor.

2011. okt. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Éjjel én sem pelenkázom, mert kakilni nem szokott éjjel. Lehet hogy tényleg korai a 7-es fürdés, de az is azért lett, mert olyankor már nagyon nyűgös, és ezzel kizökkentem a sírdogálásból, viszont ő fürdés után élénkebb mint előtte, nem álmosítja el, mint ahogy mondják többen. Megpróbálom kitolni.
2011. okt. 7. 09:15
 10/14 haramia ***** válasza:

szia!

5-6körül : ébredés, szopizás, majdátkerül a nagyágyba, ott szeretgetés, játék, és visszaalszik kb. 1 órát

8 körül: szopizás, játék (közben én is tusolok, reggelizek stb..) majd bealszik kb. 3/4 órára

11 körül: szopizás, zenehallgatás, mondókázás, éneklés, majd bealszik megint fél-3/4-ed órára

14 óra körül: szopizás, felöltözés, séta, itthon még játék a következő szopiig

17 óra körül: szopizás, játék és nálunk ezután szokott borulni az egész, mert már nem hajlandó elaludni, viszont a "késő" esti fürdetésig nem bírja, így kénytelenek voltunk előre hozni kb. 6-fél 7re a fürdetést (sajnos 2 hete már igy is végigorditja, pedig előtte imádott pancsolni) és 7-fél8 körül utolsó szopi, alvás

hajnali 2-3 körül kel szopizni, aztán visszaalszik és utána hajnali 5-6 körül kel...onnantól előről.

2011. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!