Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is szenvedés a fogmosás...

Másnál is szenvedés a fogmosás 1,5 éves korban?

Figyelt kérdés
Egyszerűen lehetetlen megmosni a kisfiam fogát, mert ordít és nem engedi, hogy a szájába nyúljak. Már próbáltam, hogy odaadom neki a fogkefét, de csak eldobja, én is mostam a fogamat, hátha az hatásos, de nem! Van valami trükkötök???
2011. okt. 7. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
3 évesen is az. :-( Megfogom az állát és megmosom a fogát. Ha ellenkezik próbálok szóval hatni rá, meg beígérem a másnapi csoki megvonást, de ez nálatok még nem fog működni. Esetleg két fogkefe? Amíg ő nézegeti a sajátját addig gyorsan megmosod neki azzal ami nálad van.
2011. okt. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

eleinte nekünk is nehézkesen ment, majd meguntam a harcot :) és tiltottam..én elmentem fogat mosni, elővettem az övét is..de neki nem engedtem, külön kijelentettem , hogy neked nem mosunk fogat, nem szabad..stb....másnap ő jött és kérte a fogkeféjét :)

a gyerekek imádják azt csinálni , amit nem szabad :P

most 2,5 éves, de mindig ő kéri, hogy hagy mossa meg a fogát ő is :)

nálunk ez bevált ...

vagy vidd el hagy válasszon ő magának fogkefét ... hátha megjön a kedve :)

2011. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon szeret a másfél éves lányom fogat mosni, talán azért, mert régóta "gyakoroljuk". :) A kislányom szerette, hogy amikor jött a foga, rághatta a fogkefét! És a fogkrémet is szereti megenni róla.
2011. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még egy éves sem volt, amikor imádta rágcsálni a gumis fogkefét és hagyta is, hogy mossuk a fogát. Kb. 2 hónapja utálja ennyire. Vettem neki már fogkrémet is, pár napig tetszett neki, de most már az sem érdekli.

Ezt a tiltásos dolgot lehet, hogy kipróbálom, hátha bejön!

2011. okt. 7. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így ment. Aztán azt hiszem itt olvastam egy választ egy fogorvostól, ő azt mondta, annak idején a saját gyerekének is azt mondta, ordítsál csak, így jobban hozzáférek. Hát elég durván hangzik, és nem nagyon szeretem az ilyen módszereket, de bejött. És hát fogat mosni meg muszáj. 1-2 hét és most már simán megy.
2011. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálunk most ordítás van, én sem szeretem ezt a módszert, fogat mosni meg kell, ezért szeretnék ötleteket hallani, hogy hogyan lehetne "normálisan" fogat mosni, nem üvöltés közben. Sőt most már akkor is becsukja a száját, mert tudja, hogy ha kinyitja, akkor már mosom is a fogát, még az ajkait is összeszorítja! :( Reméltem, hogy megszokja egy idő után, de csak nem akarja.
2011. okt. 7. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:
21 hós a lányom. azt ő sem szereti, ha én súrolom a fogát, ezért ezt nem is teszem. Minden este áttörlöm nedves gézkendővel, amúgy meg reggel-délben-este amikor mosom a fogamat, ő is a kezébe kapja a fogkeféjét egy pici fogkrémmel. Többnyire csak rágcsálja, de ezzel is tisztítja a fogát. Néha persze "belenyúlok" egy kis sikamikára, de nem erőltetem, hogy ne utálja.
2011. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy könnyen megy, de azért nem olyan durva. Az enyém is másfél éves. Meg kell tartanom a fejét a másik kezemmel, mert különben elhúzza, de csak ennyi nehézséget okoz. Fél éves korától minden este mossuk a fogát.
2011. okt. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!