Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek egy év körüli...

Hogy kezelitek egy év körüli gyerekeitek hisztijét?

Figyelt kérdés
Az én kislányom rettenetesen hisztis lett az utóbbi időbe:(Már elég nehezen bírom.Bárhol vagyunk fölfhöz vágja magát,csapkod,vergődik:(Néha az használ ha nem figyelek rá,viszont elég sokszor még jobban felhergeli magát.Ti mit csináltok ilyenkor?
2011. okt. 8. 16:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én elterelem a figyelmét, néha jól megcsikizem.
2011. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem hiszek az 1 év körüli hisztiben. A hiszti majd 2 éves kor után jön. 1 év körüli baba nem tudja még elmondani, hogy mi baja, így tudja közölni a külvilággal, hogy valami nincs rendben. Lehet, hogy túl sok inger éri, ami zavarja, lehet, hogy melege van, unatkozik, éhes stb. (Én is ideges lennék, ha próbálnám valahogy közölni, hogy bajom van, erre azt a választ kapnám, hogy nem is figyelnek rám. :-( ) Ne haragudj, és megértem, ha lepontozol.
2011. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Pedig 1 éves már hisztizik, ha elveszek tőle játékot, vagy rászólok, hogy nem, akkor tud dühöngeni rendesen.
2011. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Ooohohooo...nagyon is hisztizik 1 évesen!!!

Az én fiam konkrétan a földhöz vágja azt, ami éppen a kezében van, ha azt találom mondani, hogy "nem szabad".

És egyértelműen látszik rajta, hogy nincs baja, csak ideges, mert nem az történik, amit elképzelt!

Néha én is nehezen birom....általában határozottan rászólok, hogy nincs hiszti.Ez sokszor bejött, de általában én is igyekszem elterelni a figyelmét, illetve kerülöm az olyan számára felesleges helyzeteket, aminek tudom, hogy hiszti a vége.

Pl, ha az asztalon van valami, amit tudom, hogy enne, de most azt nem kaphatja meg, direkt elteszem, hogy ebből ne legyen gond.

De sajna bizony már előfordult, hogy idegből belém harapott.Párszor rászóltam előtte mikor láttam, hogy mire készül, hogy nem szabad, de mikor ennek ellenére belém harapott ráütöttem a szájára.

2011. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
a lányom ma azért kezdett el hisztizni és ordított torkaszakadtából, de még levegőt sem vett egy ideig mert már kb. egy perce lefetyelt egy pohárból vizet. persze csak játszott és mi elmertük venni tőle a poharat...szóval van hiszti és én is szívesen fogadnék tippeket. a lányom szokása mostanában hogy ordít mint egy kismalac.
2011. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Nem pontozlak le,ez a te véleményed.Ha van gyereked és már elmúlt 1 éves hiszti nélkül,akkor te nagyon szerencsés vagy!Az én kiscsajom egy igazi kis hisztigép:))Ha rá merek szólni,hogy pl.nem szabad a forró sütőhöz nyúlni,simán üvöltve födhözvágja magát.(Mi ez ha nem hiszti?)

A többieknek is köszönöm a válaszokat!Ezek szerint nem igazán lehet mást csinálni a figyelemelterelésen és a figyelmen hagyáson kívül:((

2011. okt. 8. 21:16
 7/20 A kérdező kommentje:

Utolsónak!Az én lányom simán lepipál még egy malacot is:)))

Már azon gondolkoztam,hogy a szomszédok azt hiszik,hogy nyúzom a gyereket:)))

2011. okt. 8. 21:17
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is eszembe jutott már hogy azt hiszik a szomszédok egy malacot rejtegetek a lakásban :) de tényleg úgy sikít mint egy kismalac.


én pl. ha pelenkázom és vergődik akkor ráadom valahogyan a pelust, aztán gatyó nélkül teszem be a kiságyba és magára hagyom fél percre. mire visszaérek lehiggad. van mikor bejön, van mikor nem.

2011. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%
1 éves gyerek még ok nélkül nem sír, de ha nem reagálsz a bajára, akkor persze, h ingerült lesz.
2011. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Persze,hogy oka van rá,mert nem engedem meg neki az életveszélyes dolgokat!

Látom te is egy szerencsés anyuka vagy,ha van gyereked!

Mondd már el légy szives,hogy akkor ez mi ha nem hiszti?

Ha azt modnom valamire hogy nem,akkor üvölt,földhöz vágja magát!


De ha ezt még egyszer le kell írnom,én is földhözvágom magam:))))))

2011. okt. 8. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!