Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira káros a rizs...

Tényleg annyira káros a rizs a babáknak?

Figyelt kérdés
7 hónaposomnak adnám, de elég sok rosszat olvasok róla.
2011. okt. 9. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosan igaz az, amit irnak. De en adok a babamnak, ugyis minimalis mennyiseget eszik belole. Ennyi erovel karos a hal is, a pulyka is, a banan is. Persze lehet belole biot venni, azert en abban annyira nem hiszek. 9 honapos a gyermekem, oszinten szolva nem bio almat, banant, barackot es csirket veszek neki. Persze probalok tanyasit keresni, meg piacon venni, de hat ott sincs semmi biztositek arra, hogy az vegyszermentes.
2011. okt. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 és 1.5 évesek a gyerekeim. Heti 1x biztos, hogy esznek riszt köretként, és ugye rakott ételben, tejberizsként, rizskoch-ként is elő-előfordul a menüben.

Én barnarizsből főzök mindent, mert semmiféle finomított alapanyagot nem használok, de ha fehérrizst ennénk is, nem hiszem, hogy ez a kevéske mennyiség, amit ők megesznek, különösebben a kárukra válna. És különben is, ennyi erővel túl sok mindent ki kéne hagyni az étrendjükből, avagy a helyettesítésük olyan drága lenne, amit mi nem tudunk kigazdálkodni sehogyansem...

2011. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
miért lenne káros a rizs? még ezt nem hallottam! :O
2011. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kínaia is majdnem mindent rizzsel és mégis ott élnek a legegészségesebb emberek a földön.Szerintem ez hülyeség, hogy káros.
2011. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még én sem hallottam, hogy káros lenne.Bár a lányom nincs oda érte, de azért heti 1-2-szer eszik ezt is. 1 éves gyerkőc mamája.
2011. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nem hallottam még ilyet. Nekem nagyon refluxos volt a babám, és szakorvos javaslatára 6 hónapos korától a tápszert rizzsel sűrítettem. Gyakorlatilag tejberizst "evett" vagy ivott a cumisüvegből. A gyümölcsleveket is rizzsel kellett sűrítenem. Ő olyan bukós volt, hogy a nutriton sűrítős folyadék is kijött belőle. Rizs viszont megmaradt. Gondolom nem ajánlotta volna, ha annyira káros lenne.
2011. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de mi a baj a rizzsel??

4 hónapos kortól mehetnek a rizspépek, majd rizstejet, rizslisztet hazsnáltam, miért káros, kíváncsi lennék.

2011. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!