Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött baba látogatása....

Újszülött baba látogatása. Mikor és hogyan?

Figyelt kérdés

December-januárban érkezik a picink!

Semmiképp nem szeretnénk ha az influenza járvány idején valami vírust hoznának ide.

Mi azt szeretnénk ha 4-6 hétig hármasban lehetnénk és kialakulhatna az immunrendszere normálisan és utána jöhetnek a látogatók,nagyszülök,rokonok!

Ti mit gondoltok???


2011. okt. 10. 19:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
Azért ennyire nem kell elzárni. Először is az immunrendszere nem egy pár hét alatt alakul ki rendesen, másodszor pedig normális ember nem megy betegen babát látogatni. Szerintem a nagyszülők nyugodtan mehetnek, főleg mivel neked is nagyon jó lesz, ha lesz aki segítsen. A rokonokat/barátokat megkérheted, hogy 3-4 hetesen menjenek, de szerintem a szűk családot ne. Én nem zártam ki senkit, jöttem amikor szóltak, utána nem zaklattak.
2011. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
67%
az immunrendszere majd iskolás korára fog kialakulni.ha nem puszilgatják,nem nyúlnak hozzá,kezet mosnak fertőtlenítővel,akkor miért ne mehetnének.ez az én véleményem.
2011. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%

A szűk család (kb. 5-6 ember) nálunk is jött, pedig szintén influenza szezonban szültem.

Nyilván aki beteg, nem jön. De azért a nagyszülőket nem tilthatod le 4-6 hétig! Ezt te sem gondolhatod komolyan!

Hidd el, nagyon jó, amikor az első pár hétben valaki főz rátok, vagy elmosogat, vagy kiporszívózik.

2011. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
53%

Az én lányom anno májusban született, és ugyan így gondoltam.

Az első két hétben senki nem jött, az első hat hétben csak megnézni kb fél órára a szűkebb családból, pl nagyszülők, közvetlen unokatesók, aztán 6 hét után mások.


Most januárban fogok szülni, ugyan így tervezek, ha nem még szigorúbban!


Nem csak a betegségek miatt, hanem azért mert jól esett anno is hármasban lenni, és összeszokni a kis szusuogó babával, most is erre vágyom. Csak már ott lesz a 2,5 éves "nagy" lányom is.

2011. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Nekem védönő tanácsolta,és ha ezt tanácsolta akkor betartom.Számomra nem játék.

Segitség meg nekünk nem kell,magunk lábán állunk,sosem volt segitségünk!

Csak magunkra számitahttunk!

Azért köszi mindekinek!

Maradok a mi tervünknél!

És ez nem elzárás,hanem józan ész!

2011. okt. 10. 19:57
 6/33 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólo,szimpatikus a hozzálllásod,egy véleményen vagyunk!!!

Nálatok volt valami ebből? Hogy vették a szabályokat a nagygszülök??

mert nálunk barátok még megértik,de rokonok,nagyszülök,csak azt nézik,hogy jaja nem látom az unokát,nem azt hogy bacilust viszek be.....

2011. okt. 10. 19:59
 7/33 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk februárban született a nagylányom, a közeli rokonok (nagyszülők, testvéreink) jöttek a 1 héten belül, a többieket csak a 6 hét letelte után "hívtuk". Most januárban érkezik a tesó szerintem ugyanígy lesz. A nagyszülőknek nem mondhatod, hogy majd 2 hónap múlva jöjjenek viszont azért meg lehet jegyezni, hogy csak egészséges, tüsszögés és köhögés mentes látogató jöhet szigorú kézmosás után. Én majd teszek ki kézfertőtlenítőt és remélem ezért nem kell szólni senkinek de a babát nem fogdossuk, főleg nem puszilgatjuk ha tetszik ha nem. Mindent a szemnek. :) Az én anyukám itt lesz velünk 2 hétig mert császárral fogok szülni és van már egy 2,5 évesem a férjem meg dolgozik szóval egyedül lehetetlen lenne ellátnom őket. Sajnos 200km-re lakunk a családtól úgyhogy muszáj anyut ideköltöztetni, úgy nem tudjuk megoldani, hogy a nagyot átviszi vagy csak délutánra jön át vagy ilyesmi pedig annak örülnék igazán. Különben tényleg vigyázz mert nekem olyan -már elnézést- de idióta anyósom van, hogy udvariasságból elhívtuk pár napra segíteni amikor 4 hetes volt a baba (hogy ne sértődjön meg, hogy csak az én anyukám lehet itt) és eljött vírusos torokgyulladással. Persze én is és a baba is megkaptuk 2 hétig betegek voltunk, az újszülött gyerekemnek porszívózni kellett orrát meg Nurofent kellett adnom még szerencse, hogy elmúlt neki és nem kellett antibiotikum. Ugye én sem szedhettem semmit hisz szoptattam, borzasztó volt egy friss műtéttel, beteg pici babával, betegen. :( Na, most megmondtam a férjemnek, hogy az anyukája majd akkor jön ha szólunk neki (ha anyu elment) és reggel jön, este megy. Bocs, hogy ennyit írtam de azért tettem, hogy azt hiszi az ember, hogy ezek a dolgok evidensek hogy betegen nem megyek csecsemőhöz főleg nem napokra de látod...a saját anyósom ilyen tudatlan. Ráadásul rá kellett jönnünk, hogy fogalma sincs mit kell csinálni egy csecsemővel semmit sem tudott segíteni (csak szégyelte magát, meg bújkált, hogy összevissza köhög meg halál rosszul van) csak állt felettem, zavart, idegesített a jelenléte, szoptatás közben kopogás nélkül rám nyitott pedig gondolhatta volna, hogy nem véletlenül zárom magamra az ajtót, na mindegy. Húú már legszívesebben kitörölnék innen pár dolgot mert nem is ezt kérdezted de ha már leírtam itt hagyom hátha valakinek tanulságos lehet az esetem. :O És bocs! De igazad van 6 hétig senki csak a nagyon közeli rokonok és azok is csak 1-2 órára.
2011. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem józan ész, hanem paranoia! Gondolj már bele! 6 hétig nem engednéd a nagyszülőknek, hogy megnézzék az unokát???

Nem kell odaengedni egész napra, de azért fél óra nekik is járna.

És baromira jól tud esni a segítség, még akkor is, ha most azt gondolod, überkirályul meg tudjátok oldani. Meg persze, mi is megoldottuk, mert semmi segítségünk nem volt. De nehéz volt!

Meg minek írtad ki a kérdést, ha úgyis azt csinálod, amit te akarsz? Aki meg jó tanácsot ad, azt leugatod, hogy neked ne mondja meg senki!

2011. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sok jót irtál!!!!

Sajnos nálunk is ez a helyzet,hogy betegen jönek-mennek....

Kézfertötlenitő......már mondtuk,hogy lesz kirakva,az volt a kérdés rá,hogy minek??Kell ennél több ???

2011. okt. 10. 20:05
 10/33 A kérdező kommentje:

Meghallgatom és mérlegelek .Ezért ugyan csak nem vagyok paranoiás!

Te ugy csináltad ahogy csináltad ,és mi is ugy ahogy mi fogjuk.Szerintem mindekinek SAJÁT joga eldönteni!

Az ,hogy meg kiirom,ugyan hadd csináljak már amit akarok.

Kiváncsi vagyok a véleményekre,és tudom,hogy ez megosztó dolog!!

2011. okt. 10. 20:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!