Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tejet és hogyan adtatok...

Milyen tejet és hogyan adtatok először babátoknak?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy melegen vagy hidegen, felforraltátok-e előtte, stb. Most próbálkoznánk vele, és eléggé bizonytalan vagyok. Tejterméket mindenfélét fogyaszt már elég régóta, de tejet még nem ivott.
2011. okt. 11. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
13 hónapos korában kapott először házi forralt tejet a fiam, olyan melegen, mint előtte a tápszert.
2011. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha eszik tápszert, vagy anyatejet, akkor először azzal keverve add neki, majd fokozatosan egyre több tejet, végül elhagyhatjátok az előbbit.
2011. okt. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mennyi idős?


én 13 hósan adtam először házi tejet forralva, 4xesre hígítva, összesen fél dl-t, teljesen kiütötte. úgyhogy 1,5 éves koráig sehogy nem próbálom.

előtte kapott tejes kiflit, meg sütit, amiben volt kevés tej, azokkal nem volt baja.

legközelebb főtt étleben fogm próbálni pl.főzelékben, ahol nem túl sok a tej, de van benne és főzött.

2011. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából ő ezen a héten lesz 2 éves, csak azért a babáknál kérdeztem, mert tudom, hogy a legtöbben előbb kezdik. Már csak este szopizik, ezt szeretném mielőbb lecserélni sima tejivásra. Bolti tejjel ne próbálkozzunk? A házi tej olyan zsíros, én sem iszom meg.
2011. okt. 11. 09:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Az anyatej is zsíros. 3.5 körül van a házi. Úgyse neked kell innod. Adhatsz persze boltit is, csak, hogy minél kevesebb műanyagot kapjon a pici, azért ideális a házi, illetve, ha már bolti, akkor friss tejet, ne tartósat.
2011. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem boltit is nyugodtan próbálhatsz, min.2xes hígításban.
2011. okt. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

simán adhatsz bolti tejet...

én is úgy kezdtem hogy a tápiba egyre több tejet és végül kiváltottuk a tápszert teljesen tejre

ha a széklete nem lesz furcsa tőle, nem lesz szorulása vagy nagy hasmenése akkor nincs gond

2011. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, valószínűleg a boltival kezdjük. És ha én nem adok neki tápszert és anyatejet sem szeretnék már fejni, akkor vízzel higítsam? Vagy akkor ne higítsam, csak adjak eleinte nagyon keveset?
2011. okt. 11. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!