Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az ágyban...

Mi a véleményetek az ágyban együtt alvásról? 5 hetes a babám. Jobb neki külön szobában külön ágyban, vagy velünk?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk a "külön" verzió működik. (nyitott ajtóval)
2011. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Csakis külön ágy és ha megteheted, akkor külön szoba!
2011. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyéves korig velünk egy szobában, de külön ágyban aludtak a babák. Nálunk az is belefért, hogy a hajnali 5-ös szoptatás után már összebújva maradtunk a nagy ágyon.

Olyan hamar megnőnek, és kihasználtam azt az időszakot, amikor még Ők is akarják az összebújást.

2011. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemnél az első 3 hónapban 1 szobában aludtunk, de külön ágyban. Az első hetekben fordult elő, hogy éjszakai etetésnél nem tettem vissza a kiságyába és mellettem aludt tovább. Most fél éves a kisebbik, két hónapja a tesó szobájában alszik és 1x max. 2x kel még fel cicizni. Amíg egy szobában aludtunk mindenre felébredt, sőt 11-nél előbb le se tudtam tenni. Azóta este 8-kor már alszik. Szerintem ha megoldható mindenképpen jobb a külön szoba én így tapasztaltam.
2011. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy éves múlt, és születése óta kiságyban alszik.8 hónapos koráig velünk aludt a hálószobában, persze a saját ágyában, mellettem.Aztán egyik napról a másikra átszoktattuk a saját szobájába.Először furcsa volt neki, nézelődött, hogy hol is van, de elaludt.Azóta kikéri magának, ha nem a saját szobájában alszik:))Mert egyszer amikor beteg volt, felállítottam magam mellett az utazóágyat,sírt is..Szerencsém van, mert az éjszakákat átalussza másfél hónapos kora óta.Napközben, ha álmos, bárhol elalszik, autóban, anyuéknál a nagy ágyon, kanapén stb.Teljesen mindegy neki, hogy hol van, ha álmos.Soha nem aludtunk együtt, bevallom őszintén, le se tudnám hunyni a szemem.Álmában az ember forgolódik, rúg stb.Félnék, hogy ráfekszem, leütöm, lefejelem..Nem is értem, hogy mások ezt hogy merik.Persze, meghitt dolog, de nekem az is elég, ha párszor bemegyek hozzá, nézem ahogy alszik, megsimogatom, betakargatom.Másrészt meg nem egészséges, mert nem fogod tudni leszoktatni róla.Nagyon korán nagyon következetesnek kell lenni.Sógornőm mindig a babával egy ágyban aludt, most másfél éves, és hatalmas ordítást rendez, ha külön ágyba fektetik le.Szerintem nektek sem jó, a gyereknek sem jó, és még hozzá is szokik.Először megviselt, hogy nincs velünk egy szobában, aztán rájöttem, hogy én is mélyebben alszom, mert nem ébredek fel minden nyöszörgésére álmában.A picit nem veri fel reggel az apja ébresztőórája, és még sorolhatnám.De 5 hetesen még egy szobában voltunk, így voltam nyugodt.
2011. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13 hónapos, velem alszik és marad is még. Ez egy választott dolog, ha úgy érzed, hogy be tudod áldozni azt az 1-2 évet erre, akkor hajrá és szerintem jobb neki. Ha nem szeretnéd, akkor semmi értelme, mert érezni fogja, hogy nem szívesen csinálod.
2011. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8 honapos es meg mindig velem (csak velem, apa kulon alszik addig) alszik egy agyban. Igy nyugodtabb voltam, mivel ejszaka sokszor ebred "megtankolni":) tobb tejem is lett az elejen, nem kellett tapszert adni. Masik emeleten van a babaszoba, igy tenyleg nyugodtabb voltam. Lassan mostmar kezdjuk visszaszoktatni a sajat kisagyaba, lassan megy, olyab felemas sikerrel eddig, volt, hogy vegigaludta az egesz ejszakat!, de volt, hogy 2 perc utan ki kellett venni, annyira uvoltott:) Turelem van, hely van mindenkinek, most azt nezzuk, neki mi a legjobb, inkabb lassan, de nem drasztikusan szoktatjuk. Meg ez gyerek- es szulofuggo, hogy alszanak, persze helyfuggo is. Mert, ha az anya egyuttalszik a picivel, akkor apanak jobb kulon. De szoptatas, bensoseges kapcsolat, baba fejlodes szempontjabol biztos, hogy jo egyutt. Nehez eldonteni, az biztos.
2011. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is velünk alszik, most 8 hósak leszünk 16.-án. kb. 3 hós koráig kiságyban volt, majd külön szobába is de 5 hós kora óta alvászavaros lett: kb. 5x-8x felkel, sír csak cicivel alszik vissza. Ezt már nem bírtam volna ha állandóan ki kell ugrálnom az ágyból, ezért a kiságy oldalát levettük odatettük szorosan a mi ágyunk mellé, így ő is a saját ágyában alszik, csak szopihoz húzom oda magam mellé, és apa is elfér mellettünk, na meg mi is össze tudunk bújni apával alkalomadtán ha már elaludt a baba, mert nincs közöttünk akadály.:-). Nekünk ez így megfelel, és én is jobban érzem magam tőle, és még tejem is van bőven. Ha esetleg apát zavarja mert korán megy dolgozni akkor ő megy át a másik szobába aludni.
2011. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nincs jó vagy rossz verzió, mert mindkét esetben ugyanúgy szeretik a kisbabát. ;-) Itt csak arról fogsz tudni olvasni, hogy kinek mi vált be. Velem/velünk nem aludt együtt anyukánk, mégis nagyon bensőséges a kapcsolatunk. :-) Én együtt aludtam a lányommal 1 éves koráig, mert nekünk így volt kényelmesebb az éjszakai felkelések és szoptatás miatt. Most 14 hónapos lesz, 1 hónapja megvettük a juniorágyat, az van összetolva a mi ágyunkkal. Így külön is alszik, meg nem is. Most ez a kényelmes. Mi szeretünk így aludni.


Jó babázást!

2011. okt. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

12 hetes a lányom és mióta hazajöttünk a kórházból külön szoba, külön ágy, külön alvás van!

Én úgy voltam vele, hogy apa-anya+ saját ágy, és lehetőleg az éjszaka a mienk.

Lányunk olyannyira 'rugalmas' volt e téren, hogy 1× ébredt éjszaka 6 hetes koráig, azóta pedig átaludja az éjszakát.

Nekünk így jobb, ettől még nem érzi úgy, hogy nem szeretném, vagy nem foglalkoznék én vagy az apja vele.


Egyik kedves ismerőseink fia két és fél éves. Egy hónapja beadta apuci a válló keresetet a bíróságon, mert neki elég volt.

Úgyanis az anyuka kezdetek óta nem hogy egy szobában, de egy áygban aludt a gyerekével, ami még nem is lenne gond..

Apuci türte is 1 éves koráig a gyereknek, majd megkérte anuycit, hogy szoktassa át a saját szobájába és ágyába.

Ez ellen anyuci tiltakozott, mert a gyerek az első (legtöbbszőr valóban!) és apuci nehogy azt gondolja már, hogy vissza mehet aludni a saját ágyukba!

Apuka úgy érezte egészen múlt hónapig, hogy csak a pénzt viszi haza, a földön aludt. Étel nem volt, legtöbbszőr ő főzött, takarítani meg ritkán kellett neki.


Istenigazából én megértem az apucit, mivel azért egy idő után a házaséletet is igényel az apa.. és gyerekkel egy ágyban ... háááááááááááááát ... kicsit necces!

Ráadásul, anyuci semmibe vette őt, minden csak a gyerek volt. Ez egy egészséges szintig rendben van, de ez már nem volt az ...



Mindenki döntse el, neki hogy kényelmes és jobb! Erre nincs jó vagy rossz megoldás!

2011. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!