Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kevés, ha csak ennyiszer...

Nem kevés, ha csak ennyiszer eszik a 7 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Reggel 9 körül lemegy nagy nehezen 140 ml tápszer, aztán még fél egykor nem igazán éhes. De van olyan is, hogy megeszik minden zokszó nélkül 250 gramm főzeléket, de olyan is, hogy csak 130 grammot és akkor mondjuk két óra múlva még rá 100 ml tápszert. Főzelék után rögtön nem fogadja el a tápit. Aztán délután fél öt felé eszik egy kis gyümölcsöt keksszel, majd vacsira tápszert. Persze éjszaka felkel enni, mert gondolom napközben nem elég neki a táplálék, de egyszerűen nem tudom, hogy hogyan ösztönözzem több evésre. Az sem jó, hogy többször adok neki kevesebbet, mert akkor nem is hajlandó enni. Egy hónapja ezekhez az étkezésekhez még pluszban volt egy elővacsora, tejpép, és még úgy is evett rendesen este és éjszaka is. Most nem tudom mi lett vele. Foga már kettő kint van, de nem látom, hogy jönne a következő. Másnak is van ilyen rossz evő babája, sokszor el lenne nappal három evéssel is. Azt már nagyon kevesellem!
2011. okt. 11. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Hízik??
2011. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én 1 évesem is hasonlóan eszik vagy nem eszik. Ő is kel még enni este, de ez sokszor már inkább kora hajnal (4-5 óra). reggelire eszik pár falat kalácsot vagy pirítóst vagy felvágottat. Tízórait sokszor kihagyja, ebédre van, hogy jóízűen eszik de van, hogy csak nyammog. Délután 3 felé eszik 1 krémtúrót és utána már általában csak az esti tápszer van.

Egyáltalán nem sovány baba (kb 80cm és 9.5 kg).

A doktornőm mondja mindig, hogy olyan nincs, hogy egy gyerek akinek van lehetősége enni éhen haljon (persze más, ha beteg).

Egyszerűen vannak kisebb étvágyú babák. A kisebbik lányom szopizni is jóval kevesebbet szopizott, mint a nagy.

2011. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

7 és fél hónapos a lányom, ő 4x eszik egy nap.

Reggel fél 8-8 körül reggelizik, utána nagyon változó, mikor ebédel. Ma pl. fél 9-kor reggelizett, és még nem ebédelt!!! Elaludt fél 12-kor, azóta alszik.

Általában uzsonna 4-5 körül van, vacsi meg fél 8-8-kor. És ennyi. Ő már éjjel sem eszik.

Mondjuk hízik, szóval én nem aggódom. Annyit eszik, amennyi jól esik neki.

2011. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elvileg hízik, jövő héten viszem mérésre, akkor kiderül hogy ezzel az új hóbortjával mennyit sikerült magára kapnia. Alapjáraton jó erőben lévő baba, utoljára 72 cm és 8,5 kg volt. Nem kövér, csak jó kis gusztusos, masszív húsos :-) Remélem minden rendben lesz. Csak én aggódog mindig, ráadásul teljesen borul mindenféle napirendünk emiatt az összevissza evés miatt.
2011. okt. 11. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!