Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a szopizá...

Hogyan szoktassam le a szopizásról?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hónapos.éjjel még szopizik de alig van már tejem.ha nem adok neki éjjel akkor sír visít inkább hisztizik de annyira hangosan és élesen h. sokszor a dobhártyám is kiszakad.alapjába véve is hisztis egy gyerkőc.próbáltam már bekenni a bimbóm citrommal mustárral de őt ez sem érdekli.felkel 4-5 ször is és sokszor azon alszik vissza és akkor el sem lehet venni tőle mert felébred.már tudom mit tegyek ,mert engem még nem zavarna h. sír pár nap és hozzá szokik a másiknál is így volt.de a párom korán megy dolgozni a másik fiam pedig oviba.:(
2011. okt. 12. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőm, amikor abbahagyta a szopit a lányom 8 hónaposan magától ( kevés volt már a tej, és folyton éhes volt, már csak kínlódtunk vele), hogy ha egy baba nem szokik le egy éves korig a ciciről, akkor 18 hónapos koráig biztosan szopizni fog.Ugyanis 12-18 hónapos korig nagyon intenzív a kötődés az anyához.Ő ezzel akart engem vigasztalni, bár én nem voltam elkeseredve, mert amióta tápszeres, sokkal nyugodtabb.Mi lenne, ha cumival csapnád be?Magadhoz veszed,és egész egyszerűen cumit adsz a szájába?Ne kenegesd a bimbódat semmivel, éjszaka ne egyen mustárt, citromot..és szerintem a te bimbódnak se használ.Próbáld meg cumival ringatgatni, cumisüvegből itatni.Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy hiába szívja, alig jön már a tej, és magától le fog róla szokni.Az én lányom is belátta, hogy hiába küzd érte, kevés a tej, és aztán a cumisüveget választotta.Ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert nem kellett elválasztanom.Ő maga döntött így, és elég is volt ez a 8 hónap.
2011. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát igen...nehéz ügy ez a dolog.....a cumi mumus és az üveg sem kell neki éjjel....már próbáltam.
2011. okt. 12. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk annyiban volt más a dolog, hogy az én kisfiam a tápszeres cumisüveghez volt nagyon "hozzánőve", nem tudott mással elaludni. Ez addig nem is zavart, amíg éjszaka nem kelt fel, de 1 éves korától elkezdett éjszaka 2-3-szor felébredni, és csak tápszerrel tudott visszaaludni. 14 hónapos elmúlt, amikor erőt vettem magamon, hogy most már tényleg leszoktatom róla. Én kb. 1 hétre számítottam, mire át tud állni vízivásra, de nem kellett annyi, csak 2 nap :) A déli alvással kezdtem, és onnantól nem kapott mást elalváshoz, csak vizes cumisüveget. Volt egy nehéz éjszakánk (2 órán keresztül bömbölt, addig végig mellette voltam) és valamivel hosszabb ideig tart azóta is elaltatni, de nem bánom, mert azóta nem is ébred fel éjjel! (15 hónapos most)

Neked azt tanácsolnám, hogy válassz ki egy olyan hetet, amikor nincs ovi, és még előtte pénteken kezdd el a leszoktatást. Hétvégén a párod is jobban ki tudja pihenni magát, utána pedig mindenkinek jobb lesz, ha éjjel nem sír a picur. Ettől még szerintem napközben szopizhat, nem muszáj teljesen abbahagyni a szoptatást.

Tudom, a tápszer nem ugyanaz, mint a cici, hiszen arra nem mondhatod, hogy nincs (illetve mondhatod neki, hogy éjjel alszik a cici, nem ad tejet), így a mi helyzetünk nem ugyanaz volt. Lehet, hogy érdemes lenne bevonni a párodat (vagy nagymamát), hogy ő menjen be éjszaka a babához. Sok sikert, és kitartás!

2011. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.:)megpróbálom!:)
2011. okt. 24. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!