Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 8 hónapos és...

A kislányom 8 hónapos és "csak" 7240 g és 70,5 cm, és ezzel nagyon nincs megelégedve a gyerekorvosunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hete voltunk mérésen, és a doki azt mondta hogy a súlya kicsi, mert most kb 8 kilónak kellene lennie, felírt folsav gyógyszert és vas cseppet, adtam neki, és tegnap vissza kellett mennünk, hogy megnézze hogy alakul a súlya, és a 3 hét alatt 3 dkg-ot hízott. Ezzel nagyon nincs megelégedve a doki, most emelni kellett a vas cseppeket, és homeopátiás gyógyszert irt fel neki, hogy növelje az étvágyát. Rengeteget mozog a kislányunk, lassan már önállóan megy, 4 hónapos kora óta kúszik, mászik, addig van egy helyben ameddig alszik, ráadásul most bújtak ki az első fogai. 3 hét múlva megint mennünk kell mérésre, és azt mondta a doki hogy ha nem hízik legalább fél kilót, akkor elküldi vérvételre. Csak azt nem értem hogy miért akar egy 8 hónapos gyereket 10 kilósra felpumpálni:( Annyit eszik meg a babánk, amennyi jól esik neki, nem egy állat hogy tömjem. Amit meg megeszik, nem hányja ki, nem megy a hasa, semmi baja nincs, még beteg sem volt, egyszer sem. Ha bármelyikőtök babájával előfordult ez, mit tudtatok csinálni, mi volt a számotokra bevált megoldás? Nem hiszem hogy beteg lenne, csak zavar hogy a doki nem érti meg hogy én sem voltam soha nagy darab, meg van a kis könyvem és én 10 hónaposan voltam akkora mint a kislányunk most 8 hónaposan.
2011. okt. 12. 10:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A mozgás fejlődés miatt kevesebbett gyarapszanak ebben a korban és különben is vannak időszakok amikor az értelmi fejlődés kerül előtérbe, kvázi amit nem látsz, és van amikor a testi fejlődésen a sor és akkor gyarapszik, nő, egyszerre a kettő sosem történik. Buta az orvosod ha táblázatokhoz ragaszkodik, ha egészséges, megfelelő ütemben fejlődik egyáltalán nem baj hogy kisebb az átlagnál, hisz az csak egy átlag érték. Megkérdezném hogy ha a felső értéken lévő babát vizsgál aki monnjuk koránál dunibb akkor diétát ír fel neki vagy mi, mert a táblázat szerint nem lehet annyi kg?
2011. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A fiam 7 és 9 hónap között összesen 30 dkg-ot hízott. Akkor kezdett el aktívan mozogni. Mondjuk ő eleve rossz evő. Nagyon sokat izgultam a súlya miatt, az etetések előtt már rosszul voltam az idegességtől. 1 éves és még nincs 9 kg.

Most adok neki béres cseppet, hátha segít. Viszont belegondoltam, mennyiféle kaját akarunk beléjük tömködni, ami a nagykönyvben le van írva. Amit a doki mond azt meg szelektálni kell. Tudod...itt be, ott ki.

2011. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Na minket meg pont az ellenkezöért csesztetnek, Jázmin 8.5 hós és 11kg 74cm.Anya tejes volt 7 hósan kezdtük a hozzátáplálást,kuszik mászik felül felál,és hát meg lett jegyezve hogy duci!Istenem nem fogom a cicimet kitépni a szájából!Nefoglalkozz vele már én se törödöm vele:) (megjegyzem az apuka és én se vagyunk egy modell alakt,nem vagyunk kövérek se,de akkoris szerintem a gének rengeteget számítanak!)
2011. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
szard le a dokidat.az én fiam 1 éves státuszon volt 7 és fél centi,meg 7900 gramm.most 22 hónapos,86 centi és 10,5 kiló.ő is állandóan rohan.ő ilyen.
2011. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Hát a te orvosoddal baj van... az én fiam se volt nagyobb, főleg hogy 51 cm-rel és 2670-nel született, tényleg akkorka volt, mint egy kis kenyér.

Aztán most 13 hónapos 84 cm és 12 kiló, megindul majd úgyis, pláne, hogyha ti sem vagytok magasak, vagy a felmenőitek közül is voltak alacsonyabb növésűek akkor hogy várhatja el, hogy magasabb legyen! - mekkora hülyeséget tudnak mondani az orvosok, hát ez hihetetlen, mit gondol, majd húzod, hogy nyúljon, vagy mi... - hozzáteszem, hogy nekem pl. magángyerekorvosom van, és nem is hordom a körzetihez a fiamat már vagy fél éve, mert amikor 3 hónapos volt a fiam sikerült úgy elrontaniuk, hogy 7 hónapos koráig napi szinten kellett tornáztatnom, de nem nyugodtam bele a dolgokba, én tudtam, hogy baj van és végül a magándoki küldött minket rendelésekre, fejlesztésekre. A háziorvosomtól a fiam akár úgy is maradhatott volna. Aztán amikor közöltem vele mi van, nem is csinált semmit, mitha annyit mondtam volna, hogy "jó idő van kint".

Ha aggályaid vannak, akkor mutasd meg más gyermekorvosnak, én fejér-somogy megyében tudok neked segíteni, a mi gyerekorvosunk szuper és 2000-ft-ot kér egy teljes körű vizsgálatért.

2011. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Utána néztem ennek a homeopátiás gyógyszernek, és nem fogom kiváltani. Lucernát tartalmaz. Nem házi állatom van, hanem egy kisgyerekem. Soha nem fogom megérteni hogy miért azzal jönnek az orvosok hogy "ennyinek kellene lennie..." ez igen, csak egy átlag. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A dokival meg elbeszélgetek, hogy ilyen típus a babám, és kész, hagyja békén! A sarkamra állok. Nem beteg hogy telenyomjam értelmetlen bogyókkal, hanem csak egy jó kedvű örökmozgó babóca:)
2011. okt. 12. 12:49
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy megpróbálnál segíteni:) Mi Hajdú Bihar megyében lakunk. Ez is magánorvos szerű, de pénzt nem kér. Rengetegen hagytuk ott a körzeti orvosainkat, hogy átjöhessünk hozzá.
2011. okt. 12. 12:52
 18/23 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem sincs gond a babád súlyával. Az én kislányom 8 hósan 7,6 kg volt és 69 cm. 1 évesen is 9,3 kg-nak kellett volna lennie, de csak 8160 g volt, de nem sovány, hanem a védőnő szerint jól néz ki. Most 15 hós, most is csak 8,76 kg, de soha nem mondta a doktornő, hogy baj volna a súlyával. Azt mondják, hogy azt kell nézni, hogy hízzon, vagy stagnáljon, de ne fogyjon. Én is megpróbálnám elvinni másik orvoshoz. Kitartást!
2011. okt. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm hogy írtál, ez az, azért is érzem jogtalannak HA úgy alakul a vérvételt, mert soha nem volt úgy hogy fogyott volna. Nem hiszem őt betegnek, ha látnátok hogy mennyit mozog egész nap... Finnyásnak sem finnyás, amit elé teszek, megeszi nem válogat. Fura hogy csak az én dokim ennyire mániás hogy piszkál a súlya miatt:( De nem baj, megbeszéltem a férjemmel, és nem hagyjuk magunkat!!! Persze hogy a legjobbakat akarjuk a babánknak:)
2011. okt. 12. 21:04
 20/23 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! 2 héttel ezelőtt volt 7 kiló 8 hós fiam. Minket vérvételre is elküldtek de nincs semmi baja. Jöttek a fogai, nem eszik sokat meg sokat mászik is. Jól néz ki és nagyon vidám gyerek. Szóval én nem aggódok már. Nem minden gyerek egyforma.
2011. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!