Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cebion csepp használata?

Bogyo110 kérdése:

Cebion csepp használata?

Figyelt kérdés
8 hósak vagyunk és érdeklődni szeretnék a cebion csepp után hogyan alkalmazzuk lehet e egyáltalán nekünk már ezt használni hánynapon keresztül stb...Mert a dobozáa csak az van irva hogy gyermekeknek napi 10csepp
2011. okt. 13. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem úgy van, hogy kilógrammonként 1 csepp.nekem 10 hónapos a kisfiam és minden nap adok neki a teájában 10 cseppet.
2011. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is ugy tudom kilonként egy csepp
2011. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

oké köszönöm !És ezt lehet minden nap vagy kell szünetet beiktatni?

hogy veszitek észre használ vagy segit a megfázások ellen mert mi februárban születünk de a jó idő kijöveteléig folyton náthásak voltunk,és ezért gondoltam hogy használnánk!

2011. okt. 13. 09:32
 4/10 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam,születése óta naponta adom neki(doki javaslatára),10 cseppet,ha beteg,megfázott,akkor dupla annyit.A fiam sokszor volt beteg,hiába adom neki mindennap a a cebiont,tehát "nem véd" azért a megfázás ellen,de jobb hogy adom neki,mivel azért szüksége van c vitaminra,pláne ebben az időben.
2011. okt. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem beteg, akkor naponta 3x5 csepp, ha beteg, akkor naponta 3x8 csepp. Tulajdonképpen ez van a tájékoztatóján is. Ez egyszerű C-vitamin, nem lehet túladagolni, mert kipisili. (A D-vitaminnal pl. vigyázni kell, mert az zsírban oldódó, tehát a zsírsejtek raktározzák, ezért túladagolható.)

Én a reggeli peluscsere után, ebéd után és lefekvés előtt szoktam kiskanálba csepegtetni és úgy adom be. 3 hónapos korában kellett először adnom neki. Az orvos is ezt az adagolást mondta. Nyáron nem adtam, de most megint el fogom kezdeni.

2011. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Cebionnak nincs köze a kilókhoz. Nekem 6,5 hós a lányom. Ha beteg (most éppen náthás) 2x5 vagy 3x5 cseppet kap naponta. Ha nem beteg, akkor vagy adok neki, vagy nem. Sima c vitamin, nem ártasz vele ha többet kap egy picit. Ha bizonytalan vagy akkor egyeztess a dokitokkal.
2011. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3,5 hónapos a kisfiam, minden nap 5 cseppet adok neki. az viszont engem is érdekelne, hogy kell-e szünetet tartani.
2011. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell, de a jobb időben (nyáron, ősz elején) azért nem adja az ember (mi sem veszünk akkor be), mert több természetes vitaminhoz tudsz jutni és kevesebb a járvány.

A C-vitamin immunerősítő és ahogy már én is és más is írta, nem lehet túladagolni, kipisiled a felesleget.

2011. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ma reggel megkérdeztem a gyerekorvosunkat és azt mondta lehet neki egész télen adni, nem okoz problémát, ha nincs szünet tartva.

2011. okt. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ügyi válaszokat!
2011. okt. 15. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!