Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Másnál is biztosan előfordul ilyen, és kiváncsi vagyok, hogy Ti mit csináltok ilyenkor. Kisfiam 22 hónapos, nagyon okos értelmes kisfiú, egyben eleven is, és nagyon akaratos is tud lenni! Néha előfordul, hogy valami nem tetszik neki, és olyankor mondjuk odacsap vagy csip, ilyenkor nem tudom ezt hogy reagáljam le, nagyon rosszul esik nekem, én nem bántom-verem őt soha. Ma is volt egy ilyen eset, megfogom a kezét és mondom neki mérgesen, hogy nem szabad, de ilyenkor rendesen kinevet, azt hiszi, hogy játszok vele? Tanácstalan vagyok ez ügyben...
2011. okt. 13. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális.


A gyermek a haragját-ahogy te is- levezeti. ès a haragot le is kell vezetni. Na de nem mindegy hogy. ha rászolsz, hogy ne rugjon, ne harapjon akkor nem engeded a haragot levezetni ami csak gyülik gyülik benne és egyszer ki fog robbani. amit tehetsz hogy megmondod neki, hogy látod hogy mérges és a dühét vezesse le a tkaróján. anyát apát nem ütjük meg nem csipkedjük, de itt tkaród csipj bele, vágd földhöz, taposs rá.


ez kicsit hasonlít mi felnöttekre. pl behíva fönökd és mond valami olyat ami téged feldühít. Mit tennél? ha gyereklennél, akkor megmondanád neki a frankót és elhajtanád melegebb éghajlatra vagy bele csípnél. na de nem teszed mert felnött vagy. ha kitudod fejezni a mérgedet akkor mikor kiléptél, bele csapsz a falba, vagy dobbantasz egyet, vagy odamésza kolléganödhöz és elmondod a bajodat és kibeszéled magadból. vagy valami képpen leadod a haragodat.

ha arra lettél tanítva, hogy ne csípj, ne harapj, ne csinálj semmit ha mérges vagy akkor gyülik a harag és gyülik, és pár hónap-év múlva mindenkit utálni fogsz, mindenki köcsög és bunkó lesz, senki nem fog megérteni és egyszer csak robbansz mint egy kólás flakon felrázáskor.


vagy is engedd a gyereknek a hargját másképp levezetni. mond hogy látod, és tudod hogy dühös ezért ajánlj más megoldást a harag levezetésére.

2011. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Büntetés!!!Ilyet csinál, akkor két percre ültesd a sarokba, vagy valahova amit bünti helynek nevezel ki.Ha eljön vidd vissza, amíg le nem üli a büntetést.A végén mond meg neki miért büntetted meg, majd egy puszi, és mehet tovább a nap.Lehet az első pár bünti alkalom elhúzódik akár órákra is amíg végig nem üli, de hosszútávon megéri rászánni az időt.Nálunk nagyon bevált:)
2011. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
úgy, ahogy csinálod. Esetleg hagyd is magára kicsit. Majdnem 2 éves, megérti előbb-utóbb, hogyha így viselkedik, kicsit szünetel a játék.
2011. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem másfél éves a fiam, ha valamiért rászólok, odajön hozzám, és csapkodja a lábamat. Ilyenkor figyelmeztetem, hogy ha csapkod, mehet a szobájába. Ha tovább csinálja, beküldöm a szobájába, 90%ban magától, sírva bemegy. Ha nem, megfordítom, és bekísérem. Ha megnyugszik, kijön vigyorogva.

De mostanában már az első figyelmeztetés után inkább abbahagyja a csapkodás, és megölel.

2011. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!