Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehéz anyagi helyzetben lévő...

Nehéz anyagi helyzetben lévő anyukák! Ti egy hónapba mennyiből oldjátok meg a betevőt?

Figyelt kérdés
gondolok éppen a reggeli, ebéd, vacsora!?
2011. okt. 13. 14:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

FIietéskor nagybevásárlás mindenből.Így a fontosabb dolgok meg is vannak ez kb. 35 000ft-ból.Ugye ott vannak a számlák,ha épp szükséges akkor ruhanemű,benzin(mondjuk nem sokat járunk kocsival),pelus+ ehez a kellékek.Boltba minden reggel megyek,napi 1000-2000 körül költök.

Összeköltözéskor nehezen ment a pénz beosztás,de 3-4hónap alatt beletanultunk :) Havi 150 000ből élünk.

2011. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Bár én még csak kismama vagyok, de nálunk így megy: havi 100.000 - ebből 40.000 a lakhatási költségünk (rezsi, plusz egy kis zsebbevaló, mivel anyóséknál lakunk), 25.000 az egyéb fizetnivaló (telefonfeltöltés - fejenként 3500, 5000 havi benzinköltség, plusz a villanybojler törlesztője). Marad 35.000 - ebből 15.000 megy el nagybevásárlásra (2 kg cukor, 2 kg liszt, 2 liter étolaj, plusz a húsáru), a fennmaradó 20.000-ből még veszünk néhány élelmiszert, a többi leginkább kenyérre, párizsira megy el.

Szombaton mondjuk bablevest főztem egy jó nagy lábasba, még ma is az lesz a vacsora. 1000 Ft-ból kijött a bab és a hús - és több napra elegendő kajánk lett belőle.

Ugyanez van a körözöttel - juhtúró, paprika, póréhagyma, szép nagy adagot megcsinálok, és van mit kenni a kenyérre.

2011. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
kb 30e-t költünk egy hónapban kajára. Ebből 20-22e a nagybevásárlásnál, a többi meg hónap közben, a helyi kisboltban és a kenyeresnél megy el.
2011. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, mert 38 ezer a gyedem, plusz két gyerek után a családi pótlék 36 ezer. Apa most munkanélküli lett. Eddig sem volt könnyű, de hogyan osszam be a semmit ezután?Az biztos, hogy hó eleji nagy bevásárlásra nem lesz lehetőség, mert akkor hó végén már kenyérre sem lesz pénz. Okoskodnom kell, és főleg nem elkeseredni. Azt hiszem, mindig csak 1 napra fogok tervezni, mást nem tehetek.:(
2011. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
off!ez engem is érdekel,hasonló problémáink vannak nekünk is
2011. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne,mi havi 140 ezerből élünk,ebből legalább 80 ezer a számlák(főleg igy télen). A páromnak csökkent a fizetése,én gyeden vagyok.Igy is nehezen éltünk,de most mi lesz velünk azt nem tudom.Van egy 8 hnapos kisfiúnk is.
2011. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Mi nem feltétlenül vagyunk nehéz helyzetben, de van, hogy annyit költünk, mint ahogy említettétek. (150.e körül)

Így ha nem haragszotok írok én is pár sort:


Igyekszem a kajánál alapanyagokat vásárolni lehetőleg hetente egyszer tesco vagy auchanban. Tehát minden amit csak tudok, magam készítek. Nincsenek előre elkészített nasik, vagy főételek. Ugyanez a baba ételére is igaz. Sajnos tápszeres, de azon kívül mindent én készítek neki.

Péksütiket, kenyeret is előre megveszem és megy a fagyasztóba. Kiolvasztva friss, így nem kell hét közben ilyesmit venni és ha darabolva rakom el a kenyeret, akkor az a veszély sincs, hogy kiszárad.


Ruhát, különféle használati tárgyakat használtan veszek leginkább. Meg lehet járni vele, de sokszor elektronikai cuccokat is.


Bevásárlólistát készítek, így csak azt veszem meg amire szükségem van.


Számlákat első dolgom rendezni, a többi pénzzel gazdálkodom, ha ezeket letudtam.

2011. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

16:38


még akartam írni, csak félbemaradt. pelenka, ilyesmiket előre megveszem ha akciós, úgyis eláll.

gyógyszereknél mindennek van helyettesítő terméke, ami talán olcsóbb, kérdezzetek rá a gyerekorvosnál.


hirtelen ezek jutottak eszembe

2011. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Sajnos mi is nehéz helyzetben vagyunk, árverezik a házunk, mert párom húga becsapta párom :( A párom fizetéséből levonnak 52 ezret,mert elmaradásunk van a vízműnél, így szinte alig kap kézbe valamit: ha túlórázik de akkor a hónapba 3x van itthon pihenőn úgy kb hazahoz 92 ezret maximum 100ezret! én kapom a gyest: 35 ezer forintot! amit tudunk kifizetünk,amit nem az halmozódik! Mi is kb 30ezerből gazdálkodunk,de nagyon-nagyon nehéz!Szülői segítség nincs,mert az egyik félről meghaltak,másik fél meg olyan szegény hogy néha még én adok neki!:S Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2011. okt. 13. 20:16
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves anyukák,kérlek titeket írjátok már le,hogy tudjátok kihozni az ételt 30 ezer forintból egy hónapba?

Én akárhogy csinálom nem megy.

Csak a kenyér és a tej egy hónapba 18000forint.És akkor még nem vettem semmi mást.

Ötleteket várok,hogy milyen ételeket készítettek és mit vásároltok a boltba,hogy ilyen kevés pénzből ki tudjátok hozni a kaját.

2011. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!