Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ajándékot veszel...

Mennyi ajándékot veszel Karácsonyra a gyerek (ek) nek?

Figyelt kérdés
1 nagyot v. 1 nagyot és pár apróságot vagy több apróságot? Vannak köztük hasznos dolgok is, pl. ruhanemű vagy csak játék?
2011. okt. 13. 18:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

A családdal közösen téli bakancsot kap 2 éves fiam, és néhány apróságot (puzzle-k, könyv) bár előre tudom, hogy a keresztszülők túlzásokba fognak esni. :-)

Szegénykémnek pechje van, mert novemberi születésű és januárban van a neve napja, úgyhogy szülinapra és névnapra csak 1-1 apróbb ajándékot kap (könyv vagy játék). Összevonni nem akarjuk, mert a férjem a mai napig rossz szájízzel emlékszik a karácsonyra, ami István nap is egyben.

2011. okt. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
eddig ami biztos hogy kap zoknikat,bugyikat.kap egy thomas-os sapka sál kesztyű szettet.veszünk még neki valami játékot is,de nem tudom h 1 nagyobbat kap e vagy 2-3 kisebbet.nagyszülőktől nem tom mit kap.2 éves
2011. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
A kicsi kettőt nagyot kap (egy Dóra babát és egy babakocsit) a nagy is kettőt fog kapni, de még nem tudom mit. Ezen kívül még biztosan kapnak apróságokat (a nagylány, ruhákat, mert ő már örül ennek is na meg szüksége is van rá)
2011. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
66%
Még nem döntöttem el, hogy több kicsit vagy egy nagyot veszünk, de kb. 20ezer Ft értékben gondolkozunk. Mindig játékot vagy egyéb hasznos holmikat (pl. hátizsák) veszünk neki. Ruhaneműt, cipőt, ilyesmit kifejezetten olyankor veszünk, amikor nincs semmi alkalom. A játéknak sokkal jobban örül és a ruha az én olvasatomban nem ajándék, hanem a gyerek alapvető ellátása kategóriába esik.
2011. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%
A ruha téma nekem is inkább az alap kategóriába tartozik.Szerencsére a férjem is így látja ezért csak játékot kap a lányom.Fiam vmi kis apróságot csak,mert még csak 3 hónapos lesz akkor. :)
2011. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
az én fiam most 15 honapos, de már megvettük a hintalkovat 3 honapja, alig várom hogy odaadjuk:9 az a baj hogy még a motorra se tud felszállni, remélem karácsonyig megtanulja:)
2011. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Ha addig nem is, de később tuti imádni fogja. Az én lányom 4 éves, de még mindig szívesen hintalovagol. A kicsinek meg van egy hintakukaca, nem tud rá felszállni, de imádja, ha ráteszem. Nagyon jó ajándékot találtatok ki :)
2011. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

A ruha nálunk akkor ajándék, ha verdás, vagy pókemberes. Akkor nagyon örül neki, egyébként félre teszi. De a mama mániája (anyós nyilván), hogy nem kell neki annyi kacat (játék), ezért ő azt vesz, aztán csodálkozik, mert a gyerek 2-3-4 évesen nem örül egy sima cipőnek...


Karácsony:

Asszem 2 év felé közeledtünk, és annyi ajándékot kapott, hogy az utolsókat ki sem bontotta. Azóta mamákhoz nem megyünk szenteste, így a miénk az első, annak örül először, és még örül... most szerintem egy nagyobbat fog kapni (videójáték), meg mellé könyveket, amik már megvannak.

A pici fél éves lesz, sztem egy valamit kap tőlünk jelképesen, mivel szinte minden játék megvan a nagyról, ruhája is van bőven.

2011. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Szia, a kisfiam akkor lesz 15 hónapos, a tavalyi karácsony még nem volt az igazi, bár az első közös családi karácsony volt, de még nem sokat értett belőle, remélem most majd jobban tetszik neki.

Feldíszítem ilyenkor az egész házat, mindenhol tényleg ünnepi hangulat van.


A kisfiam most úgy kap ajándékot, hogy van egy játéknagykeres ismerősünk, tőle veszünk neki szánkót, és kisebb-nagyobb dolgokat, játékokat.

Én írtam egy listát a hűtőre bevallom már most, hogy ami eszembe jut az rögtön fel is legyen írva, aztán majd karácsonykor újra megnézegetem, kihúzok dolgokat, és meglátjuk a keretből mire telik majd.


- a ruha nekem is az alapvető szükségletek közé tartozik, és nem ajándék, örülök, hogy mások is így gondolják, végre nem vagyok érte lehurrogva :-)

2011. okt. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Sok játékot kap, novemberben született, a szülinapjára már betáraztuk az ajándékokat, meg amúgy is hetente kap kisebb-nagyobb dolgokat, de azért remélem őrülni fog. Bár őt ismerve, leginkább a csomagolópapírokkal, dobozokkal fog játszani:)
2011. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!